Szampon dla psów długowłosych
Szampon dla psów długowłosych
Psy długowłose mogą wyglądać naprawdę niesamowicie. Długa, błyszcząca szata robi wrażenie na wszystkich... pod warunkiem, że jest odpowiednio pielęgnowana. Bez codziennego rozczesywania, regularnych kąpieli i wizyt u groomera pupil szybko zaczyna wyglądać na zaniedbanego. Na szczęście odpowiednio dobrane kosmetyki mogą sprawić, że pielęgnacja sierści psów długowłosych i o sierści półdługiej staje się łatwiejsza. Warto zainwestować w specjalistyczny szampon przeznaczony dla psów długowłosych, by ułatwić sobie późniejsze rozczesywanie i dodać sierści blasku.
Twój ulubieniec nie musi pochodzić z renomowanej hodowli, zdobywać medali na wystawach ani być gwiazdą instagrama. Każdy pies może zachwycać długą i gęstą szatą i cieszyć się zdrową skórą wolną od podrażnień. Shih tzu, maltańczyk, briard, owczarek australijski, czy zwykły kundelek - każdy może mieć sierść jak marzenie!
Jak wybrać szampon dla psów (niezależnie od rodzaju szaty)
Zacznijmy od podstawowych zasad wyboru szamponów dla psów. Szampon dla psów długowłosych powinien spełniać podstawowe wymogi dla szamponu dla pupila uzupełnione punkty wynikające ze specyficznej budowy włosa.
Specjalny szampon dla psów to nie przesada
Szampon przeznaczony dla psów to nie fanaberia, a konieczność. Ph naszej skóry jest inne, niż psiej. Kąpiel w ludzkim szamponie może wywołać u pupila swędzenie, podrażnienie, może też sprzyjać rozwijaniu się bakterii i grzybów. Szampony dla ludzi są mocniejsze niż te, które są produkowane z myślą o psach.
Uwaga na oczy!
Przede wszystkim, duża część psów nie przepada za kąpielami, nawet jeżeli znoszą je bez sprzeciwu z uwagi na zaufanie, jakim darzą opiekuna. Nieprzyjemne szczypanie w oczy to ostatnia rzecz, o której Twój pies marzy podczas kąpieli. Nawet jeżeli naprawdę starasz się unikać okolic oczu, najprościej będzie po prostu wyeliminować to zagrożenie. Delikatny szampon, który nie szczypie w oczy to takie minimum, które jest ważne dla każdego psa.
Łagodny szampon dla delikatnej skóry psa
Jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś. Dotyczy to także tego, by przez nieodpowiednie wybory zakupowe nie wywoływać u pupila swędzenia, dyskomfortu, czy podrażnienia. Sierść psa, który wrócił właśnie z intensywnego spaceru, często wymaga głębokiego oczyszczenia, lecz nie oznacza to, że musisz używać podrażniających detergentów.
Dobre szampony dla psów zawierają łagodne substancje myjące, które jednocześnie myją i nawilżają. Wystarczy nałożyć niewielką ilość szamponu, by dokładnie umyć pupila - bez żadnych podrażnień. Jeżeli Twój ulubieniec ma wyjątkowo wrażliwą skórę, wybieraj szampony dla alergików, a przed gruntowną kąpielą wykonaj próbę uczuleniową na niewielkim fragmencie skóry pupila. Dzięki temu upewnisz się ostatecznie, czy wybrany szampon jest odpowiedni dla Twojego psa.
Piękny zapach to nie zawsze najlepszy wybór
Pięknie pachnący szampon, który sprawia, że włosy są nie tylko czyste odżywione, ale też wspaniale pachną... To jeden z wielu przykładów, w których przekładamy swoje preferencje i potrzeby na naszego pupila. Twój pies niekoniecznie doceni silny zapach specyfiku. Naturalny zapach czystego psa dla Twojego ulubieńca będzie wystarczający. Dodatkowo - szampon z mniejszą ilością składników nie podrażnia delikatnej skóry pupila, to samo dotyczy też barwników.
Szampon dla psów długowłosych - jak może pomóc Ci w codziennej pielęgnacji
Etykiety szamponów obiecują wiele. Jedwabista gładkość, olśniewający blask, łatwiejsze rozczesywanie... Prawdą jest, że dobrze wybrany produkt może sprawić, że życie z psem długowłosym, zwłaszcza noszącym długą fryzurkę, będzie łatwiejsze. Świetnym wyborem będzie szampon z odżywką, która ułatwia rozczesywanie. W przypadku psów długowłosych rozczesywanie to codzienny obowiązek więc odpowiedni szampon do sierści psa (na przykład szampon, który zawiera proteiny wełny kaszmirskiej, które dodatkowo zapobiegają jej elektryzowaniu) to naprawdę coś, co zmienia życie z psem na lepsze. Pamiętaj, że czasami mniej znaczy więcej - jeżeli znajdziesz produkt, który w spełnia wszystkie Twoje oczekiwania, to nie musisz już dalej szukać. Pielęgnacja może być prosta!
