Akcesoria dla kota

( ilość produktów: 26 )

Akcesoria dla kota

Są rzeczy, bez których nie wyobrażamy sobie życia z kotem. Mogą ułatwiać nam wspólne życie z czworonożnym przyjacielem, poprawiać jego jakość życia lub usprawniać podróże - te duże, wakacyjne, i te małe - jak wyjście do weterynarza.

Choć samo słowo "akcesoria" kojarzyć się może z czymś, co nie jest niezbędne do życia, nikt z nas nie wyobraża sobie, by wygodne legowiska, chroniące meble drapaki, czy specjalne transportery były czymś, bez czego można się obejść. Niezbędne akcesoria zmieniają życie Twoje i Twojego kota na lepsze.

Akcesoria dla kotów, które powinny znaleźć się w każdym domu

Każdy kot to niezwykła istota. Jego potrzeby mogą wydawać się dla niektórych nieco ekscentryczne, ale kiedy lepiej poznasz te niezwykłe zwierzęta, okaże się, że kocie zwyczaje i rytuały mają więcej sensu, niż mogłoby się wydawać. Przestrzeń, która uwzględnia potrzeby Twojego pupila, nie tylko sprawi, że będzie czuł się on u Ciebie w domu naprawdę komfortowo i bezpiecznie. Akcesoria dla kota wzbogacające otoczenie, mogą pomóc Ci ustrzec się przed problemami behawioralnymi. Warto więc zadbać o to, by za pomocą kilku starannie dobranych akcesoriów dla kota zapewnić mu miejsce do odpoczynku, zabawy, a także bezpieczeństwo w domu i podróży.

Akcesoria dla kota, które wspierają jego zdrowie

Nasi ukochani pupile, koty, żyją coraz dłużej. To zasługa zdrowej diety i stylu życia, który znacząco wpływa nie tylko na długość życia, ale też na jego jakość. Odpowiednio dobrane akcesoria dla kota mogą sprawić, że Twój kot będzie cieszył zdrowiem także jako koci senior.

Miski, fontanny i karmidła

To nie wszystko jedno, z czego je i pije Twój kot. Warto urozmaicić sposób podawania kotu karmy i wody. Fontanny dla kota zachęcają do picia większej ilości wody, co zapobiega chorobom nerek i pęcherza. Natomiast zabawki interaktywne na jedzenie zapewnią Twojemu kotu małe "polowanie", które zwiększy jego aktywność, zmniejszając ryzyko nadwagi.

Drapaki dla kota - nie tylko do pielęgnacji pazurów

Drapanie jest jedną z najbardziej niedocenianych kocich potrzeb. Jednak drapak to coś więcej niż taki przerośnięty koci pilniczek. Choć utrzymanie odpowiedniej długości pazurów kota jest ważne dla was obojga (będziesz mógł obcinać pazurki rzadziej), to korzystanie z drapaka jest też elementem kociej gimnastyki. W naszym sklepie znajdziesz drapaki o różnych formach - pionowe, poziome i takie o nietypowych kształtach. Drapiąc, koty rozciągają się, dzięki czemu pozostają w dobrej kondycji. Jest to też sposób na relaks dla Twojego kota.

Akcesoria dla kota, które zapewnią bezpieczeństwo

Wybierając transporter dla kota, wybierz produkt, który będzie najlepiej pasował do Twojego stylu życia. Dostępne w naszym sklepie zoologicznym transportery są przystosowane do przewożenia kotów w różny sposób. Jeżeli często jeździsz z pupilem samochodem lub latasz z nim samolotem, najlepszy będzie klasyczny transporter.

Niektóre koty jednak nie przepadają za podróżami. Jeżeli Twój kot podczas wyjazdów urlopowych zostaje w domu pod opieką rodziny lub pettsittera i najczęściej wychodzisz z nim jedynie do osiedlowego weterynarza, lepszym i wygodniejszym rozwiązaniem może okazać się torba transportowa lub kosz na rower - obie opcje świetnie sprawdzają się na krótszych dystansach.

