Żwirek silikonowy dla kota

( ilość produktów: 1 )

Żwirek silikonowy dla kota

Poszukiwania najlepszego żwirku dla kota być może zakończą się na zawsze, kiedy pierwszy raz spróbujesz żwirku silikonowego. Ten typ żwirku wykonany jest z naturalnego surowca - krzemionki. Jej najważniejszą cechą charakterystyczną jest zdolność do pochłaniania wilgoci - silikatu używa się także do usuwania wilgoci z pomieszczeń. Ten rodzaj żwirku jest więc wyjątkowo chłonny i wydajny.

Żwirek silikonowy został wyprodukowany specjalnie z myślą o kotach i ich opiekunach. Otrzymaliśmy produkt wydajny, utrzymujący higienę kuwety, pochłaniający zapachy, eliminujący pylenie i roznoszenie się. Produkt bezpieczny i łatwy w użyciu, a także akceptowany przez Twojego kota. Będzie również odpowiedni do domu z małymi dziećmi. Pamiętaj jednak, że produkt nie powinien znaleźć się w buzi dziecka (ani kota).

Zalet żelu krzemionkowego jest naprawdę sporo, sprawdź, czy ten silikatowy żwirek stanie się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. To może być najlepszy żwirek, z jakim miałeś do czynienia. Dla wszystkich kotów żwirek jest elementem, który wpływa na chęć korzystania z kuwety. Jest więc szczególnie ważne, by nowy żwirek został zaakceptowany przez pupila. Specjalny żwirek silikatowy ma szansę ulubionym kocim produktem Twoim i Twojego kota.

Najważniejsze zalety żwirku silikonowego

Żwirek silikatowy dla kota to najlepszy wybór dla osób, które chcą ograniczyć czas spędzony na sprzątaniu w kuwecie lub zmniejszyć częstotliwość wynoszenia śmieci - każdy, kto regularnie musi wyrzucać zużyty żwirek, wie, że nie jest to szczególnie przyjemna czynność.

Żwirek bezpieczny dla całej rodziny

Żwirki silikonowe dla kotów wyróżniają się szczególnie dużą wydajnością. Jedno opakowanie wystarcza na dłużej niż opakowanie żwirku innego typu. Żel krzemionkowy jest używany powszechnie wszędzie tam, gdzie ważne jest pochłanianie wody - od budownictwa do ochrony przesyłek (tak, to te małe torebeczki znajdowane w pudełkach z nowymi butami). Silikat jest tak popularny, ponieważ jest bezpieczny dla organizmu - Twojego i Twojego kota. Może być też z powodzeniem stosowany w domu, w którym mieszkają małe dzieci. To naprawdę dobry wybór, jeżeli Twoim priorytetem jest bezpieczeństwo.

W zgodzie z naturą

Żel krzemionkowy, z którego produkowany jest żwirek silikonowy, to naturalnie występujący w przyrodzie minerał. W przeciwieństwie jednak do naturalnego żwirku drewnianego czy tofu, jego produkcja nie wiąże się bezpośrednio z wycinką drzew ani produkcją soi. Żwirek dla kota też może być ekologiczny! Żwirek z silica gelu potocznie nazywany żwirkiem silikonowym, to sposób na to, by życie z kotem stało się bardziej eko. Pamiętaj, że żadnego żwirku nie wolno wyrzucać do kanalizacji - grozi to zapchaniem się rur i koniecznością wezwania hydraulika.

Żwirek zapachowy - nieprzyjemne zapachy znikają w oka mgnieniu

Choć żwirek silikonowy występuje w wersji bezzapachowej i naturalnej, obie radzą sobie z pochłanianiem nieprzyjemnych zapachów wyśmienicie. Bezzapachowy będzie eliminował zapachy z kuwety tak samo dobrze, jak żwirek zapachowy, co jest szczególnie ważne, jeżeli Twój kot nieszczególnie przepada za wersją zapachową. Niestety, zdanie Twojego pupila będzie musiało zostać uwzględnione, nawet jeżeli wolisz wersję zapachową.

Jeżeli jednak zarówno Ty, jak i Twój puszysty ulubieniec przepadacie za odświeżającym aromatem żwirku, wybierz wersję aromatyzowaną. Żwirki silikonowe występują w różnych wariantach zapachowych. Możesz wybrać żwirek o zapachu pudru, czy zapachu kwiatów (na przykład silikonowy żwirek lawenda). Brzydki zapach znika na zawsze! Porowata struktura pochłania nie tylko wilgoć, ale też nieprzyjemne zapachy. Dlatego warto zwrócić uwagę na żwirek silikonowy szczególnie wtedy, kiedy mocz pupila ma szczególnie ostry i intensywny zapach - to częsty problem opiekunów niekastrowanych kocurów. Niektóre koty nie mogą zostać wykastrowane ze względów zdrowotnych, więc każdy sposób ma poradzenie sobie z intensywnym zapachem jest na wagę złota.

Żwirek silikonowy dla kota dla zabieganych

Koty są wspaniałymi przyjaciółmi i sprawiają, że każdy dzień staje się lepszy, lecz opieka nad nimi i obowiązki z nimi związane nie są naszymi jedynymi zobowiązaniami. Wśród natłoku codziennych zadań i powinności dobrze jest znaleźć drobne sposoby na ułatwienie sobie pracy - wszędzie tam, gdzie jest to tylko możliwe.

