Odstąpienie od umowy

Prawo do odstąpienia od umowy

Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania produktów w ramach zawartej Umowy Sprzedaży, bez podania przyczyny.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować RIKOLAND S.A. z siedzibą w Łodzi o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia na przykład:

- przez pismo wysłane za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres biuro@rikoland.pl

- lub pismo wysłane pocztą na adres: RIKOLAND S.A. Zwroty, ul. Tylna 4F lok. U2, 90-364 Łódź

- lub poprzez wypełnienie i przesłanie elektronicznego formularza odstąpienia od umowy dostępnego na stronie Sklepu Internetowego (po zalogowaniu się na konto Klienta).

Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe.

Zwrócić można tylko towar w stanie nienaruszonym, bez śladów użytkowania.

Zwrotu należności dokonujemy nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu należności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodzili się Państwo na inne rozwiązanie. Możemy wstrzymać się ze zwrotem należności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Zwrot należności obejmuje wartość zwracanego towaru oraz kwoty przesyłki (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Klienta sposobu dostawy innego niż najtańszy zwykły sposób dostawy dostępny w Sklepie Internetowym). Koszt przesyłki zwracanego towaru pokrywa Klient.

Prosimy odesłać lub przekazać nam rzecz niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni na adres:

Flexible Logistics Services Sp.z o.o. z dopiskiem Rikoland S.A, Pass 20K Budynek nr 9, 05-870 Błonie

Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

WZÓR FORMULARZA ODSTĄPIENIA OD UMOWY (formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy) znajduje się tutaj.

pixelpixel