Blog

Zanim zdecydujesz się na kota - sprawdź, czy jesteś gotowy

Decyzja o nowym zwierzaku powinna zostać starannie przemyślana. To odpowiedzialność za żywą istotę, która zmienia nasze życie na następne kilka, a nawet kilkanaście lat. Wiele osób decyduje się na kota, jako czworonoga, który w obiegowej opinii jest łatwiejszy w opiece od psa - to niezupełnie prawda! Opieka nad kotem jest po prostu inna. Sprawdź, czy kot to zwierzak dla Ciebie.

Czytaj więcej
Kot i dziecko - zalety, wady i najczęstsze mity

Kot i dziecko - to połączenie nadal budzie wiele emocji. Od zabobonów ostrzegających przed kotem jako zagrożeniem dla dziecka, po porady, które zalecają kota jako receptę na prawidłowy rozwój emocjonalny dziecka. Jak jednak wygląda prawda? Prawda o relacjach dzieci i kotów leży daleko od przerażających przesądów, ale też traktowania kota jako pomocy wychowawczej. Jak - dowiesz się z naszego wpisu na blogu.

Czytaj więcej
Saluki (chart perski) - elegancki biegacz

Saluki, czyli charty perskie to piękne psy o wyróżniające się niezwykłą elegancją i charyzmą - trudno jest od nich oderwać oczy. Łatwo zapomnieć, że to niezwykle inteligentne, niezależne, o bardzo silnym instynkcie łowieckim. To psy, w których bardzo łatwo się zakochać, ale codzienne życie z saluki wymaga sporo pracy... przede wszystkim nad sobą. Sprawdź, czy saluki to pies dla Ciebie.

Czytaj więcej
Chesapeake Bay retriever - niezwykły pies dla niezwykłych ludzi

Chesapeake Bay retriever to rasa psów z grupy aporterów, wbrew pozorom nie są blisko spokrewnione z labradorami i golden retrieverami – ich dalekimi krewnymi są nowofundlandy. Choć równie oddane i rodzinne jak podobne labradory chessie, mają opinię psów o wiele bardziej wymagających - ale też bardziej wytrzymałych. To doskonałe psy pracujące, które nie znoszą bezczynności. Mogą być fantastycznymi psami rodzinnymi - pod warunkiem, że zadbasz o zajęcie dla pupila. Czy jesteś gotowy na wyzwanie?

Czytaj więcej
Jak wybrać dobrą hodowlę kotów

Wybór hodowli, z której sprowadzisz do domu swojego wymarzonego kota, to wbrew pozorom nie jest taka prosta sprawa. Czy wiesz, jak rozpoznać pseudohodowlę i jakie pytania zadać hodowcy? Jak rozpoznać, że hodowca to prawdziwy miłośnik zwierząt, który troszczy się o kocięta od pierwszych chwil życia? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, by wybrać mądrze.

Czytaj więcej
Zanim kupisz szczeniaka — jak przygotować się na psa w domu

Decyzja o szczeniaku potrafi przewrócić całe życie do góry nogami, dlatego warto przygotować się na przybycie nowego członka rodziny. Gdy maluszek pojawi się w Twoim domu, lepiej przygotować się na wyzwania, z którymi musi się mierzyć każdy świeżo upieczony opiekun. Sprawdź, czy jesteś gotowy na szczeniaka!

Czytaj więcej
Terier tybetański — ten wesoły kudłacz

Choć pochodzą z dalekiego Tybetu, teriery tybetańskie to krewni polskich owczarków nizinnych. Podobnie jak nasze PONy, są znane z wesołego usposobienia i łagodności. Zawsze chętne do zabawy i gotowe do psot - przy tym psie na pewno nie będziesz się nudzić!

Czytaj więcej
Owczarek belgijski malinois — odwaga i lojalność

Owczarki belgijskie to psy, których wszechstronność robi wrażenie. Są doskonałymi psami policyjnymi, tropiącymi, stróżującymi, ale większość z nich to po prostu psy rodzinne. Niestety nie każdy poradzi sobie z wychowaniem owczarka belgijskiego. To bardzo aktywne psy, które potrzebują ukierunkowania ich energii. Belgowi nie wystarczy przy tym po prostu długi spacer — te psy uwielbiają się uczyć, a bez jasno wyznaczonych zasad na pewno będą rozrabiać. Czy jesteś gotowy na wyzwanie?

Czytaj więcej
Dogue de bordeaux  — ten pies z rodziny zastępczej

Pamiętasz psa z serialu "Rodzina zastępcza"? To dogue de Bordeaux, charakterystyczny, rudy molos o wielkim sercu. Ten majestatyczny pies bardzo przywiązuje się do swojej ludzkiej rodziny. Na co dzień łagodny i spokojny, w stosunku do obcych może zachowywać dystans - w końcu jest wielkim obrońcą! Sprawdź, czy dogue de Bordeaux to Twój wymarzony pupil.

Czytaj więcej
Chart angielski whippet - sportowiec o wrażliwej duszy

Chart angielski whippet to średniej wielkości, elegancki chart, który jest znany z ogromnej wrażliwości i czułości. Ten uczuciowy sportowiec zachwyca gracją, zrównoważonym charakterem i złożoną osobowością. Nie jest szczekliwy, uwielbia się przytulać i nie odstępuje swojego człowieka. Pies idealny? Sprawdź, czy chart angielski whippet to pies dla Ciebie!

Czytaj więcej
pixelpixel