Zabawki z kocimiętką dla kota

( ilość produktów: 3 )

Działanie kocimiętki na koty jest powszechnie znane. To zioło jest kojarzone jako "koci narkotyk" nawet przez osoby, które nie mają zbyt wiele z kotami i nie potrafiłyby dokładnie powiedzieć, na czym dokładnie polega magia kocimiętki. Dlaczego kocimiętka tak silnie działa na koty? Jak wykorzystać jej działanie? Jak długo działa na pupila?

Działanie kocimiętki

Kocimiętka (Nepeta L.) to roślina, którą można spotkać w Europie, Azji i północnej Afryce. Co ciekawe, działa ona nie tylko na koty domowe, ale tez wszystkie kotowate i (w nieco innym stopniu) na ludzi. Istnieje wiele odmian kocimiętki - jeżeli Twój kot przy pierwszym podejściu nie okazał zainteresowania zabawkami z kocimiętką - może wystarczy jedynie spróbować ponownie.

Jak kocimiętka działa na kota

Kocimiętka wywołuje u kotów euforyczny nastrój, podekscytowanie, zwiększoną aktywność i chęć do zabawy. Czasami koty ocierają się o zabawki z kocimiętką, zdarza się też pomrukiwanie i miauczenie. Reakcja kota to kwestia bardzo indywidualna - warto po prostu spróbować. Pobudzenie trwa około dziesięciu minut, następnie kot wyraźnie się uspokaja, widać, że jest zrelaksowany i odprężony.

Kocimiętka działa jedynie na dorosłe koty, kocięta są odporne na jej działanie do ok. szóstego miesiąca życia. Nie wszystkie koty są podatne na działanie kocimiętki. Część zwierząt (często można spotkać się z szacunkami ok. 30% populacji kotów) jest na nią zupełnie niewrażliwa. Wtedy może okazać się, że na kota lepiej podziała zapach waleriany lub matabi.

Produkty dla kotów z kocimietką to nie tylko zabawki. Możesz spróbować także tekturowych drapaków z kocimiętką, które zachęcają do radosnego drapania (najlepszej kociej gimnastyki). Spraye natomiast mogą zwiększyć zainteresowanie kota zabawką, która pierwotnie nie była wyposażona w magiczną saszetkę z kocimiętką lub zrelaksować pupila podczas podróży - wystarczy lekko spryskać transporter.

Kocimiętka i wielkie koty

W przypadku dużych kotów obserwuje się podobne działanie kocimiętki. W internecie możesz znaleźć mnóstwo filmików, które pokazują, jak budzące respekt lwy, tygrysy, czy pumy przeistaczają się na chwilę w rozkosznego kociaka turlającego się pod wpływem kocimiętki.

Kocimiętka - idealna roślina do ogrodu i na balkon

Co ciekawe, kocimiętka działa także na ludzi, choć o wiele bardziej łagodnie. Herbatka z kocimiętką ma na nas lekkie działanie uspokajające i wyciszające. Warto zasadzić kocimiętkę w doniczce - odstrasza komary o wiele skuteczniej niż chemiczne preparaty. Jest to też roślina miododajna, sadząc ją w ogrodzie lub na balkonie, pomożesz pszczołom - zrobisz przysługę nie tylko swojemu kotu.

Zabawki z kocimiętką - najlepszy sposób na zachęcenie kota do zabawy

Zdarza się, że zwykłe zabawki dla kota po prostu nie działają. Pupil całe dnie spędza na obserwacji otoczenia, kontrolując życie na osiedlu ze stałego miejsca na parapecie, lub wyleguje się po prostu na ulubionym legowisku. Czy to opis Twojego kota? Jeżeli tak, na pewno nie raz próbowałeś zaproponować mu nową zabawkę, która została zignorowana lub zachęcić go do aktywności. Zabawka z kocimiętką może być dokładnie tym, czego potrzebujesz.

Brak ruchu i apatia nie służą kotu. Brak ruchu nie tylko prowadzi do otyłości, ale też wpływa na kondycję kota. Tak samo, jak w naszym przypadku, ruch to dla kota zdrowie. Zabawa, czy odrobina aktywności nie muszą być szczególnie wyrafinowane ani długie. Codzienna sesja 10 minut zabawy w przypadku niektórych kocich kanapowców i tak będzie sporym wyzwaniem.

Do wyboru jest mnóstwo najróżniejszych zabawek dla kotów z kocimiętką. Wypełnienie zwykłej maskotki rośliną sprawia, że kot od razu nabiera ochoty na dzikie harce. Myszki z kocimiętką zachęcają do dzikiej pogoni, a piłeczki - sprawiają, że turlanie zabawki po całym mieszkaniu staje się najlepszym pomysłem na świecie.

Nieważne, w jakich zabawkach zostanie użyta kocimiętka - dzięki niej wszystkie kocie akcesoria zyskują +10 do atrakcyjności. Twój kot po prostu zasługuje na dobrą zabawę, nawet jeżeli on sam jeszcze o tym nie wie. Dostępne w naszym sklepie zabawki z kocimietką (myszka Kong, tor z piłeczką od Catit, czy maskotki Barry King), to produkty, który zostały zaprojektowane z myślą o kocich potrzebach. Pokazy kociej zwinności, gibkości i gracji nie tylko wzbudzają zachwyt w opiekunie - taki koci pokaz talentów sprawi, że Twój pupil stanie się bardziej pewny siebie i po prostu szczęśliwszy. Zabawka jest jedynie środkiem do celu.

Koci narkotyk - czy na pewno kocimiętka jest bezpieczna

Całe szczęście nazywanie kocimiętki "kocim narkotykiem" jest lekką przesadą. Choć jej zapach wzbudza wyraźne zainteresowanie mruczków, kocimiętkę możesz stosować w pełni bezpiecznie. Roślina nie uzależnia i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Zabawki z kocimiętką możesz bez obaw podawać kotom w każdym wieku. Zwierzę będzie łagodnie pobudzone, może bawić się w bardziej zaangażowany sposób, lecz na tym magia kocimiętki się kończy.

Możesz korzystać z jej właściwości bez obaw.

pixelpixel