Royal Canin Vet

( ilość produktów: 1 )

Royal canin vet

Żywienie to ważny element zdrowia psa i kota. Może być traktowane jako profilaktyka niektórych schorzeń lub wspomaganie terapii innych. Niektóre psy i koty, ciepiące na przewlekłą niewydolność nerek lub cukrzycę, czy kłopoty z wątrobą, muszą trwale zmienić swoją dietę. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi Royal Canin Vet, czyli linia karm weterynaryjnych.

Royal Canin Veterinary diet — co to za linia?

Royal Canin to marka znana większości opiekunów. Dostępna jest na rynku od wielu lat i znajduje się w czołówce, jeżeli chodzi o żywienie zarówno psów, jak i kotów zdrowych i chorych. Royal Canin Veterinary Diet docenia szerokie grono specjalistów oraz opiekunów. Karmy dedykowane są różnym schorzeniom i dostępne zarówno wersji suchej, jak i mokrej.

Dietetyczna karma — dla jakich psów i kotów?

Karma sucha lub mokra z linii weterynaryjnej powinna zostać wprowadzona po konsultacji z lekarzem weterynarii. Royal canin vet to linia dobrze znana specjalistom, dlatego bez problemu doradza Ci wybór konkretnej karmy na podstawie wyników badań pupila. W ofercie marki znajdują się produkty dla zwierząt z:

 • schorzeniami układu moczowego,

 • niewydolnością nerek,

 • problemami dentystycznymi,

 • zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi,

 • trudnościami w poruszaniu się,

 • cukrzycą,

 • alergiami,

 • chorobami skóry.

Wybór w obrębie produktów Royal Canin Veterinary Diet jest zatem bardzo szeroki.

Co znajduje się w dietetycznej karmie dla dorosłych psów lub kotów?

Skład karmy Royal Canin zależy od jej przeznaczenia. Do stanu czworonoga dopasowane zostają odpowiednie poziomy takich składników jak białko surowe, tłuszcze surowe, czy włókno surowe. Każda karma wzbogacona jest także o inne dodatki dietetyczne, by wspomagać organizm chorego zwierzęcia. W recepturze może znaleźć się np. olej rybny, pulpa buraczana, czy sole mineralne w zalecanych przez specjalistów ilości.

Dietetyczna karma mokra — kiedy sprawdza się lepiej niż sucha?

Mokra karma dla dorosłych psów i kotów ma wiele plusów. Zdecydowanie bardziej sprawdzi się u zwierzęcych seniorów lub pupili z chorobami stomatologicznymi. Dlaczego? Ze względu na delikatną konsystencję oraz większą aromatyczność w porównaniu do produktów suchych.

Podawanie choremu psu lub kotu mokrej karmy to także doskonały sposób na jego lepsze nawodnienie. Takie produktu mają od 60 do 80% wody. Mokra dietetyczna karma sprawdza się zatem m.in. u zwierząt z cukrzycą, niewydolnością nerek oraz gdy u psa (czy kota) występują zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Sucha karma Royal Canin Veterinary Diet — dla kogo?

Sucha karma jest wygodna, łatwa do odważania i nie jest trudna do przechowywania. Sprawdza się szczególnie w przypadku zapracowanych właścicieli, którzy często podróżują i np. zostawiają psa pod opieką rodziny lub w hotelu dla zwierząt. Może być podawana zwierzętom ze specjalnych dozowników z miskami, którymi można sterować np. za pomocą aplikacji.

Przechowując, suchą karmę nie trzymaj jej w cieple ani w zasięgu promieni słonecznych. Lepiej wybrać suche, zacienione i lekko chłodne miejsce. Pomiędzy podawaniem porcji posiłku, zamykaj opakowanie przy użyciu np. specjalnej klamerki. W ten sposób sucha karma będzie dłużej świeża i smakowita dla Twojego pupila.

Dietetyczna karma sucha a problemy skórne

W ofercie marki Royal Canin znajduje się karm Skin Care Adult Dog. Jest ona bogata w kwasy tłuszczowe omega-3 z oleju rybiego i zawiera siemię lniane, które pozytywnie wpływa na stan skóry i sierści psów.

