Sznur do zabawy dla psa

( ilość produktów: 23 )

Szur do zabawy dla psa jest niezastąpiony w wielu psich domach. Będzie doskonały do wspólnej zabawy psa z człowiekiem, innym psem lub samodzielnego szarpania. Choć są rasy i typy psów, które kochają ten typ zabawki bardziej niż inne, to właściwie nie ma psa, dla którego sznur nie będzie odpowiedni. Ważne jest jednak, by wybrać odpowiednią wielkość dla Twojego psa. Zbyt mały sznur będzie niewygodny, zbyt duży - trudny do złapania między zęby.

Dla jakiego psa zabawki ze sznura będą najwspanialszym prezentem

Sznur do zabawy dla psa służy zazwyczaj do łapania, szarpania i przeciągania. Będzie więc idealny dla każdej rasy, która ma silnie rozwinięte rozszarpywanie w łańcuchu łowieckim. Sznury kochają więc nad życie wszystkie terriery (jack russel terrier, staffordshire bull terrier, bulterier, foksterier).

Z doświadczenia wiemy, że zabawę w przeciąganie sznura uwielbia wiele owczarków niemieckich, czy golden retrieverów. Przede wszystkim jednak najważniejsza będzie opinia Twojego psa. Obserwuj, po jakie zabawki sięga najczęściej i jakie zabawy Ci proponuje. Koniec końców, nie rasa i typ się liczy, a mile spędzony wspólnie czas.

Pamiętaj, że sznur to zabawka, która doskonale masuje dziąsła podczas wymiany zębów szczeniaka. Dlatego to produkt, który jest wyjątkowo często wybierany przez opiekunów młodych psów. Ząbkowanie dla wielu psów jest okresem niezwykle trudnym - ale opiekun może go nieco ułatwić.

Jak wybrać najlepszy sznur do zabawy dla psa?

Przede wszystkim zwróć uwagę, czy zabawka jest odpowiedniej wielkości. Nie martw się, nie musisz wykonywać skomplikowanych obliczeń ani nawet mierzyć wielkości szczęki. Miara "na oko" w zupełności wystarczy. W większości przypadków dla małych psów sprawdzi się rozmiar s, średnich - m, a dużych i olbrzymich l lub xl.

Drugą sprawą, na jaką warto zwrócić uwagę, jest jakość materiałów użytych w produkcji sznura. Jest to produkt, który musi być bardzo wytrzymały. W końcu Twój pies będzie bawił się nim, próbując rozszarpać go na strzępy. Taka zabawka musi być wytrzymała na tyle, by nie nadawała się do wyrzucenia po jednej zabawie Twojego ukochanego pupila. Wybieranie produktów znanych marek (np. trixie, kong lub chico) zwiększa prawdopodobieństwo, że zabawka posłuży pupilowi dłużej. Nasz sklep starannie wybiera najbardziej zaufane marki - dobry producent jest przecież gwarancją jakości.

Jakie są zalety zabawy ze sznurem?

Zabawa ze sznurem to aktywność, która potrafi zmęczyć psa i zapewnić mu codzienną dawkę aktywności. To sposób wspólnego spędzenia czasu, który nie wymaga wyjścia na zewnątrz ani dużej ilości miejsca w mieszkaniu (choć to ostatnie w dużym stopniu zależy od tego, jak duży jest pies). Jest to więc sposób na zmęczenie psa wtedy, kiedy z jakiegoś powodu nie możesz wyjść z nim na długi spacer (kwarantanna, brzydka pogoda, przeziębienie).

Przeciąganie sznura to zabawa, która w naturalny sposób czyści zęby psa. Zęby psa warto czyścić specjalnymi pastami i żelami. Mechaniczne ścieranie osadzającego się kamienia nazębnego jest jednak równie ważne. W tym celu wielu opiekunów podaje pupilom kości dental - zabawa ze sznurem dla psa działa na bardzo podobnej zasadzie.

Ostatnia, lecz nie najmniej ważna zaleta dotyczy relacji z pupilem. Przeciąganie i szarpanie to coś, co sprawia Twojemu psu radość. Wbrew pozorom, czynność ta nie kojarzy się pupilowi z agresją i przemocą, a wspólnym działaniem i radością. Podczas takiej zabawy wasza więź wzmacnia się, Twój pupil jest szczęśliwy, że może spędzić z Tobą czas.

Zabawki do przeciągania - czy to koniecznie musi być w formie sznura?

Zabawki do przeciągania najczęściej kojarzą się nam zwykle z różnego rodzaju sznurami. Czasami mają one węzły ułatwiające łatwiejsze złapanie go, przyczepione kości gumowe z wypustkami do masowania dziąseł, czy uchwyty, ale w tej kategorii najwięcej znajdziemy sznurów. To nie oznacza jednak, że na nich zabawki do przeciągania się kończą.

Świetną opcją są podłużne, wytrzymałe maskotki, które przyciągają uwagę swoim wyglądem, a w niektórych przypadkach pełnią funkcję przytulanki. Pluszowe misie marki kong, pluszowe kaczki, czy wytrzymałe pluszaki wzmocnione wewnątrz sznurami - nie tylko zabawnie wyglądają, ale często także piszczą, zachęcając psa do zabawy.

pixelpixel