Przysmaki dentystyczne dla psa

( ilość produktów: 15 )

Przysmaki dentystyczne dla psa

Czy pielęgnacja zębów u psa może być przyjemna? Czy możesz zadbać o zdrowie zębów twojego psa bez wysiłku? Coraz częściej opiekunowie mają świadomość i chęć, by na poważnie zadbać o higienę jamy ustnej i świeży oddech ulubieńca. Dzięki temu psy mają szansę na zachowanie zdrowych zębów nawet do późnej starości. Najprostszym sposobem na uniknięcie kamienia nazębnego jest regularne podawanie pupilowi specjalnych, twardych gryzaków. Przysmaki dentystyczne dla psa to wyjątkowe połączenie pielęgnacji zębów i smacznej przekąski. Sprawdź, jak działają przysmaki dentystyczne i jak wybrać odpowiedni przysmak dla swojego psa.

Jak działa przysmak dentystyczny dla psa

Jednym z elementów dbania o zdrowie pupila jest czyszczenie zębów. Warto regularnie myć zęby psa specjalną pastą - jednak nauczenie tego zwyczaju niektórych psów może być trudne, zwłaszcza w przypadku adopcji dorosłych psów. Na szczęście, istnieją też przyjemniejsze sposoby na zadbanie o higienę zębów ulubieńca. Smaczne przysmaki dentystyczne pozwalają na komfortowe usuwanie kamienia nazębnego podczas gryzienia i żucia.

Twarde gryzaki dentystyczne do gryzienia i żucia wzmacniają zęby i mechanicznie usuwają kamień nazębny. To naturalna pielęgnacja zębów, która zbliżona jest do tego, w jaki sposób dzicy przodkowie Twojego pupila dbali o swoje zęby. Żucie i gryzienie ogranicza też ponowne powstawanie kamienia nazębnego, dlatego poleca się podawanie ich regularnie. Trzeba uczciwie przyznać, że nawet najlepsze dentystyczne przysmaki nie zastąpią całkowicie mycia zębów, jednak jest to działanie profilaktyczne, które najmocniej wspomaga higienę jamy ustnej.

Psy instynktownie wiedzą, co jest dla nich dobre. Długa przyjemność żucia gryzaków to jeden z ulubionych sposobów spędzenia wolnego czasu przez większość psów. Podając przysmak dentystyczny, na przykład smaczne kości z chrupiącej wołowej skóry, czy twarde smaczki z suszonego mięsa drobiowego, uszczęśliwiasz swojego psa.

Mniej kamienia nazębnego - więcej świeżego oddechu

Kiedy naturalny przysmak delikatnie, lecz sukcesywnie usuwa kamień nazębny, Twój pies zyskuje nie tylko zdrowe zęby, ale też zapewnia świeży oddech. Kamień nazębny jest siedliskie bakterii, które powodują nieprzyjemny zapach. Podczas usuwania płytki nazębnej zyskujesz wiec nie tylko idealne wzmocnienie zębów swojego psa, ale też poprawia zapach w jamie ustnej. By uzyskać efekt świeżego oddechu, w niektórych przysmakach umieszczone zostały odświeżające zioła, jak mięta pieprzowa, czy nasiona pietruszki, jednak nawet bez tych dodatków samo pozbycie się płytki nazębnej pozwala odczuć naprawdę dużą różnicę.

Dentystyczny przysmak nie musi więc mieć charakterystycznego miętowego aromatu, żeby zdrowa przekąska wpłynęła na poprawę zapachu z pyszczka Twojego pupila. Choć dla nas nie brzmi to szczególnie intuicyjnie, równie dobrze może to być gryzak o charakterystycznym zapachu smacznego kurczaka, skóry wołowej, czy kości szynkowej. Dla Twojego psa będzie to po prostu przekąska - dla Ciebie - krok w stronę poprawy zdrowia zębów ulubieńca.

