Rafi

( ilość produktów: 21 )

Rafi

Wybór karmy dla psa to ważne zadanie! Chcesz podarować swojemu pupilowi coś smakowitego, ale jednocześnie zdrowego, prawda? Odpowiednia karma sprawi, że Twój zwierzak będzie miał dużo energii, ładną sierść oraz prawidłowe stolce. Przedstawiamy markę Rafi i pomagamy dobrać karmę mokrą lub suchą dla Twojego pupila.

Rafi — co to za marka?

Marka Rafi została stworzona przez działającą na polskim rynku od 2011 roku firmę Dolina Noteci. Produkty z linii Rafi przeznaczone są zarówno dla psów, jak i dla kotów. Wszystkie receptury są wolne od:

 • konserwantów,

 • sztucznych barwników,

 • sztucznych aromatów.

Linia powstaje w konsultacji ze specjalistami z zakresu zdrowia oraz żywienia psów i kotów. Analizując składy karm, zauważysz, że producent wykorzystuje głównie mięso i surowce odzwierzęce wraz z owocami oraz olejami i tymiankiem.

Karma Rafi dla psa

Każdy pies biega, skacze, spaceruje, bawi się zabawkami i lubi od czasu do czasu pogryźć gryzaka. By jego organizm miał na to siły i funkcjonował prawidłowo, należy dostarczyć mu właściwej ilości kalorii oraz składników odżywczych. Twój pies potrzebuje białka i tłuszczy, witamin i minerałów, a także wody i pewnego udziału węglowodanów. Karmy Rafi dla dorosłych psów powstają tak, by zaspokoić te wszystkie potrzeby.

Sucha karma Rafi

Karmy dla psów dzieli się pod względem ich przeznaczenia na karmy dla szczeniąt oraz produkty dla psów dorosłych. Karmy pełnowartościowe, czyli inaczej kompletne lub zbilansowane muszą spełniać zapotrzebowanie odżywcze danej grupy. W ofercie Rafi znajdziesz zarówno formuły dla psiego juniora, jak i te dla dorosłych psów bezwzględu na ich rasę i wielkość.

Producent dba nie tylko o zaspokojenie podstawowych potrzeb psów, dlatego w karmach suchych dla szczeniąt znajdziesz m.in.

 • glukozaminę i siarczan chondroityny,

 • siemię lniane,

 • jukkę Mojave,

 • drożdże piwne,

 • cykorię suszoną,

 • olej z łososia,

 • owoce i warzywa.

Wszystko to wpływa na walory zdrowotne i smakowe produktu.

Mokra karma Rafi — puszka

Karmę mokrą warto wybierać dla psów wybrednych, starszych, o delikatnej jamie ustnej, czy z problemami stomatologicznymi. Wilgotne produkty są również doskonałe, gdy pies pije zbyt mało wody ze swojej miski.

W produktach tej marki znajdziesz puszki Classic zawierające drób, dziczyznę, indyka, wołowinę lub jagnięcinę. Receptury są proste i krótkie. Do wyboru są także wilgotne karmy w puszce o trochę bardziej "rozbudowanym składzie" zawierające nie tylko mięso i podroby, ale także owoce i zioła. Na ich etykiecie znajdziesz m.in. tymianek, borówkę, czy żurawinę.

Mokra karma Rafi — baton

Nie musisz kupować puszek, by karmić psa mokrą karmą. Alternatywa są batony, które są karmami w formie pasztetu. Zawierają one witaminy i składniki mineralne niezbędne w prawidłowej diecie, dlatego są produktami pełnoporcjowymi. Twój pies może cieszyć się smakiem jagnięciny, drobiu lub wołowiną.

Jak wybrać karmę dla psa?

