Szelki dla psa

( ilość produktów: 74 )

szelki czy obroża dla psa- poradnik

Czy wiesz, jakie szelki dla psa będą najlepsze dla Twojego pupila?

Zdaniem wielu opiekunów to szelki dla psa są o wiele praktyczniejszym rozwiązaniem, niż obroża. Odpowiednio dopasowane szelki idealnie sprawdzą się w każdej sytuacji, także w przypadku silnego psa ze skłonnością do ciągnięcia. Szelki dla psa to też najlepszy sposób na zapewnienie pupilowi komfortu. Codzienny spacer może być przyjemnością zarówno dla Ciebie, jak i Twojego psa.

Szelki i obroże dla psów - jak wybrać mądrze

Zacznijmy od podstaw - niezależnie od tego, czy kupisz dla swojego psa szelki, czy obrożę, najważniejsze jest, by pies wychodził na spacer na smyczy. Bezpieczeństwo jest najważniejsze - w mieście zwierzę może wpaść pod samochód, na spacerze w lesie pies może uciec, podążając za interesującym zapachem.

Przyjmuje się, że w przypadku obroży opiekun ma większą kontrolę nad zachowaniem czworonoga. Dlatego bardzo często stosuje się je w przypadku dużych i silnych psów. Szelki dla psów są jednak uważane za bezpieczniejsze (pod warunkiem że czworonóg będzie miał na sobie odpowiedni rozmiar). Szelki dla psa rozkładają równomiernie ciężar, dzięki czemu są nie tylko wygodne, ale i zdrowe dla psów. Będą więc odpowiednie także dla szczeniaków - dla najmłodszych piesków polecane są szelki bezuciskowe.

Pamiętaj, że szelki dla psa faktycznie zapewnią pupilowi komfort tylko wtedy, kiedy dopasujesz rozmiar do wielkości psa. Jeżeli Twój pupil ma problemy behawioralne i trudno jest go zmierzyć, lepszym rozwiązaniem może być obroża dla psa.

Guardy, easy-walk, czy szelki bezuciskowe dla psa - jaki typ szelek będzie najlepszy dla czworonogów

Szelki dla psa występują w najróżniejszych fasonach i krojach. Ilość opcji może początkowo wywołać zagubienie. Jak więc wybrać najlepsze szelki dla psa?

Szelki dla psa typu guard

Szelki guardy to najbardziej uniwersalny rodzaj szelek dla psa. Regulowane paski sprawiają, że możesz stosować je u psów o różnej budowie ciała. Zapewniają wygodę i sprawdzą się u każdego pupila. Zazwyczaj są wykonane w wytrzymałej taśmy. Nadają się do różnych aktywności - nie tylko spaceru, ale też dogtrekkingu, czy biegania. Czy te szelki dla psów mają jakieś wady? Komfort psa w największym stopniu zależy od ich dokładnego wyregulowania. Po dokładnym dopasowaniu są to wygodne szelki dla psów ze skłonnością do ucieczek - nawet drobny i zwinny piesek się z nich nie wyślizgnie.

Szelki walk-in

Najprostszy i najbardziej podstawowy rodzaj szelek dla psa. Jak wskazuje sama nazwa - wystarczy, że pies wejdzie w nie przednimi nogami, więc bardzo łatwo je założyć. Niestety, co sprytniejsze psy mogą się z tego typu szelek szybko wyślizgnąć - nie jest to model dla uciekinierów.

Szelki norweskie

Ten typ szelek dla psa wyróżnia się pasem obejmującym klatkę piersiową. Są wyjątkowo wytrzymałe, zostały stworzone z myślą o sportach zaprzęgowych i psach pracujących. Używanie szelek norweskich budzi wiele kontrowersji. Ich nietypowa konstrukcja sprawia, że w takich szelkach pies nie odczuwa nacisku na szyję, co jest szczególnie ważne w przypadku ras brachycefalicznych (mopsy, buldożki, boksery). Z drugiej jednak strony, podczas stosowania szelek dla psa podczas intensywnych treningów może zwiększyć ryzyko kontuzji.

Jak w większości przypadków, odpowiedni rozmiar szelek ma największe znaczenie. Mogą się doskonale sprawdzić do noszenia na spokojne, codzienne spacery.

Szelki bezuciskowe

Ten typ szelek nie odnosi się do konkretnego kroju, a sposobu wykonana, który ma być jak najbardziej przyjazny dla skóry zwierzęcia. Najczęściej spotyka się bezuciskowe szelki o kroju guard. Najczęściej wybiera się szelki tego typu dla szczeniąt i delikatnych psów małych ras. Zapewniają maksymalną wygodę nawet najbardziej wrażliwym psiakom.

Jak dobrać rozmiar szelek

Odpowiedni rozmiar szelek jest kluczowy podczas zakupu. To on najbardziej wpływa na to, czy szelki będą wygodne i bezpieczne. Najważniejsze jest dokładne przeczytanie tabeli rozmiarów i instrukcji mierzenia psa. Czasami producent sugeruje, jaki rozmiar szelek będzie odpowiedni dla psów konkretnych ras (np. rozmiar L dla owczarków niemieckich i psów podobnej wielkości).

Wskazówki producenta, choć pomocne, mogą nie sprawdzić się w przypadku psów o nietypowej budowie, np. w przypadku nadwagi pupila. W takiej sytuacji zmierzenie psa może okazać się niezbędne.

W Rikoland znajdziesz wszystkie produkty niezbędne na udany spacer z psem. Znalazłeś wymarzone szelki? Rozejrzyj się jeszcze za wytrzymałą smyczą i dyspenserem na woreczki!

pixelpixel