Żwirek dla kota niepylący

( ilość produktów: 1 )

Żwirek dla kota niepylący

Choć nie jest to produkt szczególnie atrakcyjny pod żadnym względem, dobry żwirek potrafi naprawdę ułatwić codzienne życie z kotem. Wymagania, które jako opiekunowie mamy do żwirku dotyczą przede wszystkim pochłaniania nieprzyjemnego zapachu, wydajności i pozostawania w kuwecie. Choć to ostatnie brzmi może nieco zaskakująco - tak, miejsce żwirku jest wyłącznie w kociej kuwecie. Nikt z nas nie chce, by kawałeczki żwirku były roznoszone na kocich łapkach i sierści po całym mieszkaniu. Równie nieprzyjemne jest, kiedy pył ze żwirku unosi się nad kuwetą podczas wsypywania nowego opakowania, by następnie osiąść na podłodze dookoła kuwety i wszystkim w najbliższej okolicy. Nie ma więc żadnych wątpliwości - najlepszy żwirek dla kota to żwirek niepylący.

Czy drewniany żwirek dla kota to dobry wybór

Żwirek drewniany jest naturalny, ekologiczny i idealnie nadaje się dla wrażliwych kotów. Środowisko naturalne nie cierpi podczas jego produkcji, żwirek jest produkowany ze ścinków pozostających w przemyśle drzewnym. Żwirek z włókna roślinnego to zawsze dobry wybór, jeżeli cenisz naturalne produkty.

Przyjemny zapach drewna bardzo dobrze pochłania nieprzyjemne zapachy, a jednocześnie jest akceptowany nawet przez najbardziej wybredne koty, które nie lubią żwirków zapachowych.

Żwirki drewniane są bardzo różnorodne pod względem jakości i ceny. Drewniane żwirki z wyższej półki są powszechnie polecane przez naszych klientów: nie pylą, nie przyczepiają się do łapek kota, a przede wszystkim - są niesamowicie wydajne.

W przypadku tradycyjnych żwirków drewnianych niezbrylających nie ma ryzyka zapchania układu pokarmowego, kiedy kot zje nieco żwirku - dlatego jest szczególnie polecany dla kociąt i kotów cierpiących na zaburzenia łaknienia, w tym pica.

Alternatywą dla żwirków drewnianych będzie kukurydziany żwirek dla kota.

Polecamy: Żwirek Cats Best, Żwirek uniwersalny drewniany Alpet.

Żwirek bentonitowy - klasyczny wybór polecany przez doświadczonych kociarzy

Dobry, niezawodny, zbrylający żwirek - dla wielu taki jest właśnie bentonitowy żwirek dla kota. Jest odpowiedni dla wrażliwych kocich łapek, a sprzątanie kuwety jest bajecznie proste.

Do wyboru masz żwirki o zapachu lawendy, cytrusów, czy leśne lub tradycyjny żwirek bezzapachowy. Pamiętaj, że dla niektórych kotów wersje zapachowe są niemile widziane. Żwirek bezzapachowy lepiej spełnia potrzeby kota, a przy tym będzie równie dobrze eliminować brzydkie zapachy. Dla kociego nosa naturalny zapach bentonitu jest absolutnie wystarczający.

Żwirek bentonitowy uważany jest przez wielu za najbardziej wydajny, zwłaszcza w połączeniu z pochłaniaczem zapachów. Zapewnia też dobrą ochronę antybakteryjną. Nie bez znaczenia jest też to, że żwirki bentonitowe są stosunkowo miękkie i miłe w dotyku, doskonale sprawdzają się u kotów o delikatnych łapkach. Dla kota żwirek bentonitowy to najczęściej ulubiony typ produktu. Doskonale zbryla nawet najmniejsze ilości mokrego żwirku, co dla kota jest bardzo ważne - zawsze wchodzi do idealnie suchej kuwety.

Żwirek silikonowy dla wielbicieli nowinek

Żwirek silikonowy jest na rynku dopiero od kilku lat, a już zdobył wielu zwolenników. Żwirki silikonowe doskonale pochłaniają brzydki zapach. Dla właścicieli kotów jest to bardzo wygodna opcja. Są to żwirki niezbrylające, co oznacza, że nie wybiera się z kuwety grudek, a miesza regularnie żwirek w kuwecie, by wilgoć została równomiernie rozprowadzona po całej zawartości. Kiedy nadchodzi czas opróżnienia kuwety, żwirek Twojego kota zmienia kolor - nie ma więc możliwości pomyłki.

Żwirek silikonowy jest naturalny, produkowany z krzemionki - minerału powszechnie stosowanego w pochłanianiu wilgoci. Dobrym wyborem będzie na pewno żwirek silikonowy zawierający jony srebra, który wyróżnia się właściwościami antyseptycznymi.

Żwirki silikonowe są bardzo lubiane przez zapracowanych opiekunów. Kuwetę opróżnia się średnio raz w miesiącu i po jej umyciu nasypuje się żwirku do pełna. Potem pozostaje tylko usuwać z kuwety zanieczyszczenia stałe i regularnie mieszać mokry żwirek.

