Blog

Jak urządzić mieszkanie przyjazne zwierzętom – poradnik

Wystrój mieszkania może wpływać na to, jak beztroskie będzie nasz życie ze zwierzakami. Nasze psy i koty często mają nieco inne zdanie na temat akceptowalnych standardów czystości - choć to nie jedyne, na co warto zwrócić uwagę. Przygotowanie mieszkania na zwierzaki to nie tylko osiatkowanie okien i wstawienie legowiska. Sprawdź lifehacki, które odmienią Twoje życie z pupilem!

Czytaj więcej
Papillon (spaniel kontynentalny) - mały figlarz dla aktywnych

Papillony to słodkie, małe spaniele, które zaskakują swoją żywiołowością. Choć wyglądają na kruche i delikatne, to prawdziwi mistrzowie psot. Łagodne i wesołe usposobienie sprawia, że przy papillonie nie da się smucić. Stosunkowo łatwe jest też wychowanie tych psów. Ten towarzyski piesek nie znosi jednak samotności i kiepsko znosi rozłąkę z opiekunem. Czy przebojowy papillon to idealny pies właśnie dla Ciebie?

Czytaj więcej
Cocker spaniel - słodki urwis dla cierpliwych

Wielkie i piękne oczy cocker spaniela zwiodły już niejedną osobę. Choć na pierwszy sposób cocker spaniel przypomina flegmatycznego, angielskiego szlachcica, jego charakter to całkowite zaprzeczenie pierwszego wrażenia. To dawne psy myśliwskie, które odziedziczyły po przodkach niezależność, wytrwałość i miłość do buszowania w otwartym terenie. Czy jesteś gotowy na rewolucję w swoim życiu? Sprawdź, czy cocker spaniel to pies dla Ciebie.

Czytaj więcej
Lęk u kota - jak oswoić kocie strachy

Znerwicowane, lękliwe, zestresowane koty mogą bać się dosłownie wszystkiego. Życie z takim kotem nie jest łatwe ani dla opiekuna, ani dla samego czworonoga. Kocie lęki utrudniają codzienność i mogą być przyczyną niektórych problemów zdrowotnych pupila. Sprawdź, jak pomóc swojemu kotu pokonać strach. Kocie lęki można pokonać, a my powiemy Ci, jak zacząć działać!

Czytaj więcej
Mój pies nie widzi - jak opiekować się niewidomym psem

Kiedy pies traci wzrok, każdy opiekun martwi się, jak będzie wyglądało dalsze życie ulubieńca. Okazuje się jednak, że nasi pupile radzą sobie z niepełnosprawnością lepiej, niż moglibyśmy przypuszczać. Choć niewidomy lub niedowidzący psiak wymaga nieco więcej uwagi, nowa organizacja życia jest łatwiejsza, niż możesz przypuszczać. Sprawdź, jak opiekować się pupilem ze ślepotą.

Czytaj więcej
Badania profilaktyczne kota - wszystko, co chciałeś wiedzieć, a bałeś się zapytać

Nie da się ukryć, że wizyta u weterynarza nie jest ulubionym pomysłem na wolne popołudnie dla żadnego znanego nam kota. Nie zmienia to jednak faktu, że badania profilaktyczne są konieczne - pozwalają wykryć poważne choroby na etapie, który pozwala na wdrożenie skutecznego leczenia. Każdy zadbany kot powinien odwiedzić swojego weterynarza przynajmniej raz w roku. Sprawdź, co badać i jak przygotować się do wizyty z kotem.

Czytaj więcej
Kot manx - ten dziwny kot bez ogona

Manx to rasa kota równie niezwykła, co kontrowersyjna. To jedna z ras kotów bez ogona, powstała na skutek izolacji swojej rodzimej wyspy od świata. Mieszkańcy wyspy Man uważają kota za symbol małej ojczyzny, a wizerunek manxa został nawet wybity na lokalnej monecie. Manxy są towarzyskie i łagodne, zdają się wcale nie zwracać uwagi na swoją odmienność. Czy Ty też je pokochasz?

Czytaj więcej
Dog argentyński - tylko dla odpowiedzialnych przewodników

Mało która rasa budzi tak wiele emocji, co dogi argentyńskie. Niezwykle szybkie i silne psy o trudnym charakterze często przyciągają  do siebie nieodpowiednich ludzi. Tymczasem dog argentyński wychowany w miłości przez zrównoważonego i gotowego do pracy opiekuna stanie się wspaniałym (lecz nadal wymagającym) towarzyszem. Dog argentyński kocha swojego człowieka na dobre i na złe - czy Ty jesteś gotowy na wyzwanie?

Czytaj więcej
Starszy pies i szczeniak - czy to na pewno dobry pomysł?
Od jednego psa lepsze są tylko... dwa psy! Co jednak kiedy Twój pierwszy pies ma już swoje lata, a Ty chcesz wprowadzić do domu zwariowanego szczeniaczka? To połączenie wprowadzi do Twojego życia nową energię, ale też wyzwania, na które warto się przygotować. Jak mądrze poprowadzić relacje między seniorem a szczeniakiem i jakie są zagrożenia takiego rozwiązania, opowiada psia behawiorystka, Katarzyna Kuryłowicz.
Czytaj więcej
Młodzieńcze zapalenie kości - poradnik dla opiekuna

Kiedy szczeniak nagle bez powodu zaczyna kuleć, traci apetyt i pojawia się gorączka, trudno zachować zimną krew. To może być młodzieńcze zapalenie kości, czyli enostoza - choroba typowa dla rosnących psów ras dużych i olbrzymich. Choć potrafi utrudnić życie, nie powinna mieć wpływu na ogólne zdrowie pupila w przyszłości. Dowiedz się, jak pomóc ulubieńcowi w trudnych chwilach.

Czytaj więcej
pixelpixel