Żwirek kukurydziany dla kota

( ilość produktów: 1 )

Żwirek kukurydziany dla kota

Wybór żwirku dla kota jest tak samo istotny, jak wybór samej kuwety i jej ustawienia. Dopiero połączenie tych trzech czynników sprawi, że Twój kot będzie korzystał z kuwety. Jaki powinien być idealny żwirek dla kota? Czym charakteryzuje się żwirek kukurydziany? Sprawdzamy, co musisz wiedzieć.

Zanim kupisz żwirek dla kota

Pierwszym krokiem w kompletowaniu kociej wyprawki jest zakup kuwety. W uproszczeniu może być ona otwarta albo zamykana. To, która sprawdzi się lepiej zależy od Twojego kota. Jeżeli masz taką możliwość, wypróbuj obie i zobacz, z której chętniej korzysta Twój pupil. Wiele zwierząt lubi kuwety otwarte, bo może obserwować otoczenie, ale część zwierząt nie ma problemu z korzystaniem z kuwet zamykanych, które trochę lepiej izolują nieprzyjemne zapachy. Kiedy masz już kuwetę, czas na wybór jej wypełnienia. Jak więc wybrać żwirek?

Jaki żwirek dla kota wybrać?

Żwirki dla kotów to jedna z najlepiej, najszybciej i najprężniej rozwijających się kategorii produktów dla zwierząt domowy. Producenci regularnie zaskakują nas czymś nowym i za każdym razem informują, że Twój kot pokocha dany rodzaj żwirku. Jak jest naprawdę?

W rzeczywistości każdy kot lubi co innego. Dobry żwirek musi być zatem dobrany do jego preferencji. W ogólnym ujęciu musi także dobrze pochłaniać zapachy, ale jednocześnie nie pachnąć zbyt intensywnie, nie może kleić się do kocich łapek ani wplątać się w sierść Twojego pupila. Dla osób dbających o naszą planetę i ekologię dodatkowym plusem może okazać się biodegradowalność danego produktu.

Jaki jest żwirek kukurydziany dla kota?

Żwirek kukurydziany dla kota należy do naturalnych i biodegradowalnych żwirków. Dobrze pochłania zapachy i jest bezpieczny dla zwierząt.

Najważniejsze zalety? Ten żwirek:

  • powstaje bez dodatków chemicznych,

  • jest lekki,

  • charakteryzuje się dużą wydajnością,

  • skutecznie pochłania zapachy,

  • świetnie się zbryla,

  • mało pyli,

  • nie przyczepia się do kocich łapek,

  • ma charakterystyczny i naturalny zapach.

Żwirki kukurydziane oferują różne marki w tym znany wielu opiekunom Super Benek. W ich ofercie znajdziecie opcje Corn Cat Ultra Naturalny oraz Corn Cat Golden. Ten żwirek charakteryzuje dobra cena, idąca w parze z ekologią.

Żwirek na bazie kukurydzy dla młodych kotów

Żwirki kukurydziane są dobrą propozycją dla opiekunów młodych zwierząt. Dlaczego? Kocięta lubią poznawać świat poprzez gryzienie oraz zjadanie niektórych rzeczy. Zawsze pilnuj zatem, by Twój mały podopieczny nie zjadał zawartości kuwety. Pozytywna informacja związana ze żwirkiem kukurydzianym jest jednak taka, że pojedyncza granulka żwirku kukurydzianego nie powinna wyrządzić kociakowi większych problemów trawiennych.

Żwirek kukurydziany kontra inne rodzaje żwirków

Tak jak wspomniano na początku, każdy kot może preferować inny rodzaj żwirku. Jedne lubią żwirek drewniany, inne żwirek silikonowy, a kolejne pokochają żwirki kukurydziane. W porównaniu z innymi produktami żwirek kukurydziany dla kota wyróżnia się tym, że ulega biodegradacji, co nie dzieje się w przypadku np. żwirków silikonowych. Po drugie nie przyczepia się do kocich łapek nawet u kotów długowłosych, a po trzecie jest bardzo lekki. Może to mieć znaczenie przy regularnym wynoszeniu śmieci. Już nie będziesz potrzebować super grubych worków do wynoszenia każdej porcji kociego żwirku. Ostatni argument, który przemawia za tym produktem, jest ograniczone roznoszenie produktu po mieszkaniu lub domu. W przypadku tego żwirku raczej nie prześledzisz drogi kota z kuwety do salonu.

