miski dla dużego psa

( ilość produktów: 4 )

Miski dla dużego psa

Zakup miski dla dużego psa może być prawdziwym wyzwaniem. Twój pupil ze względu na swoje rozmiary, potrzebuje większego właściwie wszystkiego: większych misek, legowiska, bardziej wytrzymałej smyczy, a przede wszystkim więcej karmy. Duże psy jedzą i piją naprawdę sporo, a dodatkowo najczęściej cieszą się dobrym apetytem. Potrzebujesz więc solidnych, dużych misek dla psa, które cierpliwie i bez uszczerbku zniosą intensywną eksploatację.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru miski dla większego psa? Sprawdźmy.

Miska dla psa - najprawdopodobniej najważniejszy element wyposażenia dla pupila

Utrzymanie dużego psa może sporo kosztować. Nic więc dziwnego, że opiekunowie psów o większych gabarytach najczęściej nie interesują się zabawnymi, lecz nie do końca niezbędnymi gadżetami. Najpierw przecież trzeba zaspokoić podstawowe potrzeby: kupić nowe miski dla psów, uzupełnić zapasy karmy, kupić kolejny super mocny szarpak.

Przy dużym psie nie można oszczędzać na jakości - niezależnie od tego, czy Twój pupil jest jeszcze młodym psem, który nie do końca umie opanować entuzjazm na widok miski, czy spokojnym olbrzymem, który nie do końca zdaje sobie sprawę ze swojej siły, potrzebujesz misek niezniszczalnych.

Miski to jeden z tych elementów wyprawki dla psa, bez której trudno jest sobie wyobrazić wspólne życie. Zakup nowych zabawek, przysmaków, czy nawet kocyka-przytulanki może poczekać, ale miska to coś, co nie może poczekać.

Jak wybrać miski dla psa

Podczas wyboru miski dla większego psa należy zwrócić uwagę na wiele aspektów. Czy będzie wytrzymała? Czy jej wielkość będzie odpowiednia dla Twojego psa? Czy łatwo będzie ją utrzymać w czystości? Czy jej materiał pozwala na mycie w zmywarce? Czy będzie się przesuwać podczas jedzenia?

Ważna jest nie tylko pojemność, ale też sposób, w jaki twój pies je. Jeżeli jest łakomczuchem i podczas jedzenia mimowolnie przesuwa miskę do przodu, dobrym wyborem będzie miska z ogumowaniem (miska antypoślizgowa) - innym rozwiązaniem jest użycie podkładki antypoślizgowej. Jeżeli je łapczywie, świetnym rozwiązaniem będą plastikowe miski spowalniające jedzenie dla psa. Choć nie jest to nasze ulubione tworzywo, miski tego typu najczęściej wykonane są z wytrzymałego tworzywa sztucznego, a zdrowie ulubieńca (łapczywe jedzenie może doprowadzić do rozszerzenia i skrętu żołądka) jest przecież najważniejsze.

Miski dla psów - najczęściej wybierane typy

Miska metalowa

Miska metalowa dla psa to najczęstszy wybór opiekunów psów o większych rozmiarach. Duża miska ze stali nierdzewnej to zakup na lata. Zadbana, potrafi służyć pupilowi naprawdę długo. Zestaw dwóch misek na wodę i karmę może wydawać się sporym kosztem, lecz w przeliczeniu na czas eksploatacji okazuje się, że cena zestawu staje się naprawdę korzystna. Metalowe miski dla psa najczęściej występują w

klasycznym, stalowym lub miedzianym kolorze, lecz coraz częściej można znaleźć także modele malowane. Miska metalowa beżowa, niebieska, bordowa, a nawet różowa? Proszę bardzo. Warto mieć jednak na uwadze, że farba po jakimś czasie może ulec zarysowaniu i nie będzie wyglądać tak estetycznie. Jeżeli zależy ci, by miska po kilku latach wyglądała niemal tak samo dobrze, jak w chwili, gdy dotarła do Ciebie paczka, wybierz klasyczny model niemalowany.

