Karma dla kota Brytyjskiego

( ilość produktów: 13 )

karma dla kota brytyjskiego

 

Karma dla kota brytyjskiego

Koty brytyjskie zachwycają nas spokojem, dystyngowanymi manierami i opanowaniem. To prawdziwie królewskie koty i tak też powinniśmy je traktować. Przy wyborze karmy dla kota brytyjskiego powinniśmy wziąć pod uwagę, że wrodzona stoickość wiąże się zwykle ze zmniejszoną aktywnością (tylko złośliwi mówią, że koty brytyjskie są po prostu rozleniwione). Pamiętaj więc, by karma dla Twojego kota wyróżniała się nie tylko dużą zawartością mięsa i dobrym składem, ale też uwzględniała tendencję do tycia tych pięknych, niebieskich kotów. Szukasz idealnej karmy dla swojego kota brytyjskiego? Doskonale trafiłeś! W Rikoland mamy dla Twojego kota karmy, które sprawią, że zamruczy z zachwytu.

Jaka karma dla kota dużej rasy? Dieta kota brytyjskiego

Kot brytyjski stanowczo jest jedną z większych ras kotów. Niestety oznacza to, że większe jest ryzyko zachorowania na kardiomiopatię przerostową. Dlatego warto podawać kotu suplementy diety wspierające pracę serca w ramach profilaktyki, u kotów chorych stosuje się karmy weterynaryjne z L-karnityną, odpowiednią ilością tauryny, czy tryptofan, który działa uspokajająco. By uniknąć choroby u dorosłych kotów, warto skonsultować się z weterynarzem, jakie suplementy wdrożyć już u młodego kociaka - zwłaszcza jeżeli ryzyko jest podwyższone.

Duże rasy kotów są też narażone na problemy z układem ruchu. By zadbać o zdrowe kości, podawaj karmę z olejem z łososia, który ma działanie przeciwzapalne. Warto też sprawdzić, czy Twój pupil lubi ryby. Możesz też suplementować glukozaminę i chondroitynę lub wybrać karmę weterynaryjną dla kota typu mobility, jeżeli widzisz, że poruszanie sprawia pupilowi ból.

Karma dla kotów brytyjskich krótkowłosych i długowłosych - różnice mniejsze, niż myślisz

Czy warto wybrać inną karmę dla kotów brytyjskich krótkowłosych i długowłosych? To pytanie nurtuje często opiekunów, zwłaszcza początkujących. Nie trzymamy Cię w niepewności - nie ma takiej potrzeby.

Niezależnie od typu szaty, w pierwszej kolejności należy pamiętać o podstawowych potrzebach żywieniowych wszystkich kotów. Zarówno karma sucha, jak i karma mokra powinny zawierać jak największe ilości mięsa. Tutaj tkwi pierwsza pułapka: "produkty pochodzenia zwierzęcego" to nie mięso. Pełnowartościowa karma będzie mieć etykietę, która nie pozostawi miejsca na wątpliwości. Wyjaśnia także, jaki procent mięsa to podroby, a także, jaki jest udział procentowy poszczególnych gatunków - jagnięcina, czy wołowina mogą być podstawą karmy lub skromnym dodatkiem do kurczaka. Dla Twojego małego mięsożercy to bardzo ważne, zwłaszcza kiedy ma konkretne preferencje smakowe lub zdrowotne. W karmie Twojego kota brytyjskiego niezbędna jest też tauryna, która zapewnia prawidłowe funkcjonowanie organizmu - suplementowanie tauryny jest ważne w profilaktyce m.in. chorób serca. Kiedy upewnisz się, że karma jest zdrowa, uwzględnia potrzeby zwierząt mięsożernych (to nie jest niestety takie oczywiste), a także zawiera niezbędne witaminy i minerały, sprawdź, jakie składniki będą sprawiały, że sierść będzie gęsta i błyszcząca.

Czy karmy dedykowane "na piękną sierść" są przeznaczone jedynie dla kotów długowłosych? Absolutnie nie! Zbilansowana dieta na piękną sierść zawierać będzie składniki, które sprawią, że będzie ona piękna i błyszcząca niezależnie od długości. Pamiętaj też, że stan sierści jest wskaźnikiem zdrowia kociego organizmu. Najlepsza karma dla kota będzie wzmacniać układ odpornościowy, układ moczowy, dbać o mocne kości i serce. Kiedy zadbasz o zdrowie kota, łatwiej będzie uzyskać zachwycającą, miękką sierść.

Sucha karma czy mokra karma - co wybrać

Według wielu dietetyków zwierzęcych najlepsza karma dla kota, także karma dla kota brytyjskiego to karma mokra. Przede wszystkim, dzięki karmie mokrej zapobiegamy odwodnieniu kota. W naturze dzikie koty jadły przede wszystkim mięso, które zawiera ok. 75% wody. To właśnie dlatego koty, także koty brytyjskie nie zawsze piją wystarczającą ilość wody. Żywienie mokrą karmą z wygodnych saszetek jest też ważne dla zdrowia nerek. W karmach mokrych rzadziej znajdują się też zboża, które obciążają układ pokarmowy i zawierają szkodliwe dla kotów węglowodany.

Karma sucha dla kota brytyjskiego - jak karmić mądrze

Sucha karma dla kota brytyjskiego w niektórych sytuacjach będzie rozsądnym rozwiązaniem. Wystarczy trzymać się kilku zasad. Przede wszystkim - zawsze zapewnij pupilowi dostęp do świeżej wody. Jeżeli kot nie chce pić wody w misce, możesz kupić mu fontannę na wodę.

Najlepsze karmy suche powinny zawierać mięso w dużej ilości. Niepożądane są za to zboża, węglowodany (powinno być ich jak najmniej, najlepiej poniżej 5%). Dobrej jakości karma dla kota brytyjskiego jest więc wysokomięsną karmą bezzbożową. Choć podstawą pożywienia powinno być mięso, warto wybrać suchą karmę, która zawiera warzywa, które dostarczą cennych witamin. W diecie kotów warzywa powinny być małym dodatkiem, który jednak wzbogaca dietę i nie warto z nich rezygnować.

Kot brytyjski jest znany ze skłonności do nadwagi, a przy tym zazwyczaj ma dobry apetyt. W jego misce powinna się więc znaleźć karma o obniżonej zawartości kalorycznej. Koty tej rasy zazwyczaj przybierają na wadze z powodu rozleniwienia. By zachęcić pupila do większego ruchu, możesz część porcji podawać w zabawkach interaktywnych. Włóż karmę do kuli smakuli, węża na przysmaki, czy zabawki na inteligencję. To sprawdzony sposób, by kot brytyjski dostał odpowiednią zachętę do ruchu.

pixelpixel