Oferta tego producenta jest całkiem spora. Wybierając karmę dla swojego pupila, weź pod uwagę po pierwsze jego wiek. Niektóre produkty dedykowane są zarówno szczeniętom, jak i dorosłym psom. Po drugie rozważ wielkość swojego psa. Karmy mokre przeznaczone są dla wszystkich czworonogów, ale w przypadku karm suchych zdarza się rozróżnienie na produkty dla ras małych oraz średnich i dużych. Wynika ono z wielkości granulek, która proponuje dany producent. Jeżeli na opakowaniu karmy nie ma informacji o przeznaczeniu dla konkretnej rasy, to karma nadaje się dla psów każdej wielkości.

Odrębną kwestią są indywidualne potrzeby Twojego zwierzęcia związane np. z alergiami lub nietolerancjami. W takiej sytuacji można rozważyć karmę monobiałkową zawierającą składniki pochodzenia zwierzęcego, które Twój pies dobrze toleruje. Marka Rafi proponuje:

Czy karma jest dobrze dobrana?

Jeżeli zastanawiasz się, czy produkt, który stosujesz od dawna lub ten, który dopiero wprowadzasz, służy twojemu psu, zwróć uwagę na kilka elementów. Po pierwsze na pracę przewodu pokarmowego Twojego pupila. Zdrowy pies powinien załatwiać się dwa lub trzy razy dziennie, a jego kał powinien mieć zwartą i plastyczną konsystencję. Kał zdrowego psa przypomina kształtem cygaro i nie zawiera niestrawionych resztek. W kale psa nie powinno być także dużych ilości śluzu ani śladów krwi. Drugą rzeczą, która świadczy o dobrym stanie zdrowia i prawidłowym żywieniu jest zdrowa skóra i ładna sierść czworonoga. Trzecią kwestią jest natomiast jego ogólne zachowanie i poziom energii. 

Jak analizować skład karmy? 

Zastanawiając się nad zakupem konkretnej karmy, dobrze zapoznaj się z jej składem. Ważne jest zarówno to, jakie składniki zostały użyte, jak i analiza karmy pod kątem zawartości białka, tłuszczy oraz włókna i popiołu surowego. Jest to szczególnie ważne, gdy pies cierpi z powodu nietolerancji lub alergii. W takim przypadku musisz unikać karm, zawierających alergeny uczulające Twojego pupila.

Rafi dla kota

Karmy marki są tworzone także dla kotów. Do wyboru jest sucha karma i karmy mokre. Wilgotne produkty dostępne są w puszkach oraz w saszetkach. Twojego pupila zachwycić mogą zawarte w posiłkach:

 • jagnięcina,

 • tuńczyk,

 • cielęcina,

 • indyk,

 • wołowina,

 • łosoś.

Każdy kot znajdzie zatem smak dla siebie, a Ty dostarczysz pupilowi niezbędnych składników odżywczych jak tauryna, czy kwasy tłuszczowe.

Jak wybrać karmę dla kota?

Zasady wyboru karmy dla kota są dość proste. Po pierwsze kieruj się wiekiem swojego zwierzęcia. Młode koty potrzebują karm dla kociąt. Po drugie, jeżeli Twój kot został wykastrowany, wymaga obniżenia ilości kalorii w dicie. W ofercie marki znajdziesz suchą karmę dla kotów po sterylizacji. Po trzecie sprawdź, ile wody wypija Twój podopieczny. U kotów, które mało piją, o wiele lepsze będą karmy mokre, które dostarczają im dodatkowej porcji płynów. Zawsze zwracaj uwagę na skład i staraj się wybrać jak najlepszy produkt w danej kategorii cenowej. Pamiętaj, że zdarzają się dni darmowej dostawy, a produkty pojawiają się w promocjach, dlatego czasem można kupić doskonałe jedzenia dla psa lub kota na naprawdę atrakcyjnych warunkach.

Podsumowując, RAFI to karmy dla zwierząt domowych - kotów oraz psiaków. W ich składzie znajdują się składniki pochodzenia zwierzęcego jak jagnięcina, czy wołowina. Karmy uzupełniane są o oleje, a czasem także owoce i zioła. Wszystko zależy od linii oraz formy, która wybierzesz.

pixelpixel