Szarpaki dla psa

( ilość produktów: 21 )

Szarpak dla psa - to będzie ulubiona zabawka Twojego pupila!

Większości psów, niezależnie od wieku - uwielbia szarpaki. To zabawka, która służy przede wszystkim do wspólnej zabawy, choć część psów korzysta z nich także po prostu do gryzienia. Przeciąganie sprawia naszym ulubieńcom wiele radości. Szarpak może służyć nie tylko do zmęczenia energicznego psa, ale też przede wszystkim wzmacnia więź między opiekunem i psem.

Idealna zabawka dla aktywnego psa

Szarpak dla psa będzie szczególnie pomocny, kiedy zależy Ci na zmęczeniu pupila. Możesz w bezpieczny i kontrolowany sposób ukierunkować swoją energię. Przeciąganie sprawia psu ogromną ilość frajdy. Dla pupila to sposób na testowanie swojej wytrzymałości - tę zabawę możesz też wykorzystać do podniesienia pewności siebie nieśmiałego pupila.

Co ważne, szarpak dla psa może być używany zarówno na świeżym powietrzu, jak i w domu. Dzięki temu możesz bawić się z psem nawet wtedy, kiedy nie możesz pozwolić sobie na dłuższe wyjście. Szarpanie sznura jest dla psa bardzo przyjemne - w podobny sposób bawią się wspólnie szczenięta z jednego miotu. Wbrew pozorom podczas szarpania psy nie walczą ze swoim opiekunem, dla ulubieńca jest to aktywność kojarzona raczej ze współpracą.

Jak wybrać szarpak dla psa

Przede wszystkim - od razu zdecyduj, czy chcesz wybrać typowy szarpak, czy bardziej uniwersalną zabawkę, która będzie też mogła służyć do samodzielnej zabawy. Niektóre z zabawek tego typu wyglądają trochę jak przedłużony gryzak, równie uniwersalne są też różnego rodzaju sznury - część z nich będzie się nadawać także do aportowania!

Niektóre psy lubią też nietypowe szarpaki, na których końcu umieszczone są piłki. Taki szarpak świetnie nadaje się również do rzucania. Podczas wyboru zabawki z piłką sprawdź jej wielkość - mała piłeczka będzie odpowiednia dla szczeniaka, duży pies będzie potrzebował przynajmniej większej piłki tenisowej.

Ciekawym rozwiązaniem są też szarpaki z amortyzatorem. Tego typu rozwiązanie jest zazwyczaj wyposażone w rączkę i wyraźnie zaznaczoną powierzchnię do trzymania w pysku. Choć tego typu zabawką raczej nie użyjesz do niczego innego niż do przeciągania, dla części osób (a także psów małych i dużych) jest to ulubiony rodzaj szarpaka. Przede wszystkim to doskonała zabawka dla dużego psa. Modele tego typu są zazwyczaj bardzo wytrzymałe, a szarpnięcia są w dużym stopniu łagodzone przez amortyzator.

Zabawka przeznaczona typowo do przeciągania, czy uniwersalna? Tak naprawdę nie ma potrzeby wybierać. Każdy pies zasługuje na większą ilość zabawek. W tym przypadku zalecamy kupienie psu większej ilości zabawek. Twój pies na to zasługuje!

Wytrzymała zabawka do szarpania dla psa - na co zwrócić uwagę

Zabawki dla psów niestety zawsze po jakimś czasie się zużywają. Nie oznacza to jednak, że nowy szarpak dla psa powinien po tygodniu nadawać się wyłącznie do wymiany! Wręcz przeciwnie - zachęcamy Cię do wybrania szarpaka, którym Twój pies będzie mógł nacieszyć się znacznie dłużej.

Jednym z ważniejszych aspektów jest wielkość zabawki. Szarpak przeznaczony dla dużych, dorosłych psów powinien być dostosowany do rozmiaru szczęki psa. W przypadku szczeniąt lepszy będzie delikatny w dotyku materiał - dostosowany wielkością do małego pyszczka.

Jeżeli Twój pies jest wyjątkowo silny, dobrym wyborem będą proste szarpaki sznurowe - z grubej bawełny, bez żadnych przeszyć, które mogłyby zostać rozerwane. Zwróć też uwagę na szarpaki z linii extreme - przeznaczone dla szczególnie silnych psów.

Udana zabawa z psem - o czym pamiętać

Twojego psa bardziej niż jakakolwiek zabawka ucieszy przede wszystkim wspólnie spędzony czas. Szarpaki z polaru, czy sznury - psom zależy przede wszystkim na Twojej uwadze. Każdy pupil preferuje inną zabawę - spróbuj różnych aktywności, jaka będzie dla waszego zespołu najbardziej przyjemna.

W naszym sklepie znajdziesz zabawki i akcesoria dostosowane do różnego typu sportów i zabaw - znajdziesz u nas także idealny gryzak, zabawki edukacyjne, czy elementy potrzebne do przygotowania przydomowego toru agility. Dla każdego psa znajdzie się coś wyjątkowego.

Życzymy miłej zabawy ze swoim psem!

pixelpixel