dla psa alergika

( ilość produktów: 3 )

Karma weterynaryjna dla psa alergika

Alergia pokarmowa u pupila potrafi być naprawdę uciążliwa - wie to każdy opiekun, który kiedykolwiek musiał zmagać się z tym problemem. Alergię i nietolerancję pokarmową trudno się diagnozuje, a same dolegliwości utrudniają życie zarówno cierpiącemu psu, jak i przewodnikowi. Często trudno jest nawet ze stuprocentową pewnością określić, czy mamy do czynienia z alergiami, czy może nietolerancjami pokarmowymi. Często zdarza się też, że psy cierpiące na alergię pokarmową charakteryzują się także wrażliwym układem pokarmowym.

Mogłoby się wydawać, że wybranie karmy dla psów cierpiących na alergię jest prawdziwym wyzwaniem. Na szczęście w Rikoland znajdziesz duży wybór karm dla psów o wyjątkowych potrzebach! Hipoalergiczna karma dla psa alergika to najprostszy sposób, by pomóc swojemu ulubieńcowi.

Alergia pokarmowa - zmora nie tylko psów małych ras

Kiedy pies po raz pierwszy zaczyna mieć objawy alergii (drapie się, pojawia się wysypka, cierpi na silny świąd, czy zapalenie skóry), najlepiej od razu zabrać pupila do weterynarza. Alergie i nietolerancje pokarmowe są jednymi z najczęściej występujących chorób dermatologicznych psów, jednak diagnozy powinien dokonać specjalista. Jeżeli Twoje przypuszczenia się potwierdzą, najczęściej pierwszym krokiem będzie zmiana karmy na weterynaryjną karmę dla alergików lub karmę monobiałkową z rzadko spotykanym w karmie gatunkiem mięsa. Dieta eliminacyjna, to najczęściej stosowany sposób na namierzenie alergenu.

Hipoalergiczna karma dla psów z alergią i nietolerancją pokarmową

Karmy weterynaryjne dla psa alergika to ulga dla pupila zmęczonego ciągłym swędzeniem i bólem. Dietetyczna karma na alergie pokarmowe zawiera hydrolizowane białko, które jest w pełni bezpieczne dla pupila, nawet jeżeli pochodzi z gatunku mięsa, które wcześniej wywoływało objawy alergii. Hydroliza białek jest jednak złożonym procesem, a produkcja karmy jest trudniejsza niż w przypadku tradycyjnej karmy (wymaga też użycia specjalistycznego sprzętu), dlatego hipoalergiczna karma dla psa jest po prostu droższa. To, co zyskujesz, jest jednak bezcenne - pewność, że nowa, dietetyczna karma będzie bezpieczna dla Twojego psa-alergika.

Przy silnych alergiach pokarmowych wywołujących trudne do zaleczenia zmiany na skórze, najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie hipoalergiczna karma sucha lub mokra, która pozwoli w pierwszej kolejności na wyleczenie zmian dermatologicznych.

Karma monobiałkowa dla psów alergików

Choć teoretycznie reakcję alergiczną może wywołać niemal każdy składnik diety, gatunki mięsa, które są używane w karmach najrzadziej - najrzadziej też wywołują niepożądane reakcje. Karmy ze strusiem, reniferem, czy kangurem z uwagi na nietypowe składniki są droższe, lecz istnieje małe ryzyko, że wywołają one przykre dolegliwości.

Tańszą opcją jest rozpoczęcie diety eliminacyjnej od karmy monobiałkowej z mięsem, które nie jest aż tak bardzo egzotyczne, jak chociażby kangur, lecz z praktyki weterynaryjnej wynika, że jest to mięso stosunkowo bezpieczne - lekkostrawna konina, czy mięso z królika są najczęściej trafnym wyborem. Co ważne, mięso z królika polecane jest także dla wrażliwych psów z delikatnym układem pokarmowym.

Idealna karma dla psów alergików

Niestety - u psa alergika często jednocześnie występuje wraz z nietolerancją pokarmową. Szczególnie często te dwa problemy występują niezależnie u siebie u psów małych ras, jak westie, spaniele, czy maltańczyki. Niestety, są to też psy, które słyną z wybrednego podniebienia. Idealna karma musi więc być pyszna i odpowiednia dla psów wrażliwych, pełna składników odżywczych wspierających zdrowie.

