miski plastikowe dla kota

( ilość produktów: 3 )

Miski plastikowe dla kota

Miski na wodę i karmę to pierwsze rzeczy, w które trzeba się zaopatrzyć, kiedy wiesz, że w Twoim domu pojawi się kot. Doskonale wiemy, jak wiele jest fantastycznych produktów przeznaczonych dla naszych czworonożnych przyjaciół, lecz z doświadczenia wiemy, że w pierwszej kolejności zawsze należy zacząć od rzeczy niezbędnych - a miski dla kota z całą pewnością są na samym początku listy zakupów. Wybór odpowiedniej miski plastikowej dla kota może wydawać się trudny - przecież w sklepach dostępnych jest tyle różnych modeli! Na początek przedstawimy Ci w skrócie wszystkie dostępne opcje.

Miski dla kota -rodzaje

1. Miski ceramiczne

Miski ceramiczne to częsty wybór opiekunów kotów. Są najczęściej bardzo estetyczne, łatwe do czyszczenia i ciężkie, dzięki czemu nie przesuwają się po podłodze. Ich największe wady to cena i możliwość stłuczenia się. Ceramiczne miski to dobre rozwiązanie dla spokojniejszych kotów, które nie mają zapędów destrukcyjnych. Jeżeli jednak masz też psa - rozrabiakę, miska ceramiczna może zostać rozbita podczas dzikiej gonitwy. Popularne miski ceramiczne dla kota produkuje marka trixie.

2. Miski ze stali nierdzewnej

Kojarzone najczęściej z miskami dla psa, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by używać ich do karmienia i pojenia kotów. Metalowe miski nadają się do mycia w zmywarce i są bardzo wytrzymałe. By nie przesuwały się na podłodze i nie wydawały nieprzyjemnego metalowego dźwięku, do miski ze stali nierdzewnej poleca się używać podkładki. Antypoślizgowa, silikonowa podkładka to produkt, który możemy zresztą polecić w połączeniu z każdym rodzajem miski dla kotów. Miski ze stali nierdzewnej mogą też sprawiać, że woda będzie mieć metaliczny posmak - to coś, czego nie lubi żaden kot. Metalowe miski mają sporo zalet, ale dużo lepiej sprawdzą się u psa, który nie jest tak wyczulony na najdrobniejsze zmiany smaku. Miski metalowe dla kota mogą występować w różnych kolorach, ale wersje kolorowe z czasem mogą się zarysować.

3. Plastikowa miska dla kota

Plastikowe miski dla kotów są przede wszystkim najtańsze. Jeżeli miska dla kota jest Ci potrzebna jedynie przejściowo (na przykład znalazłeś kota i będzie on u Ciebie mieszkał tylko tymczasowo), tania miska dla kota będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem. Plastikowe miski mogą jednak służyć Twojemu kotu na co dzień, dobrej jakości tworzywo plastikowe ma wiele zalet, które sprawdzają się w codziennym życiu. Mogą być antypoślizgowe, mają różną pojemność, często można je też myć w zmywarce. Nie bez znaczenia jest to, ze miska plastikowa może być dostępna w wielu kolorach.

Jak wybrać plastikowe miski dla kotów?

Należy przyznać, że jakość tworzywa sztucznego może być bardzo różna, dlatego miska dla kota z plastiku z nieznanego źródła może się bardzo różnić od plastikowych misek znanej marki. Producent produktów, które będą mieć kontakt z żywnością, powinien używać tworzywa (plastiku), który nie zmienia smaku pokarmu. Nasz sklep zoologiczny współpracuje jedynie z markami, którym można zaufać. Ważne jest też, by miska dla kota mogła być myta w zmywarce. Plastik to materiał, w przypadku którego nie jest oczywiste, czy może być czyszczony w wysokich temperaturach, dlatego przed pierwszym zmywaniem polecamy zapoznać się z oznaczeniami na naczyniu. Łatwa do umycia miska będzie dłużej służyć Twojemu pupilowi.

Jaka pojemność miski dla kota?

