Karma dla psa Buldog Francuski

( ilość produktów: 2 )

jaka karma dla buldoga francuskiego - poradnik

Karma dla buldoga francuskiego Buldogi francuskie to małe, ale temperamentne psy o przyjaznym nastawieniu do świata i ludzi. Mimo niewielkich rozmiarów mają wielki apetyt, który potrafi być często niepochamowany. Buldożki wykorzystują cały swój urok osobisty, by dostać ulubione smaczki lub przekonać opiekuna do podzielenia się z nim posiłkiem. Jak pewnie się domyślasz, to nie jest najlepszy pomysł i jako psi rodzic jesteś odpowiedzialny za dietę pupila, choćby ten próbował Cię przekonać, że naprawdę potrzebuje dokarmienia.

Najlepszym sposobem żywienia dla buldoga francuskiego będzie bezzbożowa karma mokra jakości premium lub superpremium. Karma mokra jest mniej kaloryczna, a co za tym idzie, sugerowana porcja produktu będzie mieć większą objętość, niż w przypadku karmy suchej. Twój pupil będzie więc najedzony i będziesz mieć pewność, że nie burczy mu w brzuchu. Pamiętaj, że w przypadku psów mniejszych ras jest o wiele łatwiej o nadwagę – a w przypadku buldoga francuskiego o wiele trudniej jest zrzucić co nieco. Pamiętaj, że buldożek francuski jest psem typu brachycefalicznego – krótka kufa nie sprzyja wytężonej aktywności fizycznej i poza mało intensywnymi spacerami nie ma szczególnie dużego wyboru aktywności. Dobrym pomysłem będzie karma light, np. Dolina Noteci Perfect Weight Reduction, Dolina Noteci Premium Light lub Brit Care Weight Loss, czy Royal Canin CCN Mini Light Weight Care.

Buldogi francuskie, jak wszystkie mniejsze psy, mają szczególną skłonność do odkładania się kamienia nazębnego. Najlepszym sposobem na higienę jamy ustnej dla Twojego pupila będą naturalne przysmaki do gryzienia. Włókna mięsa, skóry i twardych kości będą ścierać kamień z zębów i wzmacniać dziąsła. Choć nie jest to intuicyjne, intensywnie pachnące przysmaki sprawiają, że w dłuższej perspektywie oddech pupila znacząco się poprawi. Przysmaków – naturalnych gryzaków jest naprawdę olbrzymi wybór – pamiętaj, by dostosować ich wielkość do możliwości pupila. Połowa nogi wieprzowej będzie zbyt duża jak na buldoga, ale już ucho wołowe, ścięgna, czy żwacze powinny być w sam raz.  

pixelpixel