Zabawki myszki dla kota

( ilość produktów: 1 )

Choć na pewno na co dzień o tym zapominasz, Twój kot jest urodzonