Akcesoria dla gryzoni i królików

( ilość produktów: 1 )

Akcesoria dla gryzoni

Każdy opiekun zwierzaka chce dla niego jak najlepiej - by jego pupil był szczęśliwy w miejscu, w którym śpi, odpoczywa, je lub bawi się. Na pewno też sprawianie co raz to nowych prezentów swojemu pupilowi, daje niemałą satysfakcję. Urządzanie klatki czy terrarium gryzoniowi wiąże się często z wielką kreatywnością ze strony opiekuna i dlatego też odpowiednio urządzone ,,mieszkanie" naszego pupila może pozytywnie wpłynąć na samopoczucie zarówno zwierzaka jak i opiekuna. Jednak na etapie planowania ,,zagospodarowania wnętrza" mieszkania naszego zwierzaka musimy wiedzieć, czego będzie potrzebował. Ilość wymyślnych, bardziej lub mniej przydatnych akcesoriów dla małych zwierząt na rynku stale rośnie, dlatego poniżej poznasz najważniejsze niezbędne akcesoria wyposażenia lokum gryzoni, o które naprawdę warto kupić ulubieńcowi.

Poznaj akcesoria dla gryzoni, których nie może zabraknąć w klatce Twojego pupila.

Domki - ulubione miejsce wypoczynku małych zwierząt

Podstawą dla każdego przyszłego lub obecnego opiekuna jest zaopatrzenie naszego małego zwierzaka w ciepły kąt, w którym będzie mógł odpocząć oraz będzie miał trochę spokoju i odpowiednią ilość miejsca tylko dla siebie.

Najlepszym rozwiązaniem są domki. Przybierają różne kształty, od kul po trójkąty i kwadraty, często przybierają również najczęściej formy ludzkich ,,domków" by cieszyły oko opiekuna.

Dla naszego gryzonia najważniejsze jest, by domek miał kawałek zacienionego, spokojnego miejsca do spania. Oczywiście istnieją w wielu rozmiarach kolorach, wybór jest bardzo szeroki! Od domków dla chomików, świnki morskiej, myszy czy szynszyli po domki dla większych gryzoni takich jak fretki, czy króliki. Funkcjonalnym pomysłem dobrym i dla właściciela i dla gryzonia są domki drewniane, najtrwalsze, z zewnątrz osadzone twardą korą pomagają wzmocnić ząbki naszego pupila (może on też zużyć zapas swojej energii i zabić nudę).

Kołowrotki

Małe zwierzęta często posiadają dużo więcej energii, niż ich rozmiar na to wskazuje, dlatego jeśli chcesz, by twój zwierzak był zdrowy, nie miał nadwagi, był szczęśliwy i zużywał swoją energię nawet kiedy nie masz czasu go wypuścić, to właśnie kołowrotek jest wśród akcesoriów, które musisz kupić swojemu pupilowi! Jednak musisz wiedzieć, że kołowrotków nie poleca się dla wszystkich gatunków gryzoni, szczególnie nie są wskazane dla szczurów między innymi ze względu na fakt, że szczury mają długi ogon, który może niefortunnie wkręcić się w kołowrotek.

Kołowrotki za to wskazane są dla chomików, które wręcz uwielbiają swoje kołowrotki.

Dlatego dobrym pomysłem, szczególnie w mniejszych klatkach jest zamontowanie swojemu gryzoniowi kołowrotka. Dzięki niemu możesz realnie pomóc w rozładowaniu energii przez swojego pupila. Przed zakupem koniecznie sprawdź, jaki rozmiar kołowrotka sprawdza się w przypadku konkretnego gatunku gryzoni!

Hamaczki i legowiska - nie tylko dla świnek morskich

Hamak czy legowisko dla świnki morskiej, szczura, fretki czy szynszyli, zapewnia nie tylko wygodę dla Twojego ulubieńca, ale pełni również rolę estetyczną. Jeśli chcesz naprawdę uszczęśliwić swojego zwierzaka i uprzyjemnić mu odpoczynek w klatce to zdecydowanie hamak lub legowisko będą idealne. Jeśli zależy Ci także na tym, by klatka Twojego małego zwierzaka wyglądała lepiej to właśnie jeden z tych produktów będzie cieszyć oko opiekuna, spełniając jednocześnie funkcję praktyczną dla Twojego gryzonia. W sklepach zoologicznych możesz znaleźć różne wariacje posłanek dla gryzoni; od prostych hamaczków czy legowisk po połączenie jednego z drugim. Możesz też spotkać posłania z drabinkami, kółeczkami do przesiadywania, czy ,,norkami". Z miękkich hamaczków najbardziej ucieszą się świnki morskie, które potrafią wypoczywać w nich całe godziny.

