Zabawki do aportowania dla psa

( ilość produktów: 21 )

Aportowanie to zabawa, którą wiele psów uwielbia. Wspólnie spędzony z przewodnikiem czas, satysfakcjonująca pogoń, złapanie aportu i przyniesienie człowiekowi obiektu z powrotem, by zabawa mogła się powtórzyć. Czego chcieć więcej? By zabawa była satysfakcjonująca dla obu stron, zadbaj o odpowiednie akcesoria. To, czym rzucasz, naprawdę ma znaczenie. Odpowiedni aport powinien być wygodny zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego pupila. Powinien być też odpowiedniej wielkości - lepiej nie używać tych samych produktów podczas treningu z jackiem russelem terrierem i golden retrieverem. Odpowiednia zabawka powinna być też odpowiednio wytrzymała - aportowanie to aktywność, która nie sprzyja szczególnemu troszczeniu się o akcesoria. Zwróć więc uwagę na jakość, by nie wymieniać co chwila zabawek do rzucania. Producent często umieszcza informację dotyczącą wyjątkowo wytrzymałych produktów (jak na przykład Extreme Kong).

Najlepsze zabawki do aportowania

Na szczęście, istnieje wiele zabawek, które mogą zostać użyte do zabawy w aportowanie. Piłki, frisbee, obręcze, niektóre szarpaki, hantelki, czy zabawkowe kości - wszystko zależy od waszej fantazji. Pamiętaj, że zabawki do aportowania dla psa są ważne, ale nie najważniejsze. Najważniejsze jest zgrana współpraca Twoja i Twojego psa, radość z czasu, który spędzacie razem i pozytywne zmęczenie, które daje czyste poczucie szczęścia. Pamiętaj, że bez porównania nie będziesz mieć okazji, by przekonać się, czy konkretna zabawka faktycznie jest najlepsza. Czasami najlepszym rozwiązaniem jest wziąć kilka rodzajów produktów do ręki i przekonać się na własnej skórze.

Aportowanie dla początkujących

Jeżeli jesteś opiekunem swojego psa od stosunkowo krótkie, zacznij od zabawek wielofunkcyjnych. Szarpak, który łatwo się rzuca? Piłka? Piłka na sznurku? Dzięki zabawkom wielofunkcyjnym będziesz mieć możliwość sprawdzenia, czy Twojemu psu (a także Tobie) ta aktywność sprawia przyjemność i czy warto zainteresować się zabawkami przeznaczonymi typowo do tej aktywności. Sprawdź także lateksowe, piszczące zabawki, czy pluszaki - jeżeli dopiero zaczynasz, zamów zabawki, które wykorzystasz w inny sposób, jeżeli okaże się, że pomysł okazał się nietrafiony.

Aportowanie dla zaawansowanych

Psie sporty to Twoja pasja, a Ty i Twój pies jesteście zgraną drużyną zawsze gotową do działania? W naszym sklepie znajdziesz wytrzymałe frisbee, najróżniejsze piłki marek kong, trixie, czy sum plast, a także akcesoria, bez których trudno wyobrazić sobie udany trening: klikery, pasy biodrowe i saszetki na przysmaki do motywacji Twojego kochanego sportowca. Nie jest ważne, czy ćwiczycie razem przed zawodami dogfrisbee, czy po prostu miło spędzacie razem czas. Dla Twojego psa i tak już jesteście najlepszą drużyną pod słońcem.

Jak wybrać piłki do aportowania

Nasze półki wprost uginają się od piłek o najróżniejszych kształtach, kolorach i wielkościach. To najbardziej uniwersalna i popularna zabawka dla psa, jaką znamy, dlatego nie dziwi nas wcale, że każdy producent zabawek dla pupila ma w swojej ofercie przynajmniej kilka modeli. Piłka to zabawka, która musi leżeć dobrze w Twojej dłoni i być dopasowana do pyszczka Twojego psa. Nasz sklep zoologiczny oferuje piłki dla każdego psa - od tych najmniejszych, przeznaczonych dla szczeniaczków i psów ras miniaturowych, po te najbardziej okazałe, które będą odpowiednie dla większego psa. Pamiętaj, że piłka nie zawsze musi być okrągła! Choć być może nie dla każdego jest to oczywiste, do rzucania świetnie sprawdzi się także piłka do rugby lub piłka-skoczek, o nieregularnym kształcie, który sprawia, że piłka będzie odbijać się, zadanie stanie się dla pupila nieco bardziej interesujące. Piszczące piłki, jak Kong Squeezz Ball, to typ produktów, które sprawiają, że zabawki zyskują plus sto do atrakcyjności. Jeżeli wiesz, że wszystko, co piszczące na pewno przyciągnie uwagę pupila, nie wahaj się ani chwili! Nasz sklep zoologiczny oferuje także lateksowe zabawki piszczące, które, choć nie są przeznaczone typowo do aportowania, nadają się do rzucania. Piszcząca świnka, kurczak, czy kaczka, to dla wielu psów zabawki, bez których nie wyobrażają sobie życia. Wybierz produkt solidnej jakości i uznanej marki - jeżeli zabawka naprawdę zdobędzie serce pupila, na pewno nie będzie jej oszczędzał.

