Karma dla psa

( ilość produktów: 32 )

czym karmić psa- poradnik na blogu

Karma dla psa

To, co je Twój pies, wpływa na jego zdrowie i samopoczucie. Dobra karma dla psa może sprawić, że sierść Twojego pupila stanie się lśniąca i gęsta, poprawi trawienie wrażliwego psiaka, a nawet poprawi jego samopoczucie. W naszym sklepie znajdziesz karmy dla psów w każdym wieku, o różnych potrzebach i preferencjach. Najlepsza karma sucha i mokra - z dużą ilością mięsa, bez zbóż, z dodatkami wspierającymi zdrowie? Zbilansowana karma pełna zdrowia? Karma dla szczeniąt, psów dorosłych i seniorów? Tylko w Rikoland!

Najlepsza karma dla Twojego psa - czym się kierować przy wyborze karmy

Podstawowe potrzeby żywieniowe Twojego psa są dość proste. W większości przypadków najlepszym wyborem będzie karma z dużą ilością mięsa, bez zbóż, z małym (lecz istotnym) dodatkiem warzyw i owoców, które dostarczają do organizmu pupila witaminy.

W zależności jednak od wieku, aktywności, stanu zdrowia, czy preferencji, psy mają jednak różne potrzeby w zakresie ilości makroskładników, suplementów, czy rodzaju mięsa użytego podczas produkcji karmy. Karmy dla psów dorosłych będą mieć inną ilość białka niż karmy dla rosnących jeszcze szczeniąt, czy psów starszych - potrzeby żywieniowe psów na różnych etapach życia są zupełnie różne. Kluczem będzie więc dopasowanie karmy do potrzeb swojego psa.

Jak rozpoznać najlepszą karmę dla psa

Wysokomięsna karma dla psa - najlepszy wybór dla jego zdrowia

Dobra karma dla psa powinna być oparta na białku zwierzęcym. Nie bez znaczenia jest jednak jego źródło. Karma, w której składzie na pierwszym miejscu znajduje się mięso, zawsze będzie lepsza od wyprodukowanej z "produktów pochodzenia zwierzęcego". Karmy dla psów o jakości super premium często produkowane są z mięsa jakości human grade - takiego, które spełnia wymogi stawiane produktom trafiającym na nasze własne stoły. Dla Twojego zwierzaka to najlepszy wybór.

Nie bój się podrobów - zawierają wiele cennych składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Karma dla psa powinna zawierać minimum 65% świeżego mięsa - w niektórych karmach znajdziesz go nawet powyżej 80%. Polecane karmy z dużą ilością mięsa to Dolina Noteci, Wiejska Zagroda, czy Brit Monoprotein.

Bezzbożowa karma dla psa - nie tylko dla psów z wrażliwym układem pokarmowym

Psy mają zupełnie różne potrzeby żywieniowe od ludzi. Podczas gdy duża część z nas nie wyobraża sobie życia bez chleba, zboża w żadnej postaci nie są mile widziane w karmie dla psów. Zboża, zwłaszcza pszenica, obciążają żołądek, mogą też wywoływać alergie i problemy skórne. Karmy grain free to dobry wybór dla każdego psa. Największy wybór karm bezzbożowych znajdziesz wśród mokrych karm dla psa, jednak z roku na rok obserwujemy coraz więcej świetnych suchych karm bezzbożowych dla psa.

Najlepsza sucha karma dla psa

Karmy suche nadal są bardzo popularnym sposobem żywienia psów. Nie ma się co dziwić - karmy suche łatwo się przechowuje (mogą być przechowywane w temperaturze pokojowej w suchym miejscu), psy chętnie je jedzą i są dostępne w każdym sklepie - we wszystkich półkach cenowych. Coraz więcej opiekunów ma jednak świadomość, że sucha karma dla psa może mieć lepszy i gorszy skład. Jak wybrać najlepszą suchą karmę?

Suche karmy dla psa mogą być wyprodukowane zarówno ze świeżego, jak i suszonego mięsa. Oba rozwiązania są zdrowe i bezpieczne dla pupila, warto zwrócić uwagę na pewien szczegół. W produkcji suchej karmy świeże mięso zostanie dehydratyzowane, straci więc ok. 75% swojej masy. Może się więc okazać, że sucha karma z mniejszym udziałem mięsa dehydratyzowanego będzie mieć większą zawartość mięsa w końcowym produkcie niż karma z dużą zawartością świeżego mięsa. Skład karmy suchej może też być nieco bardziej skomplikowany niż w przypadku karmy mokrej - to również skutek nieco innego procesu produkcyjnego.