Ta dietetyczna sucha karma dla dorosłych psów jest wskazana w przypadku:

 • atopowego zapalenia skóry,

 • alergicznego pchlego zapalenia skóry,

 • utrzymanie prawidłowych funkcji skóry (np. w przypadku wypadania sierści)

 • potrzeby uzupełnienia leczenia chorób pasożytniczych/bakteryjnych dotykających skóry psa.

Sucha karma dietetyczna na stawy dla psa

Karma dla dorosłych psów ze schorzeniami stawów to Royal Canin Mobility Support. Karma ta zawiera wyciąg z omułka nowozelandzkiego oraz  kwasy tłuszczowe omega 3, które wspomagają funkcjonowanie psich stawów. Warto po nią sięgnąć, gdy pupil cierpi z powodu dolegliwości stawowych albo zależy Ci na ochronie jego chrząstki stawowej oraz jej regeneracji np. po zabiegach.

Wrażliwy przewód pokarmowy a sucha karma

Marka Royal canin wychodzi naprzeciw wszystkim psom z wrażliwym przewodem pokarmowym. W ich ofercie znajduje się kilka rodzajów karm Gastro-intestinal. Mowa o podlinii Low Fat, Modarate Calorie, czy High Fiber. Takie zróżnicowanie produktów pozwala jak najlepiej dobrać je do potrzeb danego zwierzęcia.

Gastro intestinal to jednak nie tylko sucha karma. Dla swojego pupila możesz kupić produkty także w wersji mokrej. Są one odpowiednie np. w przypadku niestrawności, zapalenia żołądka lub okrężnicy, a także przerostu flory bakteryjnej i zapalenia trzustki. Mokre karmy sprawdzają się u seniorów, psów z wrażliwą jamą ustną oraz współistniejącymi z chorobami stomatologicznymi utrudniającymi gryzienie suchych granulek.

Kompletna karma dietetyczna dla psów z cukrzycą

Receptura karmy Diabetic została opracowana tak, by zmniejszyć wahania poziomu cukru we krwi psa po posiłku. Produkt wskazany jest nie tylko u psów z cukrzycą, ale także zwierząt ciepiących na zaparcia lub biegunki z jelita grubego.

Jak dbać o higienę jamy ustnej psa?

Dbanie o higienę jamy ustnej psa bywa wyzwaniem. Regularnie szczotkowanie nie zawsze jest możliwe, a niektóre rasy wykazują dodatkowe predyspozycje do schorzeń stomatologicznych. Z pomocą przychodzi Royal Canine Vet Diet Canine Dental dla psów. Karma wspomaga ograniczenie powstawania płytki oraz kamienia nazębnego, a jednocześnie zapobiega nieprzyjemnemu zapachowi z pyszczka pupila.

Czym karmić psa przy przewlekłej niewydolności nerek?

Diagnoza związana z niewydolnością nerek bywa przytłaczająca. W ofercie Royal Canin znajduje się jednak pełnoporcjowa karma dla psów z ostrą lub przewlekłą niewydolnością nerek.

Receptura Diety Renal opracowana została w ten sposób by, o ile to możliwe spowolnić przebieg choroby. Charakteryzuje ją obniżona zawartość fosforu, dodatek kwasów tłuszczowych omega-3 i kompleks przeciwutleniaczy.

Linia Vet Pediatric

Linia produktów Royal Canin Veterinary Diet obejmuje również karmy Pediatric przeznaczonych dla szczeniąt. Są to specjalistyczne produkty zawierające składniki pozytywnie wpływające m.in. na stawy młodych psów oraz na pracę ich przewodu pokarmowego.

Karmy Royal Canin dla chorych kotów

Mokra i sucha karma dopasowana do schorzeń zwierząt występuje także wersji dla kotów. Royal Canin oferuje produkty dla kotów wspierające higienę jamy ustnej, nerki, wątrobę, czy stan skóry. Wśród karm dla kotów znajduje się także te produkty, które nadają się dla kocich alergików i zwierząt z problemami skórnymi.

Podsumowując, Royal Canin Veterinary Diet to linia karm weterynaryjnych do stosowania w przypadku określonych problemów zdrowotnych. Marka oferuje produkty pomocne podczas zapalenia jelit, chorób skórnych, czy zaburzeń pracy nerek i wątroby. Powyższe karmy należy stosować u psów oraz kotów, u których są do tego wskazania.

pixelpixel