miski ceramiczne dla psa

( ilość produktów: 2 )

Czego oczekujesz od misek dla swojego psa? Powinny być trwałe, solidnie wykonane, higieniczne i łatwe do utrzymania w czystości, prawda? Ważny jest też ich kształt i rozmiar, by picie i spożywanie karmy było czystą przyjemnością. Dla dużej części psów idealnym wyborem będzie ceramiczna miska dla psa - zarówno na wodę, jak i na karmę. Czemu warto zwrócić na nie uwagę?

Miska ceramiczna dla psa - najważniejsze właściwości

Miska dla małego psa - wybierz ceramikę!

Miski ceramiczne dla psa mają swoich wiernych zwolenników zwłaszcza wśród opiekunów mniejszych psów. Składa się na to szereg czynników. Pierwszym z nich jest ich główna wada, czyli pewne ryzyko stłuczenia się. Dobrej jakości miska ceramiczna jest solidniejsza, niż mogłoby się to wydawać. Owszem, wywrócona gwałtownie może się potłuc, ale za to jest zazwyczaj cięższa, dobrze wyważona i stabilna, co zmniejsza prawdopodobieństwo wypadku. W przypadku dorosłego psa mniejszej rasy miska ceramiczna będzie dość bezpiecznym wyborem - miska najprawdopodobniej będzie na tyle ciężka, by stłuczenie jej było bardzo mało prawdopodobne. Warto tutaj podkreślić, że miski dla psa które mogą się stłuc podczas gwałtownej zabawy, polecamy raczej dla spokojniejszych psów, raczej dla dorosłego psa, niż psotnego szczeniaka. To podejście pozwoli nam spać spokojniej - zazwyczaj szczenięta, choć małe, miewają oryginalne pomysły na zabawę. Ceramiczną miskę dla młodego pieska możesz kupić, jeżeli masz już pewność, co do temperamentu swojego podopiecznego.

Miska ceramiczna dla psa alergika

Miska ceramiczna dla psa będzie doskonałym wyborem, jeżeli regularnie zabierasz swojego czworonoga do weterynarza z powodu różnego rodzaju alergii i problemów żołądkowych. Nie wszyscy wiedzą, że plastikowa, a nawet metalowa (w niektórych przypadkach) miska ceramiczna dla psa może wejść w reakcję z wodą i karmą. Ceramiczne miski dla psów nie uczulają, mogą być więc sposobem na wyeliminowanie alergenu z otoczenia wrażliwego pupila. Twój pupil jest alergikiem? W ceramicznej misce jego hipoalergiczne jedzenie będzie bezpieczne!

Miski dla psa, które łatwo utrzymasz w czystości

Nie da się ukryć, że miski dla psów wymagają częstego mycia. Miska ceramiczna będzie optymalnym wyborem, jeżeli cenisz sobie możliwość mycia w zmywarce wszystkich naczyń - bez wyjątku. To duża oszczędność czasu i pieniędzy. Oszczędzasz także wodę, co jest nie bez znaczenia, jeżeli starasz się prowadzić ekologiczny styl życia. Oczywiście, możesz myć miski także tradycyjnie, ręcznie.

Najpiękniejsze miski dla psów z artystycznym motywem

Zarówno dla nas, jak i dla naszych klientów, miska dla psa to coś więcej niż naczynie do jedzenia i picia dla zwierzaka. Chcemy tego, czy nie, akcesoria dla pupila są częścią wystroju domu i wpływają na odbiór wnętrza dokładnie tak samo, jak inne jego elementy. Możesz wybrać kolor, wzór, czy kształt ceramicznych misek, a różnorodność modeli jest tak duża, że na pewno znajdziesz produkt pasujący do stylistyki wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem są miski na stojaku. Choć wyglądają interesująco i mają zazwyczaj oryginalny design, pełnią przede wszystkim funkcję praktyczną. Zestaw dwóch misek na stojaku może zapobiegać skrętowi żołądka. Jest też wiele psów, którym wygodniej jest korzystać z takiego rozwiązania. Ten rodzaj ceramicznych misek produkuje m.in. marka trixie. Obecnie najpopularniejszy jest kolor biały, który doskonale wpisuje się w każdy styl.

Miski ceramiczne nie tylko dla psa

Zalety misek ceramicznych są cenione także przez opiekunów kotów. Miska ceramiczna jest często pierwszym wyborem przy zakupie wyprawki dla kota. Ten typ materiału nie zmienia w żaden sposób smaku wody ani jedzenia, co jest szczególnie ważne w przypadku znanych ze swoich specyficznych preferencji i wrażliwości kotów. Dostępne na rynku miski są w większości przypadków dostosowane do wielkości kotów i małych psów, nie da się ukryć, że pojemność większości z nich jest raczej mniejsza, dostosowana dla mniejszych zwierząt. Jest to wynik zwiększonego zainteresowania ze strony opiekunów zwierząt o mniejszych rozmiarach - nie oznacza to jednak, że większa pojemność misek nie jest w ogóle dostępna. Zestaw trixie 1,6 l to propozycja, która sprawdzi się także u psa średniej wielkości, np. border collie lub beagle'a.