Polecamy: Alpet Żwirek silikonowy dla kota, Żwirek Super Benek Crystal,

Żwirek drewniany, silikonowy, czy bentonitowy? Który rodzaj żwirku najmniej pyli?

Każdy ranking żwirków wskazuje jako zwycięzcę nie tylko inny produkt, ale też inny rodzaj żwirku. W rankingach brane są pod uwagę różne czynniki jak skuteczne pochłanianie nieprzyjemnych zapachów, czy łatwość sprzątania kociej kuwety. Często ważne jest też, czy wybredny kot chętnie korzysta w kuwety wypełnionej konkretnym żwirkiem - jeżeli żwirek ni zostanie zaakceptowany, kot może nawet zacząć załatwiać się poza kuwetą.

Trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie, który rodzaj żwirku będzie najmniej pylił. W tych kilku grupach produktów mamy do wyboru naprawdę mnóstwo produktów, a każdy z nich ma nieco inne właściwości. Pamiętajmy też, że żwirek powinien być nie tylko możliwie najmniej pylący, ale powinien też neutralizować nieprzyjemne zapachy, dobrze wchłaniać wilgoć, czy nie przyczepiać się do łap kota.

Znalezienie idealnego żwirku niepylącego jest szczególnie ważne dla alergików, astmatyków i innych osób mających problemy z układem oddechowym. W końcu dbanie o czystość kuwety jest jednym z najbardziej podstawowych obowiązków związanych z opieką nad kotem. Jeżeli masz problemy zdrowotne, ważne może być też, by wybrać produkt bez dodatków chemicznych - w takim wypadku lepiej zrezygnować ze żwirków zapachowych. Kuweta może ładnie pachnieć bez sztucznych dodatków - wystarczy, że będziesz dbać o higienę.

Najlepszy żwirek dla kota - jak go wybrać

Żwirek dla kota jest kupowany przez kociarzy najczęściej co miesiąc, dlatego ulubiony, odpowiedni żwirek oszczędza wiele czasu podczas regularnych zakupów.

Najlepszy żwirek dla każdego oznacza nieco inny zestaw pożądanych właściwości. Dla opiekunów kotów długowłosych priorytetem często jest drobny żwirek dla kota, który nie będzie się przyczepiał do łapek pupila. Dla opiekunów hodowlanych, niekastrowanych kocurów zazwyczaj najważniejsze jest, by żwirek neutralizował nieprzyjemny zapach moczu.

Przy wyborze żwirku pamiętaj też, by nowy produkt wprowadzać powoli. Jeżeli wiesz, że Twój kot bardzo nie lubi zmian, najlepszym sposobem na bezbolesne zapoznanie z nowością będzie stopniowe mieszanie nowego żwirku starym lub postawienie dodatkowej kuwety, która zmniejszyłaby szok pupila. Sama kuweta powinna być możliwie największa. W naturze kot miał naturalny zapach ziemi i dużą przestrzeń, na której mógł załatwiać swoje potrzeby. W domu warto więc postawić kuwetę, w której Twój ulubieniec nie tylko się zmieści, ale będzie mógł też swobodnie się obrócić. Co do zasady, lepiej nie zmieniać żwirku, który Twoje koty akceptują, jeżeli zaś postanowisz coś zmienić w życiu kota, pozwól pupilowi oswoić się z nowością.

Gdzie wyrzucać żwirek dla kota

Żwirek dla kota powinien być regularnie wymieniany. Warto wiedzieć więc, jak prawidłowo go utylizować. Wbrew zapewnieniom producentów, żaden żwirek nie powinien być wyrzucany do toalety. Niezależnie od jego rodzaju, zużyty żwirek powinien być wyrzucany do kosza na odpady zmieszane. Kocie odchody możesz swobodnie wyrzucać do toalety, jednak żwirek wrzucony do toalety może po prostu zapchać kanalizację. Lepiej nie mylić kociej toalety z ludzką, to szczególnie niewskazane w przypadku żwirków zbrylających.

Kwestia wyboru żwirku dla kota jest wbrew pozorom niezwykle ciekawa i prowadzi do gorących dyskusji między opiekunami kotów. W końcu każdy z nas chce zapewnić swojemu kotu wszystko, co najlepsze. Idealny żwirek, który spełni oczekiwania każdego, po prostu nie istnieje. Najlepiej jest ustalić, na czym Tobie i Twojemu kotu zależy najbardziej.

Pamiętaj jednak, by w trakcie wyszukiwania opinii o opinii o żwirkach nie zapomnieć o zabawie i czułościach ze swoim kotem. Twój czworonożny, mruczący przyjaciel na pewno doceni troskę, jednak głaskanie po brzuszku i Twoja uwaga są dla niego o wiele ważniejsze. Nawet największe i najbardziej przemyślane zakupy nie zastąpią budowania relacji między zwierzakiem, a jego opiekunem.

pixelpixel