Karma weterynaryjna dla psa na nadwagę

( ilość produktów: 4 )

Karma weterynaryjna dla psa na nadwagę

Problem nadwagi otyłości u psów to nie tylko kwestia estetyczna. Dodatkowe kilogramy nie pozostają bez znaczenia dla zdrowia pupila. Wśród psów otyłych częściej występują choroby krążenia, cukrzyca, dolegliwości związane ze zwiększonym obciążeniem układu kostnego - duża część z nich pokrywa się z problemami zdrowotnymi występującymi często u ludzi. Otyłość u psa skraca jego życie i wiąże się z wieloma dolegliwościami. Dlatego walka z nadwagą i otyłością pupila, to sposób, by Twój ukochany pies żył dłużej, ciesząc się większą sprawnością.

Nadwaga i otyłość coraz częściej spotykane są wśród zwierząt domowych. Problem ten może dotknąć kiedyś każdego czworonoga - utrzymanie prawidłowej wagi jest szczególnie trudne w przypadku psów ras małych, u których wystarczy dodatkowe kilka dekagramów, by konieczne stało się wprowadzenie diety. Druga grupa szczególnie narażona na otyłość to psy znane z ogromnego apetytu - labradory są nawet nazywane czarnymi dziurami na przekąski.

Odchudzanie czworonoga dla wielu osób może wydawać się wyzwaniem. Na szczęście w naszym sklepie znajdziesz karmy weterynaryjne dla psów otyłych, które sprawią, że zrzucanie kilogramów będzie bezpieczne i zdrowe.

Dla jakiego psa karmy weterynaryjne na nadwagę będą najlepszym rozwiązaniem

Odchudzanie psa bardzo często jest wyzwaniem dla opiekuna, lecz nie zawsze konieczna jest karma weterynaryjna. Jeżeli Twój pupil delikatnie się zaokrąglił, możliwe, że wystarczy podjąć bardzo proste działania - ograniczyć smaczki, odmierzać karmę, zamiast nakładać "na oko" i przede wszystkim - zwiększyć aktywność fizyczną. Te proste i znane wszystkim sposoby sprawdzą się u zdrowego psa z nadwagą, u którego delikatnie zaokrąglone boczki nie są jeszcze dużym problemem.

Sytuacja staje się skomplikowana, jeżeli pies jest poważnie zagrożony otyłością (lub jest po prostu otyły). Przyjmuje się, że otyłość u psów zaczyna się, kiedy waży on powyżej 20% więcej niż powinien, podczas gdy o nadwadze mówimy w przypadku różnicy 10-20%. Samodzielne ułożenie odchudzającej diety jest tym trudniejsze, im więcej trzeba zrzucić.

Druga sytuacja, w której wskazana jest specjalistyczna karma dla psów z nadwagą, dotyczy psów chorych, w przypadku których zwiększenie aktywności fizycznej jest niemożliwe lub bardzo trudne.

Niezależnie od okoliczności, wybór karmy powinien być poprzedzony konsultacją z lekarzem weterynarii. Dieta weterynaryjna dla psa jest traktowana jak terapia, nie jest też przeznaczona do długotrwałego stosowania. Problem nadwagi i otyłości może być też objawem choroby. Choć najczęściej przyczyną nadprogramowego tłuszczyku jest nieodpowiednia dieta, warto wykluczyć cukrzycę i schorzenia endokrynologiczne (niedoczynność tarczycy, czy zespół Cushinga).

Zaufany sklep zoologiczny online - u nas znajdziesz najlepszą karmę weterynaryjną dla swojego pupila

Kiedy stawką jest zdrowie Twojego psa, produkty na liście zakupowej dobierasz ostrożnie i powoli, chcąc wybrać najlepszą możliwą karmę. Nasz sklep zoologiczny online to miejsce, gdzie będziesz mieć wybór - dzięki temu kupisz najlepszą karmę dla psa z nadwagą po porównaniu parametrów wszystkich produktów.

W Rikoland znajdziesz karmy weterynaryjne dla psów z najróżniejszymi problemami zdrowotnymi: na choroby układu moczowego, cukrzycę, problemy z układem moczowym, czy dysplazję stawów biodrowych. W ofercie sklepu znajdziesz produkty z różnych półek cenowych, ponieważ wierzymy w to, że zdrowie powinno być dostępne dla każdego psa.