W ofercie firm znajdziesz opakowania różnej pojemności, dlatego na początku możesz kupić małą paczkę "na próbę". Żwirek nadaje się zarówno do kuwet otwartych, jak i zamykanych.

Skąd wiedzieć, że dany żwirek jest odpowiedni dla kota?

Zastanawiasz się, jak rozpoznać, że dany żwirek jest dobry dla Twojego pupila? To proste! Gdy tylko Twój kota poczuje odpowiadającą mu konsystencję oraz zrozumie, że w jego "toalecie" nic nie przykleja się do jego łap ani ich nie brudzi, zacznie z niej regularnie korzystać. Pamiętaj, że podłoże musi odpowiadać zwierzęciu także pod kątem zapachu. Zwykle koty preferują te o naturalnej woni, ale niektóre nie mają nic przeciwko delikatnemu dodatkowi aromatów. Możesz zatem zdecydować się na pachnące wypełnienie kuwety o odpowiadającym Ci zapachu.

Chłonny żwirek — jak często wymieniać żwirek kukurydziany?

Tak samo jak każdy inny żwirek, żwirek kukurydziany dla kota wymaga regularnego wymieniania. Wielu producentów określa szacunkowe okres czasu użytkowania żwirku, ale decyzja należy do Ciebie i Twojego kota. Musisz obserwować, jak zmienia się stan kociej kuwety. Twój pupil nie skorzysta ze swojej toalety, jeżeli jej stan "higieniczny" nie będzie mu odpowiadał. Przepełniona kuweta nie będzie także zbyt ciekawie pachnieć. W ten sposób szybko zrozumiesz, że to już ten czas.

Nieprzyjemne zapachy z kuwety — co robić?

Problem zapachów z kociej kuwety jest znany chyba każdemu opiekunowi. Zanim zaczniesz winić jedynie żwirek, przyjrzyj się także zdrowiu kota. Zdarza się, że intensywnie pachnące stolce wynikają z chorób lub alergii, czy nietolerancji pokarmowych. Jeżeli Twój kot jest w pełni zdrowy, przejdź do próby zmiany żwirku.

Pamiętaj, że nie ma idealnego rozwiązania. Skup się nie tylko na tym, co wypełnia kuwetę, ale także na jej opróżnianiu oraz regularnym myciu i czyszczeniu. Takie kompleksowe działanie powinno pomóc w temacie zapachu. Wielu opiekunów preferuje pod tym względem zamykane kuwety, ale zwróć uwagę, że nie sprawdzają się one dla każdego pupila. Część kotów nie lubi takich zamkniętych pomieszczeń i oddawania kału w stresie, gdy nie może obserwować swojego otoczenia.

Dlaczego kot załatwia się poza kuwetą?

Problem oddawania moczu lub kału poza kuwetą u kotów zdarza się u sporej grupy zwierząt. Za każdym razem może jednak wiązać się inną przyczyną. Część kotów załatwia się poza kuwetą ze względu na to, że nie polubiła danego rodzaju żwirku lub kuweta jest zbyt brudna. Inne koty w ten sposób reagują np. na stres i wyjazd opiekuna lub pojawienie się nowego domownika, czy zwierzęcia. Starsze zwierzę może mieć problem z wysokością kuwety, podobnie jak mały kociak. Niestety, załatwianie się poza kuwetą może mieć również przyczyny zdrowotne. Zawsze udaj się do gabinetu weterynaryjnego, by wykonać podstawowe badania.

Podsumowując, wybór żwirku dla kota ta ważna sprawa! Na rynku dostępny jest naprawdę szeroki asortyment tego typu produktów, dlatego czasem można mieć problem z wyborem. Zawsze kieruj się jednak preferencjami swojego pupila. Twój kot musi lubić żwirek kukurydziany, czy drewniany. Inaczej możesz mieć kłopot z załatwianiem potrzeb fizjologicznych mruczka poza kuwetą.

pixelpixel