Miska metalowa przy wszystkich swoich zaletach ma jeden minus - w niektórych modelach lekka miska może przesuwać się po podłodze, wydając nieprzyjemny metaliczny dźwięk. Nie jest to jednak przeszkoda nie do przeskoczenia. Obecnie większość modeli jest dostępna w wersji z ogumowaniem, czyli specjalną silikonową nakładką na podstawę miski. Ten problem rozwiązuje także podkładka - w naszym sklepie dostępne są podkładki w różnych kolorach, które nie tylko zabezpieczają miskę przed przesuwaniem się, ale też sprawiają, że sprzątanie dookoła miski staje się o wiele łatwiejsze.

Miska ceramiczna

Ceramiczna miska dla psa wybierana jest zazwyczaj przez opiekunów psów o nieco mniejszych rozmiarach. Miski ceramiczne są ciężkie i dobrze wyważone, dzięki czemu zazwyczaj trudno jej przewrócić - niestety psu ważącemu ponad 30 kg dużo łatwiej będzie stłuc miskę, niż jemu pięciokilogramowemu koledze. Dlatego ceramiczne miski, choć piękne i łatwe do utrzymania w czystości, niestety raczej nie sprawdzą się jako miska da dużego psa - nawet dla typowego spokojnego olbrzyma.

Ceramiczne miski dla psa sprawdzają się świetnie raczej jako miski dla małego psa. Miska ceramiczna będzie też idealna dla kota.

Miski dla psów plastikowe lub wykonane w tworzywa sztucznego

Choć według wielu opinii plastik nie jest najlepszym materiałem do kontaktu z żywnością, należy pamiętać, że rodzajów tworzyw sztucznych jest wiele, a czasami ich właściwości sprawiają, że plastikowa miska dla psa może okazać się najlepszym możliwym wyborem.

Składana miska podróżna to plastikowa miska do zadań specjalnych. Choć nie polecamy, by korzystać z niej codziennie, będzie niezastąpiona, kiedy będziesz chciał nakarmić swojego psa podczas postoju w podróży na wakacje lub nalać mu chłodnej wody do ochłodzenia się. Miska podróżna przyda się także, kiedy będziesz chciał zabrać swojego pupila do znajomych lub rodziny - kiedy Ty będziesz nadrabiać zaległości, Twój pupil będzie mógł wypić postawioną specjalnie dla niego wodę.

W domu miska wykonana z tworzywa sztucznego sprawdzi się głównie w przypadku łapczywego jedzenia. Miski dla psa, które mają za zadanie spowolnić tempo pobierania pokarmu, w środku mają nieregularną strukturę - labirynty na karmę, które sprawiają, że Twój pies będzie jadł wolniej i uważniej. Dla szybko jedzących psów miski spowalniające jedzenie mogą być ważnym elementem profilaktyki przeciwko rozszerzeniu i skrętowi żołądka.

Według niektórych opinii podobne efekty przynosi stojak na miskę, jednak obecnie nie ma jeszcze rozstrzygających dowodów na to, że miski na stojaku są naprawdę skuteczne.

Jak wybrać miski dla psa większych rozmiarów - podsumowanie

Miska metalowa (ze stali nierdzewnej), ceramiczna, czy plastikowa? Każda z nich ma swoje wady i zalety, jednak większość przewodników dużych psów konsekwentnie decyduje się na miski metalowe na co dzień i miski z tworzywa sztucznego "do zadań specjalnych". To kombinacja, która sprawdza się w wielu domach. Zestaw misek, który sprawdza się w każdych okolicznościach, naprawdę potrafi ułatwić życie, dlatego poza klasycznym zestawem dwóch misek na wodę i karmę, polecamy zaopatrzyć się także w miskę podróżną.

pixelpixel