akcesoria do kuwet

( ilość produktów: 1 )

Akcesoria do kuwet

Kuweta to jeden z najważniejszych zakupów podczas kompletowania kociej wyprawki. Musi być odpowiednio duża i spełniać wymagania kociego użytkownika. Wiele osób początkowo zapomina, że sama kuweta to jednak za mało. Sprawdzamy zatem, jakie akcesoria do kuwet się przydają!

Jak wybrać kuwetę dla kota?

W dużym uproszczeniu masz do wyboru kuwety otwarte oraz zamykane. To jaką kuwetę wybierzesz, musi zależeć nie tylko od Twoich preferencji, ale również od potrzeb Twojego czworonożnego podopiecznego. Na wybór rodzaju kuwety będzie wpływał m.in. wiek kota oraz stan jego zdrowia. Starsze oraz młode zwierzęta będą preferować kuwety o niższych progach, do których łatwiej będzie im wejść. To samo dotyczy zwierząt mających np. problemy ortopedyczne.

Kuwety otwarte sprawiają, że zwierzę czuje się dość bezpiecznie, gdyż może obserwować otoczenie. Twój pupil będzie miał możliwość ewentualnej ucieczki, gdy coś go zaniepokoi. Jeżeli masz dom, w którym żyje kilku kotów to żaden z nich nie powinien utrudnić innemu wejścia lub wyjścia z kuwety. W przypadku otwartych modeli nie ma takiego zagrożenia. Niestety wiąże się to także z tym, że nieprzyjemne zapachy odchodów bywają bardziej dokuczliwe dla domowników. Dodatkowo niektórym kotom będzie zdarzało się rozsypywać żwirek i roznosić go po sporej powierzchni domu.

Co cechuje zamknięte kuwety? Część kotów nie czuje się w nich zbyt dobrze, choć zapewniają mu "prywatność" i zwykle są dobrze postrzegane przez opiekunów. Jeżeli masz taką możliwość, wypróbuj oba rodzaje i sprawdź, jaką kuwetę preferuję Twój pupil.

Jakie akcesoria do kuwet kupić?

To jakie akcesoria do kuwet są potrzebne, zależy od samej kuwety oraz osób, którzy opiekują się kotami. Bez wględu na rodzaj kuwety przydadzą się łopatki do regularnego wybierania odchodów i zbrylonego moczu. Dodatkowo jeżeli zdecydujesz się na kuwetę otwartą, pomyśl o macie umieszczanej pod kuwetą, która ograniczy wynoszenie żwirku poza obrębem kuwety. Kolejny przydatny gadżet to neutralizator zapachów. Chcąc poprawić zapach z kuwety, możesz wybrać środek wspomagający działanie żwirków dla kotów stworzony np. z iłu bentonitowego. Taki dodatek odkaża wnętrze kuwety zapobiegając rozwojowi bakterii, skutecznie pochłania nieprzyjemne zapachy i wilgoć, a dodatkowo zwiększa wydajność samego żwirku. Inne akcesoria? Jest ich kilka, ale te trzy wydają się najważniejsze!

Duży wybór, czyli jak kupić dobrą łopatkę do kuwety?

Wybór łopatki do kuwety nie wydaje się większym problemem, prawda? Oferuje je bowiem ogromna liczba producentów. Dostępne są w różnych kolorach i mogą być wykonane z różnych materiałów. Każdy jest zatem w stanie znaleźć coś dla siebie. Stając przed takim szerokim wyborem, zdarza się, że wybór akcesoriów wcale nie przychodzi tak łatwo. Czym masz się kierować, gdy robisz takie zakupy?

Decydując się na jeden z modeli, zwróć uwagę, by dana łopatka była po prostu wygodna. Pamiętaj, że jeżeli produktu ma używać np. osoba starsza, której trudno jest się pochylać, można rozważyć zakup łopatki z teleskopową rączką. Utrzymanie czystości będzie wtedy dużo łatwiejsze.

Mata pod kuwetę

Gdy kot korzysta z otwartej kuwety i rozsypuje sporą ilość żwirku, możesz wykorzystać maty, która umieszcza się pod kuwetą. Będą one doskonale ograniczały roznoszenie żwirku w Twoim mieszkaniu lub domu. Pamiętaj jednak, że dla Twojego kota taka mata może stanowić dużą zmianę i źródło stresu. Poświęć zatem chwilę, by oswoić swojego pupila z pojawieniem się nowego przedmiotu w okolicy jego kuwety.

Nieprzyjemne zapachy - jak często czyścić kuwetę?

Koty zdecydowanie nie lubią korzystać z zanieczyszczonej kuwety. Będziesz musiał zatem na bieżąco usuwać odchody, a czasem także zbrylony mocz. Łopatka to jednak nie koniec. Nie zapominaj, że kuweta musi zostać co jakiś czas umyta. Czyszczenie całego "pojemnika" to ważny element higieny. Wykorzystaj ciepłą wodę i delikatne środki myjące, a następnie wszystko obficie spłucz letnią wodą.

Podsumowując, wybór kuwety to dopiero początek. Kolejnym krokiem jest żwirek oraz akcesoria do kuwet. Dopasuj je do swoich potrzeb. Co ważne, wiele z nich znajdziesz w atrakcyjnych cenach. Wyprawka dla Twojego kota może być kompletna i praktyczna bez wysokich kosztów.

pixelpixel