Kuweta i dbanie o jej czystość to jeden z tych elementów, który jest stałym punktem na liście. Korzystanie ze żwirku silikonowego sprawia, że czas, w którym musisz zajmować się kuwetą, zostaje ograniczony do minimum. Żwirek silikonowy dla kota nie zbryla, lecz utrzymuje wilgoć wewnątrz granulek. Dzięki temu nie musisz wyrzucać z kuwety zbrylonego żwirku. Wystarczy, że dokładnie przemieszasz granulki dwa razy dziennie (lub tak często, jak sam uznasz to za stosowne). Produkt jest tak wydajny także dzięki temu, że nie musisz co chwilę dosypywać nowego żwirku do kuwety. Kiedy granulki zaczną zmieniać kolor, będzie to sygnał, że czas wymienić całą zawartość kuwety. Twój kot będzie zadowolony - żwirek silikonowy sprawi, że będziesz mieć dla niego więcej czasu!

Czystość dookoła kuwety - idealny żwirek dla kotów długowłosych

Jeżeli masz kota długowłosego, na pewno jednym z ważniejszych czynników, na jaki zwracasz uwagę, jest roznoszenie si żwirku poza kuwetę. U kotów długowłosych jest to szczególnie duże wyzwanie, ponieważ może on zostać przeniesiony poza kuwetę na długiej sierści, ale przecież u każdego kota nieco żwirku może przyczepić się do małych łapek, prawda? Wśród wielu rodzajów żwirków, silikonowy wyróżnia się między innymi tym, że jego granulki nie przyczepiają się do delikatnych łapek Twojego ulubieńca. Podczas gdy inne żwirki sprawiają, że musisz kilka raz dziennie odkurzać lub zamiatać w okolicy kuwet, ten żwirek dla kota po raz kolejny jest górą. Żwirek silikatowy to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią porządek w domu.

Brak pyłu - właśnie na to czekałeś

Pylenie to jeden z częstych problemów, zwłaszcza, jeżeli jesteś alergikiem. Na pewno ucieszy się wiadomość, że żwirek silikonowy nie pyli tak bardzo, jak inne, popularne rodzaje żwirków dla kota.

Żwirek silikonowy, z którego Twój kot będzie chciał korzystać

Wybór odpowiedniego typu żwirku jest kluczowy, by Twój kot chciał korzystać ze swojej kuwety.

Kiedy kot nie jest zadowolony z używanego żwirku, może to doprowadzić do załatwiania swoich potrzeb poza kuwetą lub problemów gastrycznych - dlatego niezwykle ważne jest to, by wybrać produkt, który będzie spełniał nie tylko Twoje oczekiwania, ale też został zaakceptowany przez pupila. W końcu to ostatecznie to Twój kot będzie korzystał z kuwety.

Jak korzystać ze żwirku silikonowego

Żwirek silikatowy różni się nieco od większości żwirków. Przede wszystkim, jest to produkt niezbrylający. Pod wpływem wilgoci zwiększa on swoją objętość, a każda granulka wchłania płyn.

W przypadku zabrudzeń stałych, granulki przyczepiają się do nich - w tym przypadku przejawiają się też właściwości związane z pochłanianiem zapachu. Nieczystości stałe usuń o toalety. Jeżeli ich nie było, przemieszaj go dokładnie łopatką, by na wierzchu kuwety pojawiły się świeże granulki.

Ten rodzaj żwirku nie wymaga stałego dosypywania. Co jakiś czas (w zależności o potrzeb - raz na dwa, trzy tygodnie lub co miesiąc) należy wymienić całą zawartość kuwety. Jeżeli mocz pupila jest wyjątkowo intensywny - kieruj się przede wszystkim swoimi potrzebami, nie zaleceniami producenta. Przyjmuje się, że jedno opakowanie żwirku powinno wystarczyć dla jednego kota na pełny miesiąc.

Jeżeli masz w domu więcej kotów, zapotrzebowanie również rośnie, tak samo, jak konieczność wyrzucania zużytego żwirku. Tym ważniejsze jest, że nie będziesz musiał zajmować się tym tak często, jak do tej pory. Dzięki temu łatwiej jest też zaplanować zakupy. Gdy produkt jest tak wydajny dostawa nowego worka może zostać zaplanowana z większym wyprzedzeniem - możesz wtedy za jednym zamachem zamówić zapas żwirku i karmę dla ulubieńca. Pamiętaj, że jeżeli po raz pierwszy używasz żwirku silikonowego, przyzwyczajaj do niego swojego kota powoli. Niestety, nasi ulubieńcy nie lubią szybkich zmian. Pozwól mu więc oswoić się ze zmianą, nawet, jeżeli jest to zmiana na lepsze. Na początek dodaj do starego żwirku odrobinę nowego, by stopniowo zwiększać proporcje. Dzięki temu Pupil będzie miał czas przyzwyczaić się do nowości i zaakceptować ją.

Podsumowanie

Właściwości produktu są ważne: czy jest wydajny, dobrze wchłania mocz, niweluje nieprzyjemne zapachy. Koniec końców jednak - koty powinny dobrze czuć się we własnej kuwecie. To ważne miejsce w Twoim domu dla Twojego pupila i warto włożyć nieco wysiłku, by wybrać odpowiedni produkt. Dla kotów ważne jest, by załatwiać swoje potrzeby w odpowiednich warunkach. Mamy nadzieję, że gdy ktoś spyta Cię za jakiś czas o żwirek silikonowy, odpowiesz "to ulubiony żwirek mojego kota". Jesteśmy pewni, że zanim w Twoim życiu pojawił się kot, nie przypuszczałeś, że sprawy kuwetowe będą wiązały się z poważnymi analizami zalet i wad poszczególnych rozwiązań.

pixelpixel