Miska dla kota nie może być ani za mała, ani za duża. O ile w przypadku wody nie będzie mieć większego znaczenia, czy nalejesz jej nieco za dużo, tak nasypanie zbyt dużej ilości karmy nie jest wskazane. Podczas nakładania jedzenia dla kota warto zrezygnować z miary "na oko" i odmierzać ilość wskazaną przez producenta karmy, jednak za duża miska może spowodować, że łatwiej ulegniemy, gdy Twój kot będzie prosił o dodatkową porcję. Przyjmuje się, że miska dla kota powinna mieć pojemność ok. 0,2 - 0,35 l. Wielkość miski plastikowej dla kota możesz dostosować do wielkości pupila. Dla dużego kota, np. maine coona, bardziej odpowiednia będzie miska większa niż mniejsza, podczas gdy mniejsze devony, czy drobne dachowce mogą jeść z mniejszej miseczki.

Miska dla kota - na jakie elementy warto zwrócić uwagę

Mogłoby się wydawać, że miska to tylko miska i nie ma tutaj miejsca na żadną głębszą filozofię. Takie założenie na pewno jednak rozśmieszy każdego doświadczonego opiekuna kotów, który zdaje sobie sprawę, że z kotami nic nigdy nie jest tak proste, jak mogłoby się to wydawać. Dla Twojego kota każdy element ma duże znaczenie, od kształtu, poprzez surowiec, aż po pyszną zawartość.

Wybierz odpowiedni kształt misek dla kota

Dla Twojego kota kształt naczynia będzie wpływał na to, czy jedzenie karmy i picie wody będzie dla niego czystą przyjemnością, czy prawdziwym wyzwaniem. Kot to zwierzę, którego pyszczek jest bardziej płaski niż w przypadku większości psów. Ma też długie wąsy, wibrysy, które utrudniają mu włożenie pyszczka do głębokiego naczynia. Dlatego idealna będzie miska, której średnica będzie możliwie duża. Jednocześnie może być ona płytka, dzięki czemu pobieranie pokarmu będzie dla kota łatwiejsze.

Co ciekawe, podobny kształt sprawdzi się u każdego psa rasy brachycefalicznej. Psy o płaskim pyszczku, np. mopsy, doceniają płaskie miseczki.

Zestaw misek czy miski podwójne

Koty najczęściej mają lekką obsesję na punkcie czystości wody, którą piją. Podwójne miski są często atrakcyjne z ludzkiego punktu widzenia, jednak naszym zdaniem bezpieczniej jest kupić zestaw dwóch misek na wodę i karmę. Koty najczęściej preferują miski oddzielne.

Miska antypoślizgowa - na podstawie, czy na podkładce

Naszym zdaniem przy tak dużym wyborze najróżniejszych misek nie trzeba chodzić na kompromisy - miska po prostu nie powinna się ślizgać i przesuwać. Są na to dwa sposoby. Pierwszy z nich to miska ogumowana, czyli na gumowej podstawie. Dzięki temu nie jest Ci jednak potrzebny żaden dodatkowy produkt. Warto jednak pamiętać, że miejsce, w którym gumowa podstawa łączy się z miską, może być nieco trudniejszy do wyczyszczenia. Drugie rozwiązanie to komplet: miska i podkładka. Podkładki to akcesoria, które mają swoich gorących zwolenników. Podczas karmienia nic się nie wylewa ani nie rozsypuje na podłogę.

Nie tylko miska - alternatywne sposoby podawania kotu jedzenia i wody

Choć miska dla kota to najprostszy sposób na podawanie wody i karmy swojemu pupilowi, warto znać także akcesoria, które mogą zachęcić pupila do picia lub sprawić, że posiłek zmieni się w prawdziwe polowanie. Nasz sklep oferuje akcesoria takie jak poidła dla kota (znane także jako fontanny dla kota), karmidła, labirynty na karmę, czy zabawki interaktywne na przysmaki. Mogą one między innymi sprawić, że nieco rozleniwiony pupil będzie musiał włożyć nieco wysiłku w zdobycie ulubionych smaczków. By zabawa nie była zbyt łatwa, w niektórych zabawkach karma jest ukryta, a kot musi ją wyczuć węchem. Ciekawym rozwiązaniem są też podkładki do wylizywania, np. Lick'n'snack od trixie. Maty do lizania mogą być używane także przez psa - niezależnie od tego, który czworonożny przyjaciel będzie jej używał, jesteśmy pewni, że akcesoria na przysmaki staną się ulubionymi sposobami podawania jedzenia.

pixelpixel