Drapaki dla kota

( ilość produktów: 2 )

Większość kotów kocha wspinaczkę i aktywne korzystanie ze swoich pazurów. Jest to obraz ich niepokornej, drapieżnej natury. Kochają też odpoczynek, więc układają się w miejscach, które uznają za wygodne. Dlatego zostały stworzone akcesoria takie jak drapaki dla kotów - produkty, które dają kotom świetną zabawę, a także możliwość samodzielnego ścierania swoich pazurków. W ofercie naszego sklepu znajdziesz wygodne drapaczki dla kota, które spokojnie mogą służyć także jako praktyczne legowisko.

Dlaczego warto mieć drapak dla kota?

Koty bardzo lubią korzystać ze swoich pazurów. Robią to instynktownie, bo w ten sposób mogą o nie zadbać, a także dać upust swoim emocjom. Kochają również wszelkiego rodzaju ocieranie się o przyjemne dla siebie powierzchnie. Nic więc dziwnego, że sierść i ślady cienkich pazurków w różnych miejscach nie są zaskoczeniem dla kogoś, kto ma kota. Drapak jest jednym z elementów kociej wyprawki, który pomoże rozwiązać ten problem. Dzięki niemu kot oszczędzi meble, dywany i inne miejsca, które chciałbyś ocalić przed niszczeniem. 

Jakie funkcje spełnia drapak dla kota?

Pomaga w pielęgnacji pazurów - kot potrzebuje drapania, by ścierać zbyt długie pazury. Drapaki dla kota pokryte są chropowatym materiałem, który wytrzyma zetknięcie z ostrymi jak igły pazurami. Dzięki temu nie będzie konieczności ich obcinania. Drapak sprawi, że kot zadba o ich higienę samodzielnie. 

Drapak dla kota to idealne miejsce do zabawy. Trudno je zniszczyć i pokryte jest materiałem, który kot z pewnością pokocha. Chętnie będzie się o drapak ocierać, być może również po nim skakać. 

Drapaki mogą służyć jako legowiska dla kotów. Obok drapania i głaskania przez właściciela, leniuchowanie to jedna z ulubionych kocich czynności. Dlatego warto zapewnić kotu miejsce, w którym może to robić. Wygodny drapak będzie idealny. Koty najczęściej chcą na nim spędzać długie godziny, a po drzemce - wygodnie się przeciągać i zatroszczyć o swoje pazurki za pomocą drapania. Za legowisko nie może posłużyć drapak, który wygląda jak słupek. Na nim kot może trenować wspinaczkę.

Pomaga w rozładowaniu kocich emocji. Tego typu produkty pełnią funkcję przede wszystkim praktyczną, ale mają znaczenie dla utrzymania kota w dobrej kondycji psychicznej. Jeśli kot nie wychodzi z domu, potrzebuje miejsca, w którym może się wyżyć. Zdecydowanie lepiej, jeśli do drapania, skakania i wszelkich inwazyjnych sztuczek użyje drapaka, a nie Twoich mebli. 

Czy tylko dla kota?

Tego typu akcesoria także zdobią pomieszczenie i oszczędzają meble. Drapak dla kotów może być naprawdę ładnym elementem wystroju mieszkania. Nie trzeba go kojarzyć z brzydkim dodatkiem, który najlepiej pozostawić w ukryciu. Jeśli kot będzie korzystał z drapaka, to nie musisz martwić się o swoje meble (ze skóry, materiału i innych wrażliwych okryć). Często padają one ofiarą domowego kota. Drapak pomoże zachować je w stanie nienaruszonym, a kociak będzie przy tym równie szczęśliwy, jak jego właściciel. 

Sprawdź dostępne oferty drapaków i wybierz najlepszy dla Twojego kota

Drapaki to dla kota miejsce odpoczynku i zabawy. Dzięki niemu kot dba o swoje pazury, rozciąga się i ćwiczy swoje mięśnie i łapy. Sprawdź, jakie drapaki dla kota znajdują się w naszej ofercie i wybierz taki, który uszczęśliwi Twojego pupila. Pamiętaj, że przy zamówieniach powyżej 99 zł. jest bonus - darmowa dostawa!

Niech drapie na szczęście!

Słupki do wspinania i kartonowe drapaki, które spełniają wiele funkcji naraz to obowiązkowy element wystroju wnętrza, w którym mieszka kot. Dla zwierząt, które są drapieżnikami niezwykle istotne jest to, by choć trochę mogły oddać się swojej dzikiej naturze. Warto również zastanowić się nad drapakiem z kocimiętką. To zabawka z zapachem rośliny, za którą koty szaleją i z pewnością nie są w stanie przejść obok niej obojętnie. Przyciągający, hipnotyzujący wręcz zapach sprawi, że z drapaka będą chciały korzystać nawet te koty, które dotychczas nie były nim zainteresowane. Jeśli chcesz zwrócić uwagę swojego pupila na drapak i odciągnąć ją od swoich mebli, wybierz drapaczki z kocimiętką. Daj swojemu kotu cały drapak radości!

pixelpixel