Karma weterynaryjna dla psa cukrzyka

( ilość produktów: 2 )

Karma weterynaryjna dla psa cukrzyka

Dietetyczna karma dla psa chorego na cukrzycę musi być dobrana wraz we współpracy z lekarzem weterynarii. Choroba ta zazwyczaj występuje u dorosłych psów, a odpowiednie żywienie jest w ich przypadku jednym z najważniejszych elementów leczenia. W naszym sklepie znajdziesz zarówno mokrą jak i suchą karmę, dostosowaną do potrzeb psa diabetyka.

Objawy cukrzycy — jak ją rozpoznać?

Poziom glukozy we krwi ma bardzo duży wpływ na psa i jego samopoczucie. Jeśli uważnie obserwujesz swoje zwierzę, prawdopodobnie szybko zauważysz, że coś się z nim dzieje. Objawy cukrzycy są trudne do przeoczenia. Pupil z tą chorobą prawdopodobnie w pierwszej kolejności będzie miał większy apetyt i będzie wydalał więcej moczu. Dlatego takie zwierzę musi mieć zapewniony bezustanny dostęp do świeżej wody. Jednocześnie mimo to szybko zacznie chudnąć.

Tak jak w przypadku ludzi, cukrzyca u psów występuje w trzech różnych typach. Najbardziej popularny jest pierwszy, który pojawia się u 90% psów. Zazwyczaj pojawia się u zwierząt w wieku 7-9 lat, częściej u suczek, niż u psów. Niektóre rasy są bardziej narażone na tę chorobę.

Leczenie psa z cukrzycą to współpraca z weterynarzem

Diagnozowanie, a następnie leczenie cukrzycy musi koniecznie odbywać się we współpracy z lekarzem weterynarii. Najlepiej zrobisz, jeśli wybierzesz specjalistę, który wie, jak radzić sobie z podobnymi przypadkami. To wraz z nim ustalisz dawki insuliny, które musi pobierać pies. Ponieważ w leczeniu kluczowa jest odpowiednia dieta, będziesz mógł wraz z nim ustalić, co od teraz powinien jeść Twój pies. Jeśli dbasz o swojego psa, w pierwszej kolejności słuchaj porad swojego lekarza. Karma dla psów ma bardzo duży wpływ na poziom insuliny, dlatego musisz wybrać mądrze!

Pełnoporcjowa dietetyczna karma — znajdziesz ją u nas!

Żywienie psa jest ważne zawsze, niezależnie od stanu jego zdrowia. To odpowiednia karma będzie odpowiadać za jego dobre samopoczucie. Wysokiej jakości pożywienie może zminimalizować występowanie różnego rodzaju chorób u psów, a także sprawi, że sierść pupila będzie pięknie błyszczeć, zaś on sam będzie miał wiele energii i będzie po prostu czuł się dobrze. A w chwili, w której pojawia się taka choroba, jak cukrzyca, po prostu musisz zwrócić na to większą uwagę.

Taka karma musi zawierać wysokiej jakości białko, a także odpowiednią ilość węglowodanów. Dzięki temu będziesz w stanie łatwiej kontrolować poziom insuliny we krwi zwierzęcia i zadbać o równomierne trawienie cukrów. Pełnoporcjowa karma dietetyczna dla psów jest więc niezbędna. U nas znajdziesz produkty zalecane przez specjalistów, które sprawią, że zwierzę będzie mogło przeżyć z Tobą jeszcze wiele pięknych lat! Dieta weterynaryjna zapewni psu uczucie sytości i sprawi, że choroby nie będą mu przeszkadzać w byciu szczęśliwym czworonogiem.

Jaka karma dla psa z cukrzycą?

Szukając odpowiedniej karmy dla swojego psa, możesz wziąć pod uwagę kilka rozwiązań. Najpopularniejszym jest sucha karma. W naszej ofercie znajdziesz między innymi produkty marki Royal Canin, które są przeznaczone właśnie dla psów z cukrzycą. Ta przygotowana przez specjalistów, weterynaryjna dietetyczna karma posiada odpowiednie składniki odżywcze, dzięki którym Twój pupil zawsze będzie pełny energii.

Jednak nie dla każdego psa z cukrzycą tego typu żywienie będzie odpowiednie. Niektóre psy, np. przez zapach karmy, nie chcą spożywać tej suchej. Dlatego też możesz wybrać karmę mokrą, np. w słoiczkach czy w saszetkach. Pies z cukrzycą na pewno będzie zadowolony z takiego rozwiązania i z chęcią zje przygotowane przez weterynarzy danie!