Poidełka i miseczki - jak dbać o brzuchy naszych zwierzaków?

Sposób podawania pokarmu i wody zależy nie tylko od fantazji opiekuna, musisz wiedzieć, że są pewne zasady, których lepiej się trzymać - dla zdrowia pupila!

Co do poidełek najlepiej je stosować dla każdego gryzonia, czy wiesz dlaczego?

Woda w miseczce jest to o tyle gorsze rozwiązanie, że Twój zwierzak może w nią wejść, przypadkiem lub gdy po prostu zechce zażyć orzeźwiającej kąpieli. Kolejnym problemem wody w miseczkach jest po prostu łatwe jej rozlanie. Od wilgoci wokół miseczki może zmoczyć się ściółka, która będzie nadawała się tylko i wyłącznie do wymiany.

MIseczki doskonale sprawdzą się jednak do podawania karmy. Najlepiej kupić pupilowi miseczki ceramiczne. Rynek zoologiczny oferuje ogromny wybór miseczek w różnych kolorach, wzorach czy kształtach. Najważniejsze jest jednak, tworzywo, z jakiego jest wykonana. Dlaczego to takie ważne? Im cięższa miseczka, tym trudniej ją pupilowi przewrócić. Jak na pewno dobrze wiesz, takie zwierzątka potrafią być bardzo ciekawskie i czystej dociekliwości mogą sprawdzić, jak łatwo jest wywrócić miseczkę. Bywają również przypadki, w których gryzonie wchodzą na miseczki podczas jedzenia i wysypują pokarm na ściółkę. Oczywiście większość gryzoni nie uzna jedzenia z ,,podłogi" za nic złego, jednak wtedy pokarm zostaje zanieczyszczony, co może skończyć się źle dla Twojego zwierzaka. Z miseczką ceramiczną nie mniejsze będzie ryzyko takich problemów, jak z miseczką z tworzywa sztucznego.

Warto dodać, że miseczki ceramiczne są nieco droższe od zwykłych plastikowych miseczek, jednak nie są to duże różnice cenowe, a na zdrowiu i wygodzie naszego pupila nie należy oszczędzać.

Pamiętaj, że niezbędne w diecie wielu gryzoni sianko najlepiej przechowywać w paśniku, który pomoże Ci w je przechowywać. Największym plusem paśników jest to, że dzięki nim sianko nie ma bezpośredniego kontaktu ze ściółką, dzięki czemu dłużej pozostaje ono świeże.

Torby transportowe - dlaczego warto kupić?

Jeszcze nie tak dawno temu transportery dla małych zwierząt domowych nie były tak oczywistym zjawiskiem. Transportery dla psów czy kotów nie są dla nas niczym niezwykłym, jednak coraz częściej dbamy też o odpowiedni sposób podróżowania z mniejszymi zwierzętami. Transportery dla chomików, szczurów, myszy, czy królików coraz częściej stają się podstawowym punktem wyprawki dla nowego zwierzaka.

Dlaczego warto kupić transporter dla swojego gryzonia? Podstawowym powodem jest podróż - nawet do weterynarza. Warto dodać, że transportery dla małych zwierząt nie są drogie, a bardzo przydają się w codziennym życiu, szczególnie jeśli często podróżujesz i nie chcesz się przy tym rozstawać z twoim zwierzakiem.

Internetowy sklep zoologiczny - jak kupować mądrze

Akcesoria dla gryzoni są często stosunkowo tanie i urocze, pamiętaj jednak, że nie zawsze warto wybierać najtańszą opcję.

Najważniejsze, JAKOŚĆ!

Zbyt wielu opiekunów małych zwierząt kupuje nadal akcesoria ze słabej jakości materiałów, zdrowie Twojego pupila jest ważniejsze niż oszczędność kilku złotych. Gdy zwierzak zacznie podgryzać domek z tworzywa sztucznego, może mu to zaszkodzić prowadząc do problemów ze układem pokarmowym. Dlatego przy zakupie mieszkania dla naszego małego zwierzęcia należy najlepiej kierować się w stronę domków z drewna lub innych naturalnych materiałów.

Dopłata paru złotych do akcesoriów może naprawdę podnieść ich jakość oraz trwałość a z pewnością nie będzie to duża różnica dla twojej kieszeni!

 

pixelpixel