miski dla małego psa

( ilość produktów: 6 )

Miski dla małego psa

Gdyby Twój pies miał wskazać przedmioty, do których jest wyjątkowo mocno przywiązany, jego miski byłyby na wysokich pozycjach. Twój ukochany pupil korzysta z nich codziennie, warto więc zainwestować w miski, z których jedzenie i picie będzie czystą przyjemnością. Twoje potrzeby są równie ważne - w końcu to Ty będziesz dbać, by były zawsze czyste. Na szczęście, w naszym sklepie znajdziesz miski, które przypadną do gustu zarówno Tobie, jak i Twojemu pupilowi.

Miski dla psów - poznaj podstawy mądrych zakupów

Niezależnie od wielkości psa, warto zapoznać się z zasadami ogólnymi. Sprawdź, jakie materiały są najlepsze, jak wybrać kształt miski i jak możesz ułatwić pupilowi posiłki.

Miski ze stali nierdzewnej, ceramiczne, a może plastikowe?

Surowiec, z którego została wykonana miska, wpływa nie tylko na jej trwałość, czy wygląd, ale też utrzymanie jej w czystości, czy nawet smak karmy, czy wody. Gdyby spytać o najpopularniejszy materiał misek dla psa wszystkich opiekunów, najprawdopodobniej okazałoby się, że zwyciężają miski metalowe dla psa - są trwałe, solidne i praktycznie niezniszczalne. Jeżeli jednak Twój pies nie waży więcej od Ciebie i nie potrzebujesz miski o pojemności kilku litrów, może się okazać, że lepszym wyborem będzie zestaw misek ceramicznych. Miski ceramiczne dla psa są droższe od tych wykonanych ze stali nierdzewnej, jednak gdy potrzebna jest miseczka o mniejszej pojemności, najprawdopodobniej okaże się, że jej cena nie będzie przekraczać zakładanego budżetu. Metalowa miska będzie zawsze dobrym wyborem, jednak ceramiczna zazwyczaj wygląda bardziej atrakcyjnie. Gdy cena przestaje być przeszkodą, możesz bez zastanowienia zdecydować się na zestaw małych misek dla pupila o fantastycznej jakości. Miska wykonana z tworzywa sztucznego, choć najtańsza, ma też najwięcej wad. Szybko ulega uszkodzeniom, a podatność na zarysowania sprawia, że utrzymanie jej w czystości po pewnym czasie staje się wręcz niemożliwe.

Miski podwójne i miski na stojaku - czy to ma sens?

Miski dla małych psów często występują w komplecie. Dwie miski obok siebie i mały stojak, który podwyższa ich poziom - wygląda to uroczo, jednak nie jest to rozwiązanie dla każdego psa. Produkt tego typu może sprawdzić się, jeżeli Twój pies nie je zbyt łapczywie i nie robi bałaganu dookoła miski. Jeżeli jednak Twój pupil podczas jedzenia nie zachowuje się niczym dystyngowany geltelmen, najprawdopodobniej karma będzie zanieczyszczała wodę. Dużo bezpieczniejszą opcją jest zestaw dwóch osobnych misek postawionych na podkładce. Antypoślizgowe podkładki pod miski zapobiegają zabrudzeniu podłogi podczas posiłku i przesuwaniu się misek po podłodze.

Podróżna miska dla psa - sprawdzi się nie tylko podczas urlopu

Składana miska dla psa wykonana jest zazwyczaj z silikonu. Jest łatwa do utrzymania w czystości, a po złożeniu zajmuje naprawdę mało miejsca. Sprawdzi się nie tylko w podróży, warto zabrać ją ze sobą w gorący dzień na spacer, by nawodnić pupila podczas wyjścia podczas upałów. Składana podróżna miska przyda się także wtedy, kiedy odwiedzisz z psem rodzinę lub przyjaciół. Kiedy Ty będziesz spędzać czas z najbliższymi, Twój pies będzie mieć stały dostęp do wody. Akcesoria podróżne związane z podawaniem posiłku to też pojemniki na karmę. Dobrze je mieć, jeżeli chcesz zabrać na krótki wyjazd mniejszą ilość karmy - dzięki temu nie musisz brać całego worka ze sobą.

Miski dla psa do zadań specjalnych

Częstym wyzwaniem opiekunów małych psów jest utrzymanie prawidłowej wagi pupila. Kiedy pokarm jest zjadany wolniej, łatwiej jest o poczucie sytości niż wtedy, gdy cała porcja zostanie połknięta na dwa kęsy. Dlatego dla otyłych psów miski spowalniające jedzenie mogą być strzałem w dziesiątkę. Ten sposób karmienia pozwala się też psu skupić i wyciszyć. Miski spowalniające jedzenie dla psa mogą być też zastąpione matą do wylizywania przysmaków.

Jaka powinna być pojemność miski dla małego psa?

Zacznijmy od ustalenia, jakiej wielkości jest mały pies. Inna miska będzie potrzebna dla psów ras miniaturowych, np. yorka, chihuahua, maltańczyk, czyli takich, które ważą poniżej 4 kg, a inna dla psa rasy małej, np. jack russel terriera, mopsa, jamnika, ważącej do 10 kg. Nie da się jednak ukryć, że w praktyce "mały pies" może także oznaczać psa, który po prostu jest mniejszy niż większy, wtedy należy też uwzględnić nie takie znowu najmniejsze beagle, cocker spaniela czy corgi. Nie da się ukryć, że miski dla małych psów o wadze 3 kg i 15 kg powinny mieć różną pojemność. Miska dla psa miniaturowego może mieć pojemność ok. 0,4, dla małego 0,8 l, natomiast średniej wielkości pies potrzebuje miski, której pojemność sięga nawet 2 l.

pixelpixel