Szelki i smycz - akcesoria dla kotów wychodzących

Twój pupil potrzebuje czasami urozmaicenia codziennej rutyny. Spacer jest idealny, jeżeli chcesz dać swojemu kotu większej ilości bodźców. Coraz więcej kotów niewychodzących zaczyna wychodzić na spacery z opiekunem na smyczy. Dzięki temu życie zwierzaka staje się ciekawsze, a Ty masz kontrolę nad jego eksploatacją świata. Spacer na szelkach zapobiega zagubieniu się pupila i zapewnia mu bezpieczeństwo - ryzyko związane z poznawaniem okolicy na własną łapę jest dość duże. Wybierz akcesoria najlepszej jakości, które są dostosowane do budowy Twojego kota. Pamiętaj także, że obroże dla kotów służą przede wszystkim do przywieszenia zawieszki z identyfikatorem, smycz należy zawsze przypinać do szelek. Smycze, szelki i obroże dla kotów powinny być dobrane do wielkości pupila i dokładnie dopasowane.

Siatka ochronna na okna i balkon

Uczciwie należy przyznać, że siatka zabezpieczająca dla kota nie należy do akcesoriów, które kupuje się z wielką ekscytacją. Nie jest piękna, nie wpływa w żaden sposób na zachowanie zwierzaka. Niektóre akcesoria dla kotów nie muszą jednak wywoływać zachwytu. Siatka zabezpieczająca uchroni Twojego kota przed wypadkiem lub śmiercią w wyniku upadku. Choć chcielibyśmy, by mit o spadaniu na cztery łapy był prawdziwy, niestety należy włożyć go między bajki. Ukochanego kota należy chronić na wszelkie dostępne sposoby, dlatego czasami najlepsze, co możesz dla niego zrobić, to zamontować siatkę na balkonie.

Wybór akcesoriów dla kota, które ułatwiają życie

Nie zawsze kupujesz kocie akcesoria, by umilić życie swojego kota. Czasami podczas zakupów w sklepie zoologicznym szukasz czegoś, co ułatwi przede wszystkim Twoje życie (a przy okazji spodoba się Twojemu kotu). Poznaj produkty dla kotów, które są najlepsze w umilaniu życia... jego opiekunowi.

Drzwi dla kota

Czy Twój kot kiedykolwiek obudził Cię w środku nocy, bo nie mógł dostać się do swojej kuwety i musiałeś wypuścić go z sypialni? Czy w ciągu dnia pełnisz rolę nie tyle opiekuna, ile odźwiernego, który czworonożnemu lordowi otwiera wielokrotnie drzwi do kociej toalety? Oczywiście możesz ustawić kuwetę w innym miejscu albo przez całą dobę mieć uchylone drzwi do wszystkich pomieszczeń w mieszkaniu, ale jeżeli cenisz sobie prywatność, lepszym rozwiązaniem będą drzwiczki dla kota.

Legowiska dla kota - by kanapa znowu należała do Ciebie

Życie z kotem ma wiele zalet, jednak na pewno nie należy do nich skłonność do wybierania sobie na miejsca odpoczynku Twoich ulubionych mebli. Co ciekawe, koty zwykle wybierają sobie więcej niż jedno miejsce relaksu, dlatego warto zaopatrzyć się w więcej legowisk. Budki dla kota, które dają mu poczucie bezpieczeństwa, doskonale zastąpią chowanie się na półkach regału, a wygodne legowisko w kształcie poduszki ma szanse stać się godnym przeciwnikiem Twojego fotela (choć nie gwarantujemy, że zrezygnuje z niego w 100%). Pamiętaj, że świetnej jakości legowisko możesz wyprać w pralce, co jest o wiele łatwiejsze od czyszczenie sofy w salonie.

Zabawki dla kota

Kiedy kupujesz zabawki dla kota, zmniejszasz ryzyko, że zacznie się on bawić dobytkiem Twojego życia. Niektóre koty zachowują chęć do zabawy charakterystyczny dla kociąt przez całe życie. Nasz sklep oferuje zabawki dla kotów na różne okazje: tunele i drapaki do samodzielnej zabawy, a także wędki, które zapewnią wam dużo wspólnej radości.

pixelpixel