smycz dla psa regulowana

( ilość produktów: 9 )

Smycz regulowana dla psa to coś, co zmienia jakość spacerów z psem. Jedna rzecz, a pozwala na dostosowanie długości smyczy do aktualnych potrzeb, zwiększa bezpieczeństwo i pozwala zmniejszyć ilość psich akcesoriów do niezbędnego minimum. Smycz regulowana to coś, co możemy polecić dla każdego psiarza.

Smycz regulowana – rodzaje

Klasyczna smycz regulowana dla psa

Czasami najprostsze jest najlepsze. Klasyczna smycz regulowana dla psa jest zazwyczaj wykonana z jednego kawałka taśmy lub sznura, dzięki czemu zerwanie jej jest bardzo trudne. Dzięki temu możemy ją spokojnie zarekomendować dla silnego czworonoga, z którym spacer bywa wyzwaniem. Choć "zwykła" smycz regulowana dla psa nie może się pochwalić żadnymi spektakularnymi funkcjami, korzysta z niej wielu naszych klientów. Ten rodzaj smyczy po prostu świetnie spełnia swoją podstawową funkcję i jest bardzo solidny.

Minusy: w klasycznej smyczy regulowanej dla psa zmiana długości nie jest tak szybka i wygodna, jak w przypadku przepinanej, czy flexi. Polecany producent: Amiplay, Chico, Trixie.

Smycz przepinana

Zdarza się, że potrzebujesz różnej długości smyczy podczas jednego spaceru. Możliwość szybkiej zmiany zapewnia Ci komfort, kiedy idziesz przez centrum miasta na krótkiej smyczy do parku, a tam możesz pozwolić pupilowi na dużo więcej swobody.

Smycze przepinane z każdym rokiem zyskują na popularności. Są naprawdę wielofunkcyjne. Pozwalają nie tylko na szybką zmianę długości. Tego typu smycz dla psa coraz częściej pozwala także na przewieszenie jej na ramieniu (ta funkcja przydaje się, kiedy przez jakiś czas musisz mieć obie ręce wolne) lub do prowadzenia dwóch psów na tej samej smyczy - takie funkcje mają na przykład smycze przepinane Amiplay. Smycz przepinana sprawdzi się w większości sytuacji, zwłaszcza jeżeli bardzo często potrzebujesz zmieniać długość taśmy, a flexi nie wchodzi w grę.

Minusy: Jeżeli tego typu smycze są uszyte z więcej niż jednego kawałka materiału, jest nieco większe ryzyko zerwania. Pamiętaj, że będzie to dotyczyć jedynie bardzo dużych i silnych psów.

Polecany producent: Amiplay, Chico,

Smycz automatyczna (np. flexi)

Choć flexi to nazwa konkretnej firmy produkującej smycze tego typu, często używa się tej nazwy na określenie wszystkich smyczy automatycznych. Smycz automatyczna daje dużą kontrolę nad pupilem, zwłaszcza w kryzysowej sytuacji. Najczęściej poleca się smycz automatyczną dla psów dorosłych, które umieją już grzecznie spacerować na luźnej smyczy. Smycz można w każdej chwili ściągnąć, na przykład, gdy pies zbyt gwałtownie zareaguje na widok kota sąsiadów lub będzie chciał samowolnie przejść przez ulicę.

Dużą zaletą flexi jest to, że produkt jest naprawdę wygodny w użyciu i ergonomiczny. Rączka bardzo dobrze leży w dłoni i już na pierwszy rzut oka widać, że jest świetnej jakości. Przy wyborze tego rodzaju smyczy należy jednak zwrócić szczególną uwagę nie tylko na dostosowanie jej do wielkości psa (w opisie zawsze będzie rekomendacja dla psa jakiej wagi jest polecana smycz), ale też wielkość rączki. Dla różnych rozmiarów dłoni rekomendowane są różne rozmiary rączek, dzięki czemu smycz pewnie leży w dłoni niezależnie od tego, czy psa prowadzi drobna nastolatka, czy dorosły mężczyzna.

