Mokra karma dla psa

( ilość produktów: 60 )

Mokra karma dla psa

Mokra karma dla psa to według wielu weterynarzy i dietetyków zwierzęcych optymalny sposób żywienia pupila. Zalet karmienia psa mokrą karmą jest wiele: lepsze składy, większa ilość mięsa nawet w budżetowych puszkach, a przede wszystkim większa wilgotność, która ma olbrzymi wpływ na zdrowie Twojego psa. Karmy, które znajdziemy na sklepowych półkach w opakowaniach w formie puszek i saszetek są też chętnie zjadane nawet przez największego niejadka. Czemu warto podawać swojemu pupilowi karmę mokrą i jaka powinna być najlepsza mokra karma dla Twojego psa?

Jak karmy mokre wspierają zdrowie Twojego pupila? Dlaczego są lepsze od karmy suchej?

Zdrowe nerki i układ moczowy

Karma mokra dla psa jest... mokra. Ten prosty fakt ma większy wpływ na zdrowie Twojego psa, niż myślisz. Mokra karma jest niezwykle ważna dla zdrowia nerek i układu moczowego. Gdy Twój pies jest odwodniony, praca nerek staje się trudniejsza i organizm może mieć problem z produkcją odpowiedniej ilości moczu. Jest to szczególnie ważne w wakacje, kiedy podczas upałów pupil potrzebuje o wiele więcej wody niż zwykle. Mokra karma dla psa będzie jednak świetnym wyborem nie tylko latem - o zdrowe nerki warto dbać regularnie, by pupil cieszył się dobrym zdrowiem przez całe życie.

Prosty skład, duża zawartość mięsa

Niestety nie każda karma mokra ma fantastyczny skład i może pochwalić się dużą zawartością mięsa jakości human grade, ale - bądźmy szczerzy - większość karm mokrych ma lepszy skład niż większość karm suchych. Proces produkcyjny mokrej karmy jest o wiele mniej skomplikowany niż w przypadku produkcji suchej karmy. Nie da się też ukryć, że karmy suche są pożywieniem wysokoprzetworzonym i mogą powodować niepożądane reakcje ze strony układu pokarmowego u bardziej wrażliwych psów. W produkcji karm suchych dużo częściej wykorzystuje się też zboża, które mają negatywny wpływ na zdrowie pupila.

Mokra karma bezzbożowa z prostym, dobrze opisanym składem i dużą zawartością mięsa będzie najlepszym wyborem dla każdego psa. Jeżeli Twój pies ma wrażliwy żołądek, mokra karma dla psa może być jedyną tolerowaną przez pupila opcją. Częstym argumentem, który jest przytaczany w obronie karmy suchej, jest jej cena. Jednak karmy suche bezzbożowe z dużą ilością mięsa są niezaprzeczalnie droższe niż standardowy worek suchej karmy. Żywienie pupila karmą mokrą i suchą karmą z dobrym składem będzie zbliżone pod względem kosztów.

Dla jakiego psa karma mokra?

Dla psa łakomczucha

Mokra karma będzie mieć minimum 65% wilgoci, jednak w praktyce najbardziej popularne karmy mokre charakteryzują się poziomem wilgoci ok. 80% i powyżej. Co to oznacza dla Twojego psa? Kiedy karmisz swojego pupila karmą mokrą, objętość jego porcji jest o wiele większa niż, gdybyś nasypał do miski karmy suchej. Mokra karma dla psów zapewnia więc dużo większe poczucie sytości niż karma sucha. Ma to szczególne znaczenie w przypadku psów obdarzonych niezwykłym apetytem, które żywione suchą karmą miałyby o wiele większą pokusę, by prosić przez cały dzień opiekuna o dodatkowe smaczki. Zwróć jednak uwagę, że większa objętość karmy mokrej wynika z obecności świeżego, soczystego mięsa, nie zaś wypełniaczy nieznanego pochodzenia.

Dla wybrednych i starszych psów

Czasami wybór karmy dla psa zależy od tego, czy pupil ją zaakceptuje. Karma mokra zapewnia sytość psom z dużym apetytem, ale doskonale sprawdza się też w przypadku psich niejadków. Karma w formie mokrej jest bardziej aromatyczna, a jak wszyscy wiemy, węch naszych psów jest o wiele wrażliwszy od naszego. Soczyste mięso zachęca do jedzenia nie tylko psy o wyjątkowo wybrednym podniebieniu.