Pamiętaj, że odchudzanie psa powinno być nadzorowanie przez lekarza weterynarii. Dobrym pomysłem będzie też skierowanie się po wsparcie do dietetyka zwierzęcego. Specjalista pomoże wybrać karmę, zawierającą optymalne wartości odżywcze, proporcje tłuszczy, białka i węglowodanów.

W naszym sklepie znajdziesz zaufane marki weterynaryjne: Royal Canin Vet, Brit Vet, Farmina, czy Dogs Plate,

Jaka karma weterynaryjna dla psa z nadwagą będzie najlepsza?

Karma weterynaryjna dla psów otyłych na pewno będzie mieć niższą kaloryczność niż tradycyjna karma bytowa. Będzie ona jednak zawierać wszystkie konieczne składniki odżywcze, by zmniejszeniu wartości energetycznej porcji nie towarzyszyły niedobory odżywcze.

By psu na diecie nie towarzyszył głód, karmę dla psów z nadwagą wzbogaca się do zwiększoną ilość włókna pokarmowego - dzięki temu wielkość porcji pozostaje bez zmian. Częstą praktyką jest też zwiększenie zawartości białka - dzięki temu możliwa jest zamiana tkanki tłuszczowej w mięśnie. Do efektywniejszego powrotu do formy w wielu karmach przyczynia się też L-karnityna i probiotyki.

Karmy dla psów z nadwagą najczęściej opierają się na lekkostrawnym, chudym mięsie: jagnięcina, indyk, kurczak, łosoś, czy królik to gatunki mięsa, które w karmach tego typu pojawiają się najczęściej. Cennym dodatkiem będzie także olej z łososia, który jest ważnym źródłem antyoksydantów.

Dieta weterynaryjna dla psa to nie wszystko - co możesz zrobić by powrót do formy Twojego psa był łatwiejszy

Karma dla psów z nadwagą to nieocenione wsparcie w powrocie do prawidłowej masy ciała, jednak konieczne jest też wprowadzenie zdrowych nawyków. Najważniejsze zasady, które wpłyną na zdrowie Twojego psa:

  • unikaj podawania przysmaków między posiłkami. Jeżeli chcesz je podawać, odejmij w tym celu małą ilość granulek karmy weterynaryjnej od odmierzonej porcji dziennej

  • naucz się stanowczości i nie podkarmiaj pupila ze stołu. Porozmawiaj z domownikami, by przekonać ich do konieczności stosowania diety u pupila

  • jeżeli Twój pies jest fanem zjadania najróżniejszych rzeczy na spacerach, możesz zakładać mu kaganiec fizjologiczny lub zrezygnować ze spacerów na dłuższej smyczy, by mieć większą kontrolę

  • jeżeli to możliwe, zwiększ aktywność fizyczna psa

  • odmierzaj dzienną porcję karmy, zamiast nakładać "na oko"

  • spróbuj alternatywnych sposobów podawania posiłków: sucha karma weterynaryjna może być podana w macie węchowej, czy kuli smakuli. Karma mokra może zostać za to podana w lick macie

  • zrezygnuj ze stałego dostępu do miski z karmą - zamiast tego spróbuj wprowadzić stałe godziny posiłków.

Karma weterynaryjna dla psa z nadwagą - droga do zdrowszego życia psa

Jako opiekunowie chcemy dać swoim pupilom zawsze to, co najlepsze. Czasami nadwaga u psów pojawia się właśnie z miłości - cieszymy się z apetytu pupila, podajemy smaczki nieco zbyt często, nie umiemy ulec pięknym, smutnym oczom proszącym o jeszcze jednego treserka. Nieodpowiednia dieta może zostać poprawiona. Ważne, by wprowadzić zdrowe zmiany - dla twojego pupila.

Karma weterynaryjna dla psa z nadwagą może być sposobem na szybszy powrót do prawidłowej wagi. Otyłość u psów przyczynia się do pojawienia się poważnych dolegliwości - rozsądna, zrównoważona dieta to najlepsze, co możesz dać swojemu psu.

By odchudzanie było bezpieczne, skonsultuj strategię z lekarzem weterynarii. Nasz sklep zoologiczny online zapewni resztę - znajdziesz u nas najlepsze karmy weterynaryjne, zabawki na przysmaki do karmienia interaktywnego, zabawki, suplementy - a także mnóstwo innych rzeczy, które zmienią życie z psem na lepsze.

 

 

 

 

 

pixelpixel