Szampon dla psów długowłosych - poznaj składniki idealne
Nasza krótka lista top składników to przegląd najbardziej popularnych i skutecznych elementów, które nigdy nie zawodzą. Segment kosmetyków dla psów stale się powiększa, więc coraz łatwiej kupić dobry szampon przeznaczony dla psów długowłosych i o sierści półdługiej.
-
Proteiny jedwabiu - wygładzają, zapobiegają splątywaniu i ułatwiają rozczesywanie. To dokładnie to, czego potrzebujesz w pielęgnacji psów o długiej i półdługiej sierści
-
Proteiny wełny kaszmirskiej - wełna kaszmirska natłuszcza włos, zabezpieczając go przed uszkodzeniami mechanicznymi. Szampon, który zawiera proteiny wełny kaszmirskiej to między innymi szampon dla psów długowłosych od Over Zoo.
-
Ekstrakt z drzewa herbacianego - eliminuje łupież i łuszczenie się skóry
-
Esktrakt z owsa - działa łagodząco na skórę pupila
-
Biotyna - wpływa na wzrost sierści
-
Skrzyp i pokrzywa - zapobiegają wypadaniu sierści
-
Olejek z awokado
-
Olejek jojoba
-
Olejek różany - działa przeciwzapalnie
-
Miód - wzmacnia strukturę włosa
Czy warto zainwestować w profesjonalny szampon dla psa?
Szampon dla psów długowłosych zawiera kompleks substancji, które myją i nawilżają, pielęgnują wrażliwą skórę i jednocześnie starannie ją myją. Łagodne substancje myjące nie podrażniają skóry, cenne olejki nawilżają sierść i zapobiegają jej elektryzowaniu.
Zanim kupisz szampon dla psa, pamiętaj, że Twój pupil najprawdopodobniej bierze kąpiel nieco rzadziej od ciebie (nawet jeżeli jesteś fanem częstego mycia psa). Co za tym idzie, jednorazowa inwestycja w szampon dla psa zupełnie inaczej rozkłada się, kiedy spojrzysz na nią w skali roku - butelka o objętości 250ml wystarcza na wiele miesięcy. Profesjonalny szampon ułatwi Ci życie nawet jeżeli Twój pies nie jest gwiazdą wystaw psów rasowych.
O czym musisz pamiętać przed kąpielą psów o sierści długiej i półdługiej
Przede wszystkim pamiętaj, że suszenie pupila może zająć Ci trochę czasu, dlatego optymalną porą dnia na kąpiel jest wieczór, po ostatnim spacerze z ulubieńcem. Wyjście na dwór bezpośrednio po kąpieli może spowodować przeziębienie i infekcję górnych dróg oddechowych, dlatego pora dnia naprawdę ma duże znaczenie.
Co innego, jeżeli myjesz tylko łapki i podbrzusze - pojedyncze elementy łatwiej jest wysuszyć niż całego psa (zwłaszcza, jeżeli jest rasy dużej, jak hart afgański, owczarek szkocki collie, czy nawet owczarek niemiecki długowłosy). Takie szybkie mycie po spacerze jest wybawieniem dla Twojego mieszkania, zwłaszcza w błotniste, jesienne dni.
By walka z kołtunami była skuteczniejsza, przed każdą kąpielą dokładnie rozczesz sierść pupila. Kołtuny mogą stać się jeszcze trudniejsze do rozczesania, kiedy zaczniesz je myć. Pamiętaj, by nigdy nie rozczesywać kołtunów na sucho! Odżywka w spraju ułatwia rozczesywanie i sprawia, że jest ono bardziej komfortowe dla Twojego ulubieńca.
Upewnij się, że temperatura w łazience jest odpowiednia - przyjemnie ciepła. Twój pupil na pewno doceni podkręcenie na chwilę grzejnika. Temperatura wody też powinna być ciepła, lecz nie gorąca.
Kąpiel psów długowłosych krok po kroku
Niewielką ilość szamponu nałóż na mokrą już sierść - dzięki temu będzie się on lepiej rozprowadzał. Szampon przeznaczony dla psów nie musi się pienić tak intensywnie, jak te, które stosujemy do własnych włosów. Substancje pieniące tak naprawdę nie sprawiają, że szampon lepiej działa. Delikatny szampon, który nie pieni się tak, jak do tego przywykliśmy, może równie skutecznie oczyścić skórę i sierść psa.
Szampon z odżywką rozprowadź na całym ciele, by następnie dokładnie spłukać go z pupila. Cały proces powtórz, by upewnić się, że został dokładnie umyty. Osusz ulubieńca ręcznikiem i zacznij suszyć (jednocześnie rozpocznij rozczesywanie).
Nie zapomnij o smaczkach dla pupila za wyjątkowo grzeczne zachowanie! Toski. Właśnie na takie okazje przeznaczone są wyjątkowo smakowite kąski.