Psy starsze i podczas rekonwalescencji często mają osłabiony apetyt. Podawanie pupilowi mokrej karmy zachęci ulubieńca do posiłku. Wybierając karmę, pamiętaj, jakie smaki są dla Twojego ulubieńca wyjątkowo atrakcyjne!

Dla szczeniąt

Często mówi się o tym, że karmienie psa suchą karmą jest wygodniejsze. Na pewno nie jest to prawda, kiedy opiekujesz się małym szczeniaczkiem. Maluchy, które są odstawiane od mleka mamy, nie poradzą sobie z twardymi chrupkami, ten rodzaj pokarmu będzie też dla nich nienaturalny. Granulki suchej karmy muszą zostać namoczone w wodzie, co nie ma już zbyt dużo wspólnego z wygodą.

W przypadku mokrej karmy wystarczy otworzyć saszetkę i nałożyć ją do miseczki. To o wiele prostsze, prawda?

Na co zwrócić uwagę, wybierając karmę mokrą

Mokra karma dla psa to pewny wybór, jeżeli szukasz zdrowej, pożywnej i smakowitej karmy dla czworonożnego członka rodziny. Wybór produktów jest jednak tak duży, że czasami trudno jest szybko dokonać najlepszego wyboru. Jak wybrać najlepszą mokrą karmę?

Mokre karmy dla psów z dużą ilością mięsa

Psy to zwierzęta względnie mięsożerne, co oznacza, że mięso powinno stanowić podstawę ich diety powinno stanowić mięso. By mieć pewność, że wybierasz dla swojego czworonoga wszystko to, co najlepsze, sprawdź, jakie dokładnie mięso zostało użyte w produkcji karmy. Sformułowania użyte w składzie karmy mają znaczenie. Produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego to stanowczo nie to samo, co świeże, soczyste mięso mięśniowe. W dobrych karmach będziesz mieć jasną informację, jaki rodzaj mięsa został użyty i w jakiej ilości. Choć podstawą dobrej karmy jest mięso mięśniowe, nie musisz bać się podrobów! One także zawierają niezbędne składniki odżywce, które wzmacniają zdrowie i system odpornościowy pupila.

Szczególną uwagę warto poświęcić karmom, z jednym źródłem białka zwierzęcego, czyli karmom monobiałkowym (można też spotkać się z nazwą "karma monoproteinowa"). Tego typu karmy często wykorzystywane są podczas diety eliminacyjnej u psich alergików.

Mokra karma dla psa bez zbóż

Choć zboża są wykorzystywane w karmach mokrych o wiele rzadziej i na mniejszą skalę, nie jest jednak oczywiste, że nie znajdziemy ich (w mniejszej jednak ilości niż w karmach suchych) w popularnych puszkach. Mokra karma bezzbożowa to najprostszy sposób, by zadbać o zdrowie swojego pupila.

Doskonale zbilansowane składniki odżywcze i dodatki wzmacniające zdrowie

Pamiętaj, że podstawą diety Twojego psa powinna być karma pełnoporcjowa (inaczej bytowa), której składniki odżywcze mają odpowiednie proporcje dostosowane do codziennego żywienia. Nie każda karma mokra będzie mieć status karmy pełnoporcjowej! Niektóre karmy mokre mają status karmy uzupełniającej, która nie może być podstawą diety - tego typu karmy są używane jako urozmaicenie diety dla psów, których karmą podstawową jest karma sucha.

Zwróć też uwagę, znajduje się w składzie karmy poza samym mięsem. Dobre karmy mokre zawierają dodatki, które wspierają zdrowie psa: olej z łososia na sierść, nasiona babki płesznik na trawienie, glukozminę i chondroitynę na zdrowe stawy taurynę, omega 3 i omega 6, witaminy i minerały. W zależności od przeznaczenia karmy mokre mogę zawierać różne zestawy dodatków. Nie zawsze im krótszy skład, tym lepiej. Niektóre karmy mokre mają naprawdę imponujące składy.

Polecamy karmy mokre: Dolina Noteci Premium, Wiejska Zagroda, Brit Monoprotein, Animonda Carny, AlphaSpirit, czy Petner.

pixelpixel