Miska ceramiczna - jak wybrać właściwy model

Przy wyborze każdej miski pierwszym wyznacznikiem będzie pojemność. Przyjmuje się, że miska, której pojemność nie przekracza 0,3 l, będzie dobrym wyborem dla psa małego lub miniaturowego (jest to też standardowy rozmiar miski dla kota). Dla psa średniej wielkości odpowiednia będzie miska o stosownie większa od 0,75 l do nawet 1,5 l. Nie ulega wątpliwości, że duża przewaga misek ceramicznych leży w dowolności dostępnych kształtów. Choć może się wydawać, że to tylko miska, tak naprawdę niektóre rasy psów mają specyficzną budowę anatomiczną, która będzie determinować optymalny kształt miski. Psy o długich uszach (jamniki, spaniele) powinny mieć miski węższe i wyższe, by zapobiec zamoczenia uszu. Odwrotne proporcje sprawdzą się u ras brachycefalicznych (mops, buldog francuski, czy pekińczyk) - one z kolei docenią miski szerokie i płytkie. Nieco szerszych misek potrzebują też psy o szerokich faflach (buldog angielski, basset) - w tym przypadku kształt miski dla psa pozwala uniknąć dodatkowego sprzątania, kiedy pupil ochlapie całe otoczenie. Ceramiczna miska często występuje w zestawie z podkładkami. Ten niepozorny gadżet ułatwia pracę związaną z karmieniem i pojeniem pupila (a co za tym idzie - utrzymaniem strefy karmienia w idealnej czystości). Podkładki są nie tylko bardzo estetyczne - występują w różnych kolorach i wzorach. Przede wszystkim zapobiegają rozsypywaniu się karmy i rozlewaniu wody na podłogę. Warto zwrócić uwagę na podkładki, które są wykończone wyraźnym rantem. Producent projektuje produkt w ten sposób, by rozlana na podkładkę woda nie wydostała się na podłogę. Podkładki sprawiają też, że miska nie przesuwa się ani nie przewraca. Choć w uwagi na swój ciężar, miska ceramiczna nie przesuwa się po całej podłodze tak, jak chociażby miska plastikowa, podkładka jest dodatkowym zabezpieczeniem. Na uwagę zasługuje też fakt, że podkładka mniejsza ryzyko stłuczenia się miski. Miska, która wywróci się na silikonową podkładkę, ma dużo większe szanse na przetrwanie niż miska, która zderzy się bezpośrednio z twardymi kaflami, prawda?

Ceramiczne poidło na wodę - godna rozważenia alternatywa tradycyjnej miski

Nasz sklep posiada w ofercie miski na każdą okazję. Ciekawą odmianą miski ceramicznej dla psa jest poidło, czyli rodzaj automatycznego poidła na wodę. To rozwiązanie jest jeszcze stosunkowo mało znane, jednak ma już swoich wiernych zwolenników. Ceramiczne poidło dla psa sprawia, że woda jest zawsze czysta - co jest szczególnie ważne, jeżeli pupil ma tendencję do zanieczyszczania wody resztkami pokarmu. To szczególnie ważne w okresie wakacyjnym, kiedy wysoka temperatura sprzyja rozwojowi bakterii. Poidła zapobiegają w ten sposób ewentualnym problemom żołądkowym, a także zachęcają do częstszego picia. Ceny poideł są obecnie wyższe od ceny tradycyjnej miski, ale tego typu produkt może zostać potraktowany jako inwestycja w zdrowie ulubieńca na lata.

Ceramiczna miska dla psa - czy warto?

Nasza oferta produktów dla pupila jest naprawdę szeroka - zdajemy sobie sprawę, że zarówno zwierzęta, jak i ich opiekunowie mają różne potrzeby. Doświadczenie uczy nas, że nie ma produktu idealnego dla każdego. Ceramiczna miska dla psa jest świetnym rozwiązaniem dla mniejszych lub średnich rozmiarów psa, który raczej nie przejawia instynktów niszczycielskich i nie je zbyt łapczywie (dla takich psów proponujemy miski spowalniające jedzenie). Będzie doskonała dla alergika, a także dla psa, którego kształt kufy lub uszy sprawia, że potrzebne jest naczynie o nietypowym kształcie. Z punktu widzenia opiekuna, miska ceramiczna to na pewno ni jest najtańsze możliwe rozwiązanie, jednak sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wygląd i projekt produktu ma znaczenie. Choć może nie jest to pierwszy wymóg na liście, takie miski po prostu bardzo dobrze się prezentują i świetnie wyglądają na zdjęciach. Miseczki z motywem w kostki wyglądają tak uroczo! Dużo bardziej praktyczną zaletą jest możliwość mycia ich w zmywarce.

pixelpixel