Przysmaki dla psa

( ilość produktów: 1 )

Przysmaki dla psa

Przysmaki dla psa to coś, co uwielbia każdy czworonożny przyjaciel rodziny. Ulubione smaczki zwiększają motywację do nauki nowych sztuczek i podczas treningu, pomagają odwrócić uwagi od stresujących sytuacji, wzmacniają więź między opiekunem i psem, a czasami potrafią zabić nudę. Innymi słowami - psie życie bez ulubionych smakołyków nie byłoby tak radosne. Mądrze podawane przysmaki dla psa mogą pomóc w pielęgnacji zębów, uczeniu pupila właściwych nawyków, czy zaspokajają naturalną potrzebę gryzienia. Stanowią także wspaniałe urozmaicenie diety. Jakie przysmaki dla psa wybrać? Pomożemy Ci dokonać mądrego wyboru.

Przysmaki treningowe - najlepsza motywacja do nauki dla Twojego pupila

Podawane podczas nauki i treningu smakołyki dla psa to najprostszy sposób, by zwiększyć koncentrację i zainteresowanie psa. Specjalne przekąski zachęcają do wykonywania zadań i są nagrodą po poprawnym jego wykonaniu. Satysfakcja z postępów na nauce jest obustronna - zarówno Ty, jak i Twój pies czujecie satysfakcję z dobrze wykonanej pracy. Dla czworonogów nauka nowych rzeczy może pomóc w zbudowaniu pewności siebie - wystarczy jedynie dopasować poziom trudności zadań do możliwości pupila. To, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze przysmaków, to ich wielkość i kaloryczność. Przysmaki dla psa używane podczas treningu i nauki powinny być raczej małe i niskokaloryczne. To ważne szczególnie w przypadku psów małych ras, które przybierają na wadze stosunkowo łatwo. Przysmaki treningowe powinny być zarezerwowane specjalnie do nauki, by od razu kojarzyły się pupilowi z czasem na pracę i naukę.

Przysmaki dentystyczne - pomagają dbać o zdrowe zęby pupila

Dentystyczne przysmaki stają się coraz bardziej popularne i wcale nas to nie dziwi. Stosowane regularnie, przyczyniają się do zmniejszenia ryzyka powstawania kamienia i ograniczają mineralizację płytki nazębnej. Przy okazji, gryzaki stomatologiczne zaspokajają naturalną potrzebę żucia. To najprostszy i najprzyjemniejszy dla psa sposób na zdrowe zęby pupila. Kamień nazębny jest usuwany mechanicznie, kiedy pies obgryza twarde przysmaki. To nie zastąpi całkowicie mycia zębów, jednak regularne podawanie przysmaków ułatwi pielęgnację. Dodatkowy plus? Podawanie twardych gryzaków czworonogom pozwala pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ich jamy ustnej.

Naturalne przysmaki dla psa - źródło składników odżywczych

Naturalne przysmaki to coś, co uwielbia każdy pies. Choć jednemu pupilowi najbardziej smakują drobne przekąski, jak uszy królika, a inny będzie wolał solidną kość szynkową - jedno jest pewne - naturalny przysmak to zawsze strzał w dziesiątkę. Naturalne przysmaki dla psa to między innymi kawałki mięsa (suszonego, liofilizowanego, wędzonego), kości, uszy, żwacze - na pewno przypadną do gustu Twojemu pupilowi. Przysmaki tego typu nie tylko wzmacniają zdrowie psa, ale też wpływają na jego zachowanie. Niektóre z nich mają dość specyficzny aromat, który sprawia jednak, że psy nie kusi już później zjadanie najróżniejszych "znalezisk" na spacerze. W przypadku większych przysmaków pies musi spędzić nad obgryzaniem ich naprawdę długi czas. Gryzaki uspokajają i wyciszają każdego psa, niewątpliwie są jednak obowiązkowym elementem diety szczeniaka. Twarde przysmaki dla psa nie tylko smakują czworonogom - możliwość gryzienia i żucia kości i innych gryzaków sprawia, że nie czują potrzeby obgryzania innych rzeczy (na przykład mebli).

Polecamy szczególnie naturalne przysmaki Alpet, Ayla, Fish4Dogs, czy Wiejska Zagroda.