Jak wybrać frisbee

Dogrisbee to popularny psi sport, który ma coraz większą ilość fanów. Niezależnie od tego, czy zamierasz po prostu spróbować czegoś nowego, czy marzą Ci się występy na zawodach, zaopatrz się w aport, który ułatwi Ci treningi. Przede wszystkim, pamiętaj, że psy widzą kolory inaczej niż ludzie. Dyski przezroczyste i błękitne mogą nie zostać zauważone przez pupila. Frisbee powinno być też wykonane z odpowiednio miękkiego materiału, który będzie dla pupila łatwy do złapania. Tworzywo powinno być elastyczne i bezpieczne dla pupila. Ciekawym rozwiązaniem są frisbee z tworzywa utrzymującego się na wodzie - będzie to ciekawa opcja dla psów, którym zabaw w wodzie nigdy za wiele.

Czemu warto ćwiczyć z psem aport / dogfrisbee

Aport to podstawowa komenda, która często jest uczona już w wieku szczenięcym. Dla wielu psów jest to ulubiona forma zabawy, która uczy skupienia, współpracy z opiekunem i przede wszystkim - oddawania aportu z powrotem (część psów na początek może mieć z tym problem). Piłka czy dysk są często ulubionymi zabawkami, a przynoszenie ich opiekunowi - ulubioną formą zabawy. Zabawka jest najlepszą motywacją, by zapewnić pupilowi nieco ruchu. Pamiętaj, że choć delikatna zabawa w aport będzie odpowiednia dla większości psów, dostosuj intensywność do kondycji pupila. Przynoszenie piłek to świetna sprawa i łatwo zatracić się w zabawie, dlatego rolą opiekuna jest kontrolować poziom zmęczenia pupila, by w odpowiednim czasie przerwać cykl rzucania i przynoszenia piłek.

Czy każdy pies powinien aportować?

Aport rozumiany jako zabawę w rzucanie i przynoszenie opiekunowi zabawki jest w zasięgu niemal każdego psa. Należy jednak zwrócić uwagę na czas trwania zabawy i jej intensywność. Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku nadwagi i problemów ze stawami. Z treningów powinny zrezygnować psy z dysplazją stawów lub predysponowane do tej choroby. Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku psów narażonych na dysplazję w okresie wzrostu, np. młode labradory, golden retrievery, czy owczarki niemieckie. Aport może nie być szczególnie przyjemny dla psów o spłaszczonej kufie: bokserów, buldogów francuskich, czy mopsów. Krótki pyszczek może sprawiać, że łapanie latających obiektów nie będzie po prostu dla pupila zbyt przyjemne. Dla ras brachycefalicznych wybrane aktywności powinny uwzględniać ich predyspozycje - rasy te na pewno świetnie sprawdzą się w obedience. Aportowanie może być też trudniejsze dla psów o nogach skróconych w stosunku do reszty ciała, na przykład jamników, corgi, czy beagle'a. Niezależnie jednak od rasy i kondycji, pamiętaj, że najważniejsza jest dobra zabawa. Porównania do innych psów nie mają tutaj większego zastosowania. Liczy się tylko czysta radość ze wspólnie spędzonego czasu. Obserwuj uważnie pupila podczas zabawy - to dobrze, jeżeli ulubieniec trochę się zmęczy, ale ma być to pozytywne zmęczenie pełne satysfakcji. Jeżeli widzisz, że ten rodzaj aktywności nie sprawia Twojemu psu przyjemności - nic na siłę. Jest wiele różnych psich sportów, które czekają na przetestowanie. Kiedy planujesz spacer połączyć z treningiem, zabierz też ze sobą koniecznie wodę (na przykład w specjalnej butelce dla psa) i treserki. Dzięki temu po sesji treningowej Twój mały sportowiec będzie miał jeszcze siłę, by wrócić do domu i odpocząć na ulubionym legowisku.

Zabawki do aportowania dla psa - nasze top 5

  1.
 • Zabawki z serii Kong Squeezz Ball - zachęcają psa do zabawy piszczeniem
 • 2.
 • Trixie denta Fun - piłka rugby - nietypowy kształt ułatwia rzucanie
 • 3.
 • Sum Plast - piłka skoczek - świetna nie tylko do typowego aportowania, ale też do nieco spokojniejszej zabawy w łapanie uciekającej piłki
 • 4.
 • Trixie - piłka ze sznurka - nadaje się także do obgryzania!
 • 5.
 • Kong extreme Ball - wytrzymała piłka dla psa - idealna do zadań specjalnych.

Pamiętaj, że nawet najlepsze porównania nie zastąpią własnoręcznie wykonanych testów. Jeżeli Ty i Twój pies aportujecie w każdej wolnej chwili, stwórz własny, osobisty ranking. Nasz sklep oferuje zabawki i akcesoria, które sprawią, że chwile spędzone na treningach z psem będą niezapomniane. Ty możesz samodzielnie wybrać najlepszy produkt dla siebie i swojego psa.

pixelpixel