miski dla psa na stojaku

( ilość produktów: 2 )

Podczas poszukiwań idealnej miski dla swojego psa, nie sposób nie zwrócić uwagi na podwójne miski dla psa na stojaku. Miski na podwyższeniu nie tylko wyróżniają się z daleka, ale też poprawiają komfort jedzenia u pupila. Dlaczego warto zainwestować w miski na stojaku lub podwyższeniu? Sprawdź sam!

Stojak na miski - jak ułatwia życie Twojemu psu?

Choć w naturze przodkowie dzisiejszych psów jadły z ziemi i była to dla nich naturalna pozycja, warto zauważyć, że dzisiejsze psy często bardzo różnią się od swoich przodków. O ile psy w typie wilkowatym: owczarki niemieckie czy elkhundy mają budowę ciała stosunkowo podobną do wilków, to dużo mniejsze buldożki, czy olbrzymie dogi są już zbudowane w nieco inny sposób i jedzenie z lekkiego podwyższenia może być dla nich wygodniejsze.

O ile miski dla psa na podwyższeniu dla zdrowego psa będą udogodnieniem poprawiającym komfort, jeżeli Twój pupil jest chory, taka miska będzie dla niego prawdziwym wybawieniem. Miskę na stojaku warto wprowadzić, kiedy Twój pies jest chory, osłabiony, lub ma problemy z poruszaniem się. Bóle szyi lub problemy z kręgosłupem utrudniają życie zwłaszcza starszym psom. Zastosowanie misek dostosowanych do kondycji sprawi, że jedzenie będzie łatwe, nie będzie kojarzyć się pupilowi z wysiłkiem.

Zestaw dwóch misek na podwyższeniu w ramach profilaktyki przeciwko skrętowi żołądka

Przez dłuższy czas polecano miski dla psa na stojaku dla dużych psów jako bezpieczne rozwiązanie zapobiegające skrętowi żołądka. Obecnie zdania są podzielone, brak jest też badań które określałyby dokładnie zmniejszenie lub zwiększenie ryzyka. Wiele wskazuje na to, że na wystąpienie skrętu dużo ważniejsze znaczenie mają inne czynniki niż miski, np. czy zwierzęta są aktywne bezpośrednio po posiłku lub pokrewieństwo z psem, który w przeszłości doznał tej przypadłości.

Niezależnie od rodzaju miski, jak wybierzesz dla swojego psa, pamiętaj, by po posiłku zapewnić mu odpoczynek. Wiele też wskazuje, że ryzyko zmniejsza podawany pokarm mokry. Nie tylko miska na stojaku może zmniejszyć ryzyko skrętu żołądka. Zwierzęta, które są szczególnie narażone, to te, które łapczywie jedzą, połykając powietrze razem z karmą. Polecamy więc zainteresować się też miskami spowalniającymi jedzenie.

Stojak na miski - ulga dla starszego psa

Życie psiego seniora z czasem staje się coraz trudniejsze, a kochający opiekun widzi, że proste czynności, jak picie wody, czy jedzenie stają się coraz trudniejsze. Na szczęście dostępne są rozwiązania, które mogą ułatwić niektóre czynności, a postawienie misek na wyższej wysokości może być bardzo dobrym pomysłem. Kiedy zauważyć, że schylanie się do misek sprawia Twojemu psu coraz więcej trudności, miski na podwyższeniu będą bardzo dobrym pomysłem.

Miski na podwyższeniu: ze stali nierdzewnej, czy ceramiczne?

Odwieczny dylemat: miska ze stali nierdzewnej czy ceramiczna, nabiera nowego znaczenia, kiedy w grę zaczynają wchodzić miski na podwyższeniu. Stojak lub podstawka eliminują bowiem pewne minusy związane z tymi materiałami. Stojak sprawia, że miski nie dotykają bezpośrednio podłoża, dzięki czemu miska ze stali nierdzewnej nie wydaje charakterystycznych, denerwujących niektóre osoby dźwięków. Zmniejsza się też ryzyko stłuczenia miski ceramicznej. Można powiedzieć, że stojak lub stelaż pełni funkcję zabezpieczającą miski.