Najlepsze dla Twojego psa przysmaki - sprawdź, jak je wybrać

Kupując przysmaki dla ulubieńca, warto kierować się kilkoma zasadami. Przede wszystkim, zwróć uwagę na te, które mają najwięcej zdrowych składników odżywczych na etykiecie. Fantastyczne i uwielbiane przez psy są smakołyki, których lista składników ogranicza się do jednego/dwóch (przysmaki naturalne), jednak od czasu do czasu możesz urozmaicić dietę Twojego pupila. Zdrowe ciastka, dropsy, czy smaczki poddane obróbce termicznej to ten rodzaj przekąski, który może być elementem zdrowej diety psa, wystarczy zachować umiar.

Podczas wyboru przysmaków koniecznie też sprawdzaj ich kaloryczność. Wybór przysmaków w naszym sklepie internetowym jest naprawdę bardzo duży, dlatego bez problemu znajdziesz też opcje dla psów, które muszą dbać o linię. Prasowane kości, czy przysmaki z piersi kurczaka to coś, co spokojnie może zjeść nawet pies na diecie.

Kiedy najlepiej podawać przysmaki dla psów

Nie da się ukryć, że podawanie smakołyków ma niebagatelny wpływ na budowanie pozytywnych relacji między człowiekiem i psem. Niekoniecznie chodzi jednak o to, by stać się dla psa wyłącznie dyspozytorem smaczków - nie wpłynie to dobrze ani na jego organizm, ani na więź. Pozytywny wpływ na zachowanie psa obserwuje się, kiedy w domu zostaną ustalone jasne zasady podawania przysmaków. Najczęściej podajemy pupilowi różne przysmaki, w zależności od okazji.

Drobne smakołyki dla psa najlepiej podawać w nagrodę za pożądane zachowanie. Może być to zarówno trening, nauka sztuczek, ale też pozytywne wzmocnienie podczas utrwalania pożądanych nawyków życia codziennego. Małe ciastka, czy drobne przekąski w formie kęsów mięsa doskonale wpłyną na naukę chodzenia na luźnej smyczy, przyzwyczajania do zabiegów pielęgnacyjnych, czy poprawnego zachowania podczas przygotowań do spaceru.

Przekąski mogą być nie tylko nagrodą, ale też częścią zabawy. Intensywnie pachnące przysmaki dla psów warto wykorzystać w pobudzających inteligencję zabawkach na przysmaki. Smakołyki możesz włożyć też do maty węchowej - to prawdziwy hit wśród miłośników psów!

W nieco innych okolicznościach podajemy pupilowi twarde przysmaki dentystyczne, gryzaki dla szczeniaka i inne przekąski, których rozpracowanie zajmuje nieco więcej czasu. Tego typu przysmaki dla psów warto serwować wtedy, kiedy potrzebujesz chwili dla siebie lub chcesz odwrócić uwagę pupila od jakiejś sytuacji - na przykład, kiedy do domu przychodzą goście. Można też podawać je jako sposób na uspokojenie i wyciszenie po ekscytującej sytuacji, kiedy pies jest pobudzony - sprawdza się to szczególnie w przypadku reaktywnych psów, które należy nauczyć odpoczynku i wyciszenia.

W przypadku psów cierpiących na lęk separacyjny, smakołyki, które rozpracowuje się nieco dłużej, są wykorzystywane, by odwrócić uwagę od nieobecności ukochanego opiekuna. Do tego celu wykorzystywane są różne przekąski, jednak najczęściej stosowane są pasty, którymi napełnia się konga i duże kości z kawałkami mięsa.

Podsumowanie

Teoretycznie smakołyki nie są obowiązkowym elementem diety psa, nie zmienia to jednak faktu, że potrafią zmienić jego jakość na lepsze. Odpowiednio dobrany przysmak może usunąć płytkę nazębną, pomóc uporać się z trudnymi emocjami i pomóc w szkoleniu psów.

Przysmak nie koniecznie musi być dla Twojego psa odpowiednikiem niezdrowego jedzenia. Zdrowy smakołyk wzbogaci jego dietę i uzupełni ją o cenne składniki odżywcze.

Duże wybór najróżniejszych przysmaków sprawia, że trudno się zdecydować. Wiele psów ma swoje własne preferencje i ulubione smaki, które warto poznać, by zwiększyć jego motywację do uzyskania nagrody. Nie ma innej metody, niż próbowanie różnych rzeczy. To będzie wspaniała przygoda!

pixelpixel