Na pchły i kleszcze dla kota

( ilość produktów: 1 )

Co na pchły dla kota? Co na kleszcze dla kota? To pytanie pada z ust naszych klientów regularnie. Warto pamiętać, że zwłaszcza problem kleszczy dotyczy często także kotów niewychodzących, zwłaszcza jeżeli mieszkają pod jednym dachem z psem. Niestety, kleszcze możemy przynieść ze spaceru na butach i ubraniu, więc choć ryzyko jest mniejsze – nadal występuje. Niestety, w przypadku kotów nie ma możliwości zastosowania tabletek na kleszcze.

W przypadku kotów opiekun może wybrać między następującymi opcjami ochrony przed pchłami i kleszczami:

  • obroże przeciw pchłom i kleszczom dla kota
  • krople na pchły i kleszcze dla kota
  • spraye i kleszcze na pchły i kleszcze dla kota  

Która z metod będzie najlepsza? Dla każdego kota odpowiedź będzie nieco inna.

Obróżki długo działają, ale nie poleca się ich dla kotów, które śpią ze swoim opiekunem lub mają stały kontakt z małymi dziećmi. Najbardziej popularne obroże to Foresto dla kota, Frexin dla kota i Sabunol obroża dla kota.

Krople – są łatwe w aplikacji. W przeciwieństwie do obróżek mogą być używane przez koty, które śpią z opiekunem lub często przebywają z dziećmi. Można je stosować niezależnie od długości sierści kota. Działają jednak znacznie krócej niż obroża, kolejne dawki przypominające należy aplikować co miesiąc przez cały sezon na kleszcze. Polecamy: krople dla kota Dixie i Fiprex.

Spraye i zasypki – w przypadku kota będzie to rozwiązanie raczej doraźne. Sprawdzi się w przypadku kota, który od czasu do czasu wychodzi z domu i nie potrzebuje stałej ochrony. Zasypki sprawdzą się w przypadku, kiedy przygarnięcia kotka, który potrzebuje odpchlenia lub po kontakcie z zainfekowanym zwierzęciem. Sprawdź zasypkę owadobójczą Pess i Spray na kleszcze Eurowet.  

Niezależnie od wybranej metody, pamiętaj, by zawsze używać produktów przeznaczonych dla kota. Produkty na pchły i kleszcze dla psa zawierają często substancje, które dla kota są toksyczne, np. permetryna. Część produktów jest uniwersalna, jednak zazwyczaj jest to zaznaczone na opakowaniu. Choroby odkleszczowe u kotów są bardzo trudne do zdiagnozowania, ponieważ nie dają specyficznych objawów, a mogą się one pojawić, kiedy kleszcza już dawno nie będzie na skórze. Dlatego lepiej jest zapobiegać niż leczyć. W wyborze odpowiedniej metody pomoże Ci nasz artykuł na blogu: Ochrona przed kleszczami dla każdego członka rodziny - kompleksowy poradnik   

pixelpixel