PROPS - wywiad ze Stowarzyszeniem Amstaffy Niczyje

PROPS, Poradnik Rewelacyjnego Opiekuna Psa pomaga potrzebującym zwierzętom! Pobierz Poradnik i dołącz się do pomocy już dziś!

PROPS, dostępny do pobrania na stronie: https://www.props-brit.pl/ dba zarówno o aspekt edukacyjny, jak i charytatywny. Poradnik kosztuje 10zł, ale można za niego zapłacić również wyższe kwoty. Nie istnieje górna granica wysokości opłaty, więc można dobrowolnie wpłacać większe sumy, do czego bardzo serdecznie zachęcamy! Całkowity dochód z przedsięwzięcia zostanie przekazany wybranym schroniskom, stowarzyszeniom i fundacjom, które przeznaczą je na rzecz potrzebujących zwierząt. W akcji firmy Brit biorą udział następujące podmioty:

1.      Schronisko Kocham Psisko
2.      TOZ Wrocław
3.      Stowarzyszenie Amstaffy Niczyje
4.      Fundacja Zwierzochron

Zapytaliśmy Stowarzyszenie Amstaffy Niczyje, czy istnieje jakiś konkretny cel, na który zamierzają przeznaczyć kwotę otrzymaną ze zbiórki:

Mając pod opieką kilkanaście psów w tym samym czasie, zapotrzebowanie na takie rzeczy jak karma, gryzaki, spoty na kleszcze czy koszty weterynaryjne nigdy nie spada. Chcielibyśmy jednak pochylić się w szczególności nad losem pieska Bobo.

Trafił do nas jako malutki szczeniak, który został pogryziony przez innego psa. W wyniku tej sytuacji ucierpiała jego przednia łapka, która sprawiała mu duże problemy w poruszaniu. Diagnostyka i leczenie nie należało do najłatwiejszych, ponieważ Bobo jest przedstawicielem rasy American Bully. Psy tych ras są stosunkowo niskie i ciężkie, dlatego tak bardzo zależało nam na walce o uszkodzoną łapkę tego przesympatycznego cudaka.  

Bobo zaczął się rozwijać i rosnąć. Podczas długiej i rzetelnej diagnostyki szybko okazało się, że nie tylko przednia łapa wymaga interwencji lekarskiej. Niestety, trzeba było objąć opieką również jego tylne nóżki. Pod naszymi skrzydłami przeszedł przez szereg zabiegów diagnostycznych oraz nie mniej zabiegów chirurgicznych.  

To jeszcze nie koniec jego „przygód” w gabinetach weterynaryjnych. Czeka go jeszcze między innymi wszczepienie implantów, które pomogą mu w sprawnym poruszaniu się o własnych siłach, bez bólu. Do tej pory było to możliwe tylko przy użyciu specjalnego wózka, który został dla niego zakupiony. Wydatki na Bobo to bardzo długa lista, ale nie poddajemy się i wspólnie z naszymi wspierającymi walczymy o jego zdrowie. Oczywiście poza Bobo pamiętajmy o pozostałych podopiecznych, których utrzymanie również kosztuje.  

Przypominamy, że psiaki otrzymają również od firmy Brit smakowite przesyłki. Jeżeli chcecie wspomóc naszą akcję i pomagać zwierzętom takim jak Bobo, kupcie Poradnik! Należy wejść na stronę: https://www.props-brit.pl/, wybrać „pobierz Poradnik” wpisując kwotę! Czekamy na Wasze wsparcie!

 

pixelpixel