PROPS - Poznaj historię Fiodora - adopciaka o wielkim sercu

Poradnik PROPS

Nie czekaj, pobierz PROPSa, czyli Poradnik Rewelacyjnego Opiekuna Psa

i wspomóż potrzebujące zwierzęta! Niebawem zakończenie akcji!

 

Akcja marki Brit, w której można nabyć fantastyczny Poradnik, dobiega końca! To już naprawdę ostatnie chwile, w których możecie dołączyć do reszty darczyńców i wspomóc wybrane fundacje oraz schroniska.Jeśli nie mieliście jeszcze okazji, gorąco polecamy zajrzeć na stronę i kliknąć „pobierz poradnik”.

Dzięki PROPSowi zdobędziecie wiele informacji związanych z odpowiedzialną adopcją lub zakupem psa z hodowli, a także jego wychowaniem. Znajdziecie też wskazówki związane z prawidłową pielęgnacją, czy też omówienie istotnych kwestii weterynaryjnych. To świetna pozycja, która pozwoli zastanowić się nad tym, czy właśnie nadszedł odpowiedni moment na powiększenie rodziny o czworonożnego przyjaciela.

 

Poradnik można również podarować znajomym lub przyjaciołom, którzy coraz częściej myślą o zaopiekowaniu się pupilem. Pozycja zadowoli również osoby, u których psiak już mieszka, ale nie do końca wiedzą, jak odnaleźć się w gąszczu informacji związanych z właściwym wychowaniem.

 

Każdy dział został napisany przez profesjonalistę w swoim fachu. Kwestię odpowiedzialnej adopcji omówiła Katarzyna Sieto, prowadząca na co dzień dom tymczasowy, a temat zakupu psa z hodowli opisała dokładnie Katarzyna Kacalińska, ambasador marki Brit oraz hodowca z wieloletnim stażem. Największy fragment PROPSa związany z wychowaniem stworzył dla Was Michał Dąbrowski, znany trener i behawiorysta. Dzięki Katarzynie Gabrysz - Rynn Rysuje okładka Poradnika prezentuje się wyjątkowo. Pełne wiedzy wnętrze urozmaiciła historia Ramena, psa Karola Paciorka.

Poradnik PROPS

 

 

Ania i Ola, czytelniczki PROPSa, które wsparły swoim zakupem potrzebujące psy, postanowiły powiedzieć nieco więcej o swoim życiu, które od kilku lat dzielą z adoptowanym seniorem, Fiodorem.

 

Fiodor to psiak, który miał do nas trafić na kilka miesięcy, ale tak mu się u nas spodobało, że żyje już z nami 5 lat. Przez długi czas zastanawiałyśmy się nad przygarnięciem do domu psa. Wiedziałyśmy, że chcemy dać dom staruszkowi, miałyśmy do tego potrzebną przestrzeń, czas i warunki. Dzwoniąc do schronisk, pytałyśmy się o najbardziej potrzebującego psiaka. W ten sposób poznałyśmy historię Fiodorka, 15-letniego psa, z krótkimi łapkami i ogromnym bagażem doświadczeń.

Wyposażone we wszystko, co może się przydać psiemu staruszkowi, wybrałyśmy się do Dąbrówki, gdzie podpisałyśmy niezbędne papiery adopcyjne. Fiodor wydawał się być mocno oszołomiony wydarzeniem i reagował raczej zdenerwowaniem - dyszał, dreptał i ziewał. Po pierwszej całkowicie nieprzespanej nocy wiedziałyśmy, że mogą pojawić się problemy z aklimatyzacją. Obawy się potwierdziły, Fiodor był niespokojny, reagował lękowo na inne psy, nie potrafił też chodzić na smyczy i zdarzały mu się higieniczne potknięcia w domu. Gdy zostawał sam, potrafił rozszarpać karton z prezentami, otworzyć szafkę z koszami na śmieci i roznieść zawartość po całym domu. Wiedziałyśmy jednak, że dzięki radom behawiorystów możemy popracować nad jego lękiem separacyjnym, odwrócić uwagę, poprawić mu komfort życia. Czekała nas ciężka praca, ale się udało! W ciągu 5  lat Fiodor przeszedł kilka operacji. Były to zabiegi nie tylko poprawiające komfort życia codziennego, ale również ratujące życie. Będąc właścicielem psa, musimy być gotowi na takie sytuacje, zarówno pod względem emocjonalnym, jak i finansowym.

Jeżeli zastanawiacie się nad zapewnieniem domu jakiemukolwiek psu- zainwestujcie w odpowiednią wiedzę, która was przygotuje na różne scenariusze. Ze swojej strony polecam PROPSa. Decyzja o posiadaniu psa jest decyzją trudną, ale taką powinna być. Pies to nie zabawka, ale członek rodziny, o którego musimy chcieć dbać, kochać, opiekować się nim. Pamiętam, jak pięć lat temu chciałyśmy zapewnić spokojną starość temu czarnemu psiakowi ze schroniska. Po tym czasie wiem, że on zapewnia nam nieskończoną dawkę radości i ciepła. Oby jak najdłużej.

 

PROPS - Poznaj historię Fiodora - adopciaka o wielkim sercu

 

Historia Fiodora pokazuje, jak ważne jest odpowiedzialne podejście do tematu. Mamy nadzieję, że idea PROPSa zjednoczy jeszcze więcej osób gotowych wspomóc potrzebujące zwierzęta. Działając razem, możemy więcej!

Nie czekajcie! Klikajcie już dziś: https://www.props-brit.pl/.

 

Poradnik PROPS
pixelpixel