Wielką zaletą tego rozwiązania jest to, że po zwinięciu smycz zajmuje naprawdę mało miejsca. Cała długość taśmy, czy linki zostaje bowiem zwinięta do rączki.

Minusy: nie poleca się tego typu smyczy dla psów, które mają problemy z ciągnięciem smyczy.

Polecany producent: Flexi, Amiplay.

Optymalna długość smyczy na spacerze

Prawidłowa długość smyczy na spacerze zależy od wielu czynników: otoczenia, poziomu współpracy między psem a przewodnikiem, czy rodzaju spaceru. Inna długość będzie możliwa podczas spaceru w lesie, a inna podczas jazdy tramwajem, czy przechodzenia przed ruchliwe przejście dla pieszych.

Smycz dla psa służy przede wszystkim zapewnieniu pupilowi bezpieczeństwa. Jako opiekun jesteś odpowiedzialny za swojego psa, a różne czynniki sprawiają, że optymalna długość smyczy za każdym razem może być inna. Smycze przepinane pozwalają dostosować jeden produkt do wielu możliwych sytuacji. W naszej opinii jest to smycz uniwersalna: możesz prowadzić psa bardzo krótko, kiedy będzie taka potrzeba (np. gdy z naprzeciwka nadchodzi odwieczny psi rywal i obawiasz się konfrontacji), ale też dać naprawdę dużo swobody, gdy jest taka możliwość.

Pamiętaj, że odczuwanie jest samej długości będzie się nawet różniło w zależności od wielkości zwierzaka - u psa rasy małej (lub po prostu niskiego psa, jak jamnik, czy beagle) ta sama długość będzie mniej komfortowa niż dla wyższego golden labradora, czy berneńczyka.

Przyjmuje się, że kiedy potrzebujesz dużej kontroli nad pupilem, poleca się długość niewiele przekraczającą 1 metr, np. 1,3 m. Na standardowym spacerze optymalna długość będzie się mieściła w przedziale 2,5-3 m, w bardziej odludnych, dzikich terenach przyda się smycz o długości 5, a nawet 7 metrów. Według wielu opinii puszczanie psa bez smyczy nawet w dzikim terenie jest niewskazane. W lesie psy (zwłaszcza z silnym instynktem łowieckim) mogą stanowić zagrożenie dla dzikich zwierząt lub po prostu zgubić się, kiedy oddalą się za bardzo.

Na spuszczanie psa bez smyczy najlepiej pozwolić na zamkniętej przestrzeni, np. w ogrodzie koło domu. Z drugiej jednak strony, pamiętaj, że pies potrzebuje czasem nieco więcej przestrzeni. Pupil, który wychodzi na dwór wyłącznie na krótkiej smyczy, będzie sfrustrowany i zestresowany.

Najładniejsza smycz w okolicy

Pamiętaj, że smycz to produkt, przy którym nie musisz wybierać między estetyką a jakością. Akcesoria dla psów mogą być po prostu ładne i rzucać się w oczy. Możesz wybrać ulubiony, kolor, wzór, lub dla bezpieczeństwa wybrać model odblaskowe.

Nadal często wybierany jest uniwersalny kolor czarny, jednak soczysty wzór wygląda świetnie i sprawi, że na spacerze będzie was widać z daleka podczas spacerów. Jeżeli masz jasnego psa, warto sprawdzić, czy materiał nie będzie farbował. Smycz w radosnych kolorach to coś, co może poprawić deszczowy dzień. Choć może nie jest to najważniejsza rzecz na świecie, miło jest też, jeżeli pasuje do twoich ulubionych ubrań, np. płaszcza, w którym wychodzisz z pupilem.

Jedna smycz, czy kilka w zapasie?

Smycze regulowane są super. To jeden produkt, który zastępuje kilka. Mimo wszystko uważamy, że warto mieć także smycze zapasowe. Kiedy pewnego dnia cała smycz używana na co dzień będzie potrzebowała prania, dobrze mieć pod ręką produkt zapasowy.

Nasz sklep daje Ci duży wybór smyczy, które będą odpowiadać opiekunowi każdego psa. Mam nadzieję, że znajdziesz coś dla siebie i swojego psa.

pixelpixel