Jak dbać o zdrowe zęby swojego psa

Odpowiednio dobrany przysmak dentystyczny to jeden z ważniejszych, ale nie jedyny element higieny jamy ustnej każdego psa. By zadbać o odpowiednią higienę jamy ustnej swojego psa, warto wiedzieć, jakie są najczęstsze problemy stomatologiczne naszych czworonogów i jak im zapobiegać. Przede wszystkim, w większości przypadków wrogiem numer jeden dla zębów Twojego psa niekoniecznie będzie próchnica. Choć nie jest ona u psa niemożliwa, spotyka się ją u psów o wiele rzadziej. W jamie ustnej psa pH jest bardziej zasadowe, dzięki czemu mniejsze jest prawdopodobieństwo pojawienia się próchnicy. Jeżeli jednak w diecie psa pojawi się pełen polepszaczy smaku, wysokoprzetworzony pokarm z dużą ilością cukru, szybko może się to zmienić. Dla większości psów największym problemem jest kamień nazębny. Problemy ze zdrowiem zębów najczęściej spotyka się u psów małych i miniaturowych, co nie oznacza, że nie mogą się one pojawić u średnich psów i psów ras dużych.

Na zdrowie zębów psa składają się dwa główne elementy: profilaktyka i higiena jamy ustnej. Profilaktyka to przede wszystkim regularne przeglądy stomatologiczne u weterynarza, zdrowa dieta (w tym naturalne przysmaki dentystyczne) i zabawy, które pozytywnie wpływają na zęby. Co ciekawe - nie tylko wyjątkowo smaczne przysmaki mogą zapobiegać odkładaniu się kamienia. Innym sposobem jest podawanie pupilowi zabawek - gryzaków i sznurów do przeciągania, które wspierają działanie przysmaków dentystycznych.

Najważniejszym czynnikiem związanym z dietą jest usunięcie z jadłospisu pupila naszego, ludzkiego pożywienia. Przetworzone jedzenie dla ludzi często pełne jest sztucznych barwników i dodatków, a także - co najważniejsze - cukru. Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego nie podawaj swojemu psu słodyczy, resztek z obiadu i swoich przekąsek. Są one dla niego po prostu szkodliwe. Jeżeli chcesz dać swojemu pupilowi odpowiedni dla niego, smaczny przysmak, zaproponuj mu smakowitą kość, kostki dental, czy kawałki skóry rybnej, czy nawet poroża jelenia. Przysmaki dental dla psa zawierają też często ważne składniki odżywcze, zwłaszcza gdy wybierasz produkty jakości premium.

Higiena to przede wszystkim mycie zębów psa. Na szczęście masz do wyboru różne formuły produktów, które mogą Ci ułatwić pielęgnację. Pasty do zębów dla psa mają najczęściej działanie enzymatyczne, dzięki czemu składniki czyszczące działają bez konieczności długotrwałego szorowania. Ciekawym rozwiązaniem są pasty w sprayu, które ułatwiają aplikację preparatu z substancjami czyszczącymi. Regularne mycie zębów w połączeniu ze zdrową dietą i przysmakami dentystycznymi to połączenie, które gwarantuje zdrowe zęby przez całe życie pupila. Przegląd zębów u weterynarza stanie się tylko formalnością.

Jak wybrać przysmaki dentystyczne dla psa

Przede wszystkim - dostosuj rozmiar przysmaków do możliwości swojego psa. Przysmaki dla psów ras średnich muszą być większe od tych, które zaproponujesz małemu pieskowi i mniejsze od tych, które dostanie wielki dog, czy bernardyn.

Zbyt duży przysmak dla psa sprawi, że pies szybko zniechęci się i nie będzie chciał z niego korzystać. W przypadku zbyt małego przysmaku ryzyko jest o wiele większe - pupil może połknąć go w całości i się zadławić. Wielkość jest więc przede wszystkim sprawą bezpieczeństwa.

Równie ważny jest też skład. Idealny przysmak dental dla psa nie zawiera sztucznych barwników, ulepszaczy smaku, czy cukru. Najlepszym rozwiązaniem są przysmaki bezzbożowe. Naturalne przysmaki dental to przede wszystkim kości, poroża, twarde kawałki suszonego mięsa. Dla niejadków proponujemy połączenie kilku rodzajów mięsa, na przykład kombinacja mięsa drobiowego z rybą lub kaczką. W przypadku psów, które muszą trzymać dietę, sprawdzają się gryzaki ze skóry wołowej, która nie przyczyni się do nabrania dodatkowych kilogramów.

Polecane przysmaki dentystyczne: Alpet Kostki dental oblane kurczakiem, Alpet Pałeczki owinięte kaczką.

pixelpixel