Trudno jest więc powiedzieć, która opcja będzie lepsza. Często zarzuca się miskom ze stali nierdzewnej brak polotu i niebyt atrakcyjny wygląd - kiedy są one częścią większej całości, produkt jako całość wygląda o wiele lepiej. Oba rozwiązania świetnie się sprawdzą w każdym domu.

Stojak na miski - czy zwiększa czystość w domu?

Utrzymanie czystości w domu, w którym żyje pies może być prawdziwym wyzwaniem. Sierść, błoto przynoszone ze spacerów, czy ochlapana podłoga dookoła misek i rozsypana karma - to wszystko dostajemy gratis w pakiecie razem z najlepszym przyjacielem człowieka. Choć jednak za nic na świecie nie chcielibyśmy zamienić się miejscami z ludźmi, którzy psa nie mają, wyszukiwania sposobów na ułatwienie sobie sprzątania to nasza codzienność.

Sam stojak nie wpływa na czystość dookoła miski. To, czy pies będzie rozlewał wodę na wysokości podłogi, czy kilka-kilkanaście centymetrów nad ziemią, nie ma żadnego znaczenia. Wpływ na porządek dookoła misek może mieć za to konkretny projekt, który postanowił zastosować producent. To nie sam stojak, a jego rodzaj wpływa na to, czy rozlana woda będzie trafiała na podłogę. Zabudowana konstrukcja, która ma formę psiego bufetu, czy małego stolika będzie sprawiać, że wodę i karmę w pierwszej kolejności będziemy znajdować właśnie na konstrukcji, nie na podłodze.

Drugim czynnikiem, który będzie wpływał na możliwość utrzymania w czystości, jest możliwość mycia w zmywarce - zarówno misek, jak i samego stojaka lub podstawki. O ile stojaki ze stali nierdzewnej będzie można myć w zmywarce, niestety nie dotyczy to popularnych stojaków drewnianych czy bambusowych. Naszym zdaniem, prezentują się one jednak na tyle ciekawie, że można umyć same miski w zmywarce, a sam stelaż przetrzeć wilgotną szmatką.

Istotnym czynnikiem jest to, że stelaż, czy stojak zapobiegają przesuwaniu się misek podczas jedzenia. Stojak stabilizuje je i sprawia, że są one stabilniejsze. Nawet jeżeli odrobina wody lub karmy trafi na podłogę, masz pewność, że do trzeba będzie posprzątać jedynie jedno miejsce. Kiedy do posprzątania jest tylko kawałek podłogi, a nie całe pomieszczenie, utrzymanie czystości przy psie staje się łatwe jak nigdy dotąd.

Jak wybrać pojemność miski dla psa?

Niezależnie od tego, jaki rodzaj miski dla psa na stojaku wybierzesz, dla Twojego psa kwestia kluczową będzie jej pojemność. Przyjmuje się, że miska dla psa małego może może pojemność 0,3 - 0,1 l, dla średniego 1,0-3 l, natomiast dla niektórych psów dużych i olbrzymich konieczne może być zaopatrzenie się w miskę o pojemności przekraczającej nawet 4 l.

Nietrudno zauważyć, że miski dla małego psa często wielkością będą zbliżone do standardowej miski dla kota. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by sprawdzić, też miski na "dziale kocim". Odpowiednia pojemność misek jest kluczowa, zwłaszcza jeżeli nie odmierzasz karmy za pomocą miarki. Pamiętaj też, że miska na wodę powinna być na tyle duża, by pupil mógł spokojnie zaspokoić pragnienie podczas wielogodzinnej nieobecności podczas pracy opiekuna.

Miska na stojaku, czy warto?

Czy warto zdecydować się na miski dla psa na stojaku? Naszym zdaniem miska na podwyższeniu wygląda bardziej elegancko i jest bardzo estetyczna, dlatego warto ją wybrać nawet wtedy, kiedy pupil jest całkowicie sprawny i nie ma problemów z poruszaniem się. Inaczej wygląda kwestia, jeżeli pies nie jest już tak sprawny jak kiedyś i pochylanie sprawia mu wyraźny problem. W dni, kiedy stan zdrowia dokucza pupilowi najbardziej, będzie to dla niego wyraźne ułatwienie.

Nasz sklep poleca miski na podwyższeniu trixie - to producent najczęściej wybierany przez naszych klientów.

pixelpixel