Większe rasy psów, które często trafiają do gabinetu weterynarza z powodu alergii to najczęściej labradory, boksery, czy dogi argentyńskie - niestety większy rozmiar nie chroni całkowicie przed zachorowaniem.

Kompletna karma dietetyczna dla wrażliwych psów alergików to:

  • hypoalergiczna karma, która zawiera hydrolizowane białko bezpieczne dla pupila

  • bezzbożowa karma (sucha lub mokra) (nie zawiera glutenu)

  • lekkostrawna karma dla psa

  • karma premium lub super premium

  • karma, która zawiera kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6

Sucha karma dla psa alergika - na co zwrócić uwagę podczas terapii

Hipoalergiczna karma weterynaryjna to element terapii. Pamiętaj, że na jej skuteczność wpływa dokładne stosowanie się do zaleceń weterynarza. Stosuj karmę tak długo, jak zostanie to zalecone. Nie zmieniaj karmy samodzielnie i nie przerywaj leczenia w połowie bez konsultacji.

W przypadku alergii pokarmowych ważny jest każdy kęs, który dostanie Twój ulubieniec. Hipoalergiczna karma nie pomoże pozbyć się objawów, jeżeli pupil nadal będzie dostawał ulubione przysmaki, czy resztki ze stołu. Pamiętaj, by porozmawiać ze wszystkimi domownikami o nowej diecie psa - szczególnie dzieci mogą ulec smutnym oczom pupila i poczęstować go własnym podwieczorkiem.

Zbilansowana karma sucha lub mokra - przepisana przez weterynarza - powinna być jedynym pokarmem przyjmowanym przez pupila. Wbrew pozorom, ta jedna prosta zasada jest najtrudniejsza do przestrzegania, warto jednak zmienić nawyki i uchronić pupila przed uciążliwym swędzeniem.

Życie psa alergika może być piękne

Alergia pokarmowa dotyka nawet 20% psów w wieku od kilku miesięcy do kilkunastu lat. Niestety może pojawić się także u psa dorosłego, który wcześniej reagował pozytywnie na każdą proponowaną mu karmę. Nie ma pewnego sposobu, by uchronić pupila przed wystąpieniem alergii w przyszłości. Choć najłatwiej jest kupić hipoalergiczną karmę dla psów dorosłych, z każdym rokiem pojawia się coraz więcej hipoalergicznych karm dla szczeniąt. Choć wiele osób uważa kurczaka za najbardziej alergizujące mięso, tak naprawdę u psów z alergią najczęściej występuje niepożądana reakcja na wołowinę. Alergie pokarmowe bywają podstępne - tak naprawdę reakcję uczuleniową wywołać może każdy składnik z dotychczasowej karmy. To jeden z powodów, dla których ustalenie właściwego alergenu może zająć nawet kilka miesięcy.

Jeżeli u Twojego psa wystąpią objawy alergii pokarmowej, zachowaj spokój. W naszym sklepie znajdziesz karmy dopasowane do najróżniejszych potrzeb. Choć życie z psem z alergią pokarmową wymaga pewnej organizacji (nie możesz spontanicznie kupić pupilowi w osiedlowym markecie pierwszej lepszej karmy), to dietetyczna karma z dobrym składem wyjdzie Twojemu pupilowi jedynie na zdrowie. W niektórych przypadkach po namierzeniu alergenu możliwe będzie powrócenie do tradycyjnych karm (unikając jak ognia karm zawierających alergen). Dość mała grupa psów będzie musiała przyjmować karmę hipoalergiczną na stałe. Powrót do normalności, choć na pewno zajmie trochę czasu, jest więc możliwy.

W naszym sklepie znajdziesz karmy weterynaryjne odpowiadające na różne potrzeby: dla psów o wrażliwym układzie pokarmowym, psów o niewydolności trzustki, chorych na dysplazję stawów biodrowych, nadwagę, czy choroby serca. Wierzymy, że niezależnie od stanu zdrowia, każdy pies zasługuje na długie i szczęśliwe życie, dlatego stale poszerzamy ofertę karm weterynaryjnych. Z nami masz wybór!

pixelpixel