Ogranicz węglowodany! Czego unikać w karmie dla psów z cukrzycą?

Dieta pupila z cukrzycą musi przede wszystkim ograniczać węglowodany. Ponadto podstawowe żywienie psa po prostu powinno przede wszystkim opierać się na mięsie. Ważne jest to, aby ograniczyć wszystkie produkty zbożowe. Nie tylko zwykle posiadają one wyższy indeks glikemiczny, co może doprowadzić do powstania cukrzycy u zdrowego zwierzęcia, ale również są gorzej trawione. Zbilansowana dieta psa nie powinna zawierać glutenu, który znajduje się w większości zbóż.

Zwróć też uwagę na to, w jaki sposób producent opisuje mięso znajdujące się w składzie. Musimy pamiętać, że często wykorzystywana w tańszych karmach mączka nie jest odpowiednim produktem dla psów i lepiej stawiać na karmy, które w składzie mają świeże lub suszone mięso, a także podroby i chrzęści. Odpowiedzialny producent karmy wyszczególni, co dokładnie znajduje się w przygotowanym przez niego produkcie, zamiast pisać, że w składzie znajdują się produkty pochodzenia odzwierzęcego.

Jak często karmić psa z cukrzycą?

W przypadku psa z cukrzycą bardzo ważne jest to, by w jego organizmie utrzymać odpowiednio wysoki poziom glukozy. Dlatego posiłki powinny być bardzo regularne. W przypadku dorosłego, zdrowego psa wystarczy jeden posiłek dziennie. Jeśli zwierzę zaś cierpi na cukrzycę, zazwyczaj zaleca się karmienie co najmniej dwa razy dziennie. To pomoże w znacznym stopniu ustabilizować zdrowie czworonoga.

Jednak i w tym względzie przede wszystkim słuchaj się swojego weterynarza. Przebieg choroby każdego zwierzęcia jest unikalny tylko dla niego i w innym wypadku może się okazać, że zaszkodzisz swojemu podopiecznemu.

Witaminy a pełnoporcjowa dietetyczna karma dla psa

Karmy, które u nas znajdziesz, a które są przeznaczone dla psa cukrzyka, zawierają wszystkie potrzebne mu witaminy i minerały. Każdy organizm jest jednak inny i funkcjonuje inaczej, dlatego warto regularnie badać swojego pupila. Wtedy, jeśli weterynarz zaleci, możesz podać mu odpowiedni suplement, który będzie uzupełnieniem diety. Jednak zazwyczaj nie jest to konieczne i dietetyczna karma pokrywa wszystkie zapotrzebowania psa chorego na cukrzycę pod tym względem.

Karma dla psa z nadwagą i cukrzycą?

Jeśli masz psa z nadwagą, u którego wykryta została cukrzyca, ważne jest, aby pomóc mu schudnąć. Karmy, które u nasz znajdziesz, zazwyczaj nadają się także do tego celu. Zazwyczaj wystarczy ograniczyć ilość podawanego pokarmu, a także zminimalizować karmienie psa smakołykami. Pamiętaj, że w trakcie nauki sztuczek możesz również nagradzać zwierzę karmą. Wystarczy więc, że odmierzysz odpowiednią porcję rano i w ciągu dnia będziesz mógł część z niej wydzielić na nagrody.

Ważnym elementem w przypadku odchudzania psa, jest zwiększenie jego aktywności fizycznej. O ile nie istnieją inne przeciwskazania, po prostu zabieraj swojego podopiecznego na dłuższe spacery. To w połączeniu z karmą dobrej marki, takiej jak np. Royal Canin, na pewno szybko przyniesie dobre rezultaty.

Idealna pełnoporcjowa dietetyczna karma jest smaczna!

To, że karma została skomponowana tak, aby spełniać wymagania zwierzęcia cierpiącego na cukrzycę, nie oznacza, że nie jest smaczna. Przeciwnie! W naszej ofercie znajdziesz wyłącznie produkty, które są chętnie zjadane przez większość czworonogów. Przyjemne uczucie sytości sprawi, że zwierzę będzie spokojne i rozluźnione po posiłku, a Ty nie będziesz musiał się martwić o indywidualne gotowanie dla swojego psa.

Wybór dietetycznej karmy dla psa chorego na cukrzycę nie jest łatwy. Jednak nasz asortyment został tak skomponowany, aby pomóc Ci w tym procesie. Dlatego już teraz sprawdź, która propozycja będzie najlepsza dla Twojego pupila.

pixelpixel