Przysmaki dla kota

( ilość produktów: 3 )

Najlepsze przysmaki dla kota

Twój kot jest prawdziwym smakoszem, a degustacja nowych smaków jest dla niego jedną z ulubionych przyjemności życia? Może wręcz przeciwnie, to tradycjonalista trzymający się sztywno ulubionych (znanych) przysmaków? Nasz sklep internetowy Rikoland posiada przysmaki dla każdego kota - nikt nie zostanie obojętny. Czy wiesz, jakie zalety ma podawanie pupilowi smakołyków? Podczas gdy przysmaki dla psa różnego rodzaju są od lat bardzo popularne, kociarze dopiero zaczynają poznawać korzyści z ich stosowania. Suszone mięso, smaczki bez zbóż, pasty, czy przysmaki dentystyczne - ilość możliwych form i zastosowań wydaje się niemal nieograniczona. Doświadczeni wielbiciele kotów, którzy nie potrafią zrezygnować z rozpieszczania pupila, wybierają najczęściej wysokomięsne smakołyki, które są najlepsze dla Twojego pupila. Spróbuj koniecznie suszonej polędwicy z łososia od Applaws lub wieprzowych kąsków Wiejskiej Zagrody - oba produkty to 100% mięsa, samo zdrowie!

Kiedy podawać przysmaki dla kota?

Powiedzmy sobie szczerze: o ile poradników dotyczących zasad podawania przysmaków dla psa jest mnóstwo, w przypadku kotów nadal jest to temat niezbyt często poruszany przez behawiorystów i weterynarzy. Coraz częściej jednak pojawiają się głosy ze strony kocich dietetyków, którzy zauważają korzyści z urozmaicenia diety kota i podawania różnych posiłków, zwłaszcza w sposób, który ma stanowić namiastkę polowania. Przekąski stają się wtedy rodzajem nagrody dla Twojego małego łowcy.

Przysmaki dla kotów czy motywatory dla kocich leniuszków?

Choć może nie brzmi szczególnie intuicyjnie, ale przysmaki dla kotów mogą pomóc Ci w zachęceniu do aktywności kociego kanapowca, który uwielbia leżakowanie i ożywia się jedynie, by podjadać między posiłkami. Jeżeli wiesz, że ulubiony przysmak, to jedyne, co jest w stanie skłonić Twojego ulubieńca do przerwania słodkiej sjesty, wykorzystaj je, by zachęcić go do zabawy, np. polowania z wędką. Ten mały podstęp będzie zbawienny dla zdrowia pupila. Pamiętaj, że zagrożeniem jest nie tylko otyłość, ale też brak ruchu i mała aktywność. Odpowiednie przekąski (czyli smaki, które Twój kot uwielbia), mogą ożywić nieco kocura. Pamiętaj tylko by zmniejszyć nieco ilość karmy podstawowej - choć możesz też przestawić pupila na najbardziej dla niego odpowiednią karmę mokrą light (np. Dolina Noteci Sterilised). Ukryj smakołyki w zabawce na przysmaki, np. kuli-smakuli. Niech pupil włoży nieco wysiłku w zdobycie swojej nagrody. Taka zabawa jest dla kota świetnym ćwiczeniem i pozytywnie wpływa na jego samopoczucie. Przodkowie pupila musieli codziennie wkładać wiele wysiłku, by upolować pożywny obiad - dzięki temu mieli świetną kondycję. Taka namiastka polowania to najlepszy sposób na przekonanie kota do ruchu - motywacja staje się bardzo wysoka.

Dla kota przysmaki są lepsze niż popcorn

Czy wiesz, że Twoje smakołyki, przekąski i przegryzki nie powinny się znaleźć w kocim pyszczku? Na pewno teoretycznie masz doskonałą świadomość tego, jak bardzo ludzkie, przetworzone jedzenie jest szkodliwe dla wrażliwego układu pokarmowego ulubieńca. A przecież chcesz dla niego jak najlepiej, prawda? Układ pokarmowy kota, zwierzęcia bezwzględnie mięsożernego różni się znacznie od naszego. Gluten (i ogólnie zboża, w których się on znajduje) tylko obciąża jego brzuszek. Niestety, nie zmienia to faktu, że koty nie zdają sobie z tego sprawy i najczęściej głośno domagają się, by jego ukochany człowiek podzielił się ciastkiem. Jeżeli z różnych powodów nie jesteś w stanie oprzeć się smutnemu spojrzeniu swojego kota, lepszym rozwiązaniem będzie przysmak dla kotów. Paski z królika Fitmin For Life, czy przysmak dla kota z indykiem od Alpha Spirit to o niebo lepsze przekąski dla kotów niż chipsy, czy słodkie ciasteczka z czekoladą.

Przysmaki do zadań specjalnych - poznaj przysmaki funkcyjne dla kotów

Przysmaki dla kota to wdzięczny temat dla producentów kociej żywności. Nie ma kota, który by ich nie uwielbiał, a opiekunowie chętnie kupują zdrowe produkty, które tak chętnie są podjadane (przecież zwykle koty są wręcz legendarnie wybredne!). Specjalne pasty dla kota usuwają kule włosowe, co jest szczególnie ważne dla opiekunów kotów długowłosych. Natomiast specjalne przysmaki uspokajające (np. smakołyki zwiększające witalność kotów dr. Seidel) pomagają kotu łagodniej reagować na stresujące sytuacje. Coraz bardziej są też popularne przysmaki dla kota, które służą jako koci odpowiednik suplementu diety. Bardzo popularne są przysmaki marki Brit z serii Brit Care Cat Snack. Dostępne w linii produktowej produkty to m.in. Shiny Hair, Dental, czy Hairball. Różne problemy lub wyzwania w opiece nad pupilem możesz rozwiązywać, stosując przysmaki, które lubi każdy zwierzak. Polecamy wybrać odpowiedni rodzaj smakołyków i stosować go regularnie. Przysmaki dla kota o właściwościach prozdrowotnych najlepiej stosować konsekwentnie i regularnie - kilka przysmaków podanych jednorazowo nie sprawi, że sierść pupila będzie olśniewać blaskiem, ale produkt włączony do diety może dać widoczne rezultaty.

Przysmaki dla kota - wybrednego degustatora

Warto zauważyć, że przysmaki dla kota dostępne są w wielu różnych smakach. Powszechnie wiadomo, że każdy kot ma swoje indywidualne preferencje i często bardzo długo przekonuje się do spróbowania nowego smaku. Dlatego różnorodność przysmaków jest bardzo duża: wołowina, łosoś, indyk, kurczak, ryba , a nawet ser - sklep Rikoland spełnia kulinarne marzenia każdego kota. Przysmaki mogą być dla kota formą oswojenia go z nowym, nieznanym smakiem. Każdy chyba zna jakiegoś kota, który podejrzliwie traktuje każdą próbę zmiany karmy. Przysmaki dla kota mogą być formą otworzenia zwierzaka na nowości. W naszym sklepie często możesz kupić przysmaki w pakiecie z karmą - zestaw bardziej się opłaca, a Ty możesz spróbować urozmaicić dietę pupila.

pixelpixel