Podczas wyboru suchej karmy warto szczególną uwagę zwrócić na suche karmy dla psów bez zbóż. Zboża jeszcze niedawno były ważnym składnikiem karm suchych - zapewniały granulkom właściwą formę. Jednak wraz z rozwojem wiedzy o potrzebach żywieniowych dorosłych psów coraz częściej producenci proponują suche karmy bezzbożowe, w których źródłem węglowodanów są najczęściej ziemniaki, bataty, czy groch. Takie karmy będą odpowiednie nawet dla psa, który ma specjalne wymagania żywieniowe.

Polecamy suche karmy dla psa: Pan Mięsko, Happy Dog, Wiejska Zagroda, Royal Canin, Farmina, Genesis, czy TropiDog.

Najlepsza mokra karma dla psa

Karma mokra jest sposobem żywienia polecanym przez weterynarzy i dietetyków zwierzęcych. Mokre karmy przez dużą wilgotność będą pozytywnie wpływać na zdrowie nerek i układu moczowego pupila, będą także zapobiegać odwodnieniu pupila (pamiętaj, by niezależnie od rodzaju karmy zadbać o stały dostęp do świeżej wody pitnej dla swojego psa).

Karma mokra jest zalecana dla każdego psa: dla szczeniąt i psów dorosłych, dla psów aktywnych i o niskiej aktywności, dla zdrowych i potrzebujących karmy weterynaryjnej.

Ze względu na większą objętość porcji, mokra karma dla psa jest szczególnie polecana w przypadku nadwagi pupila lub skłonności do otyłości. Dzięki większej ilości karmy w misce, niż w przypadku karmy suchej przy tej samej zawartości kalorycznej, Twój pies będzie szybciej odczuwał sytość.

Polecamy mokre karmy dla psa: Dolina Noteci, Brit, Dogs Plate, Wiejska Zagroda, Paka Zwierzaka, Carnilove, czy Animonda.

Dla wyjątkowego psa: karma spełniająca najwyższe wymagania

Niektóre psy potrzebują specjalnej karmy. Dla czworonożnego przyjaciela o wyjątkowych potrzebach w Rikoland znajdziesz wyjątkowe karmy, które wzmocnią jego odporność, będą wsparciem terapii podczas choroby, przyniosą ulgę ulubieńcowi z wrażliwym układem pokarmowym, czy pomogą uniknąć nadwagi pupilowi o niskiej aktywności spowodowanej urazem. W Rikoland dbamy o najmłodsze szczenięta, psich seniorów, psów cierpiących na alergie i psy aktywne.

Dla niektórych psów zwykła karma to za mało. Jeżeli szukasz dla swojego czworonożnego przyjaciela czegoś więcej, w naszym sklepie zoologicznym znajdziesz karmę dostosowaną do specjalnych wymagań pupila. Wiemy, że na potrzeby żywieniowe wpływa chociażby wielkość psa (znajdziesz u nas karmy przystosowane do potrzeb zarówno dużych psów, jak dogi niemieckie, czy bernardyny, jak i maleńkich chihuahua), stan zdrowia (znajdziesz u nas osobne kategorie karm weterynaryjnych, a także karm bez kurczaka i monobiałkowych), czy preferencji smakowych (karmy dla psa z cielęciną, rybą, wołowina, a nawet konina, czy struś). Jeżeli dokładnie wiesz, co wybrać dla swojego pupila i nie chcesz iść na kompromisy tam, gdzie wchodzi w grę zdrowie pupila, w Rikoland na pewno znajdziesz karmę spełniającą wszystkie Twoje oczekiwania.

W naszym sklepie znajdziesz karmy z każdej półki cenowej: zarówno propozycje budżetowe, jak i karmy typu super premium. Bardzo cieszy nas to, że coraz więcej opiekunów wybiera najlepsze karmy - z dużą ilością mięsa najwyższej jakości, z dodatkami wspierającymi zdrowie i o doskonałym zbilansowaniu składników odżywczych. Życzymy Ci udanych zakupów, a Twojemu czworonożnemu przyjacielowi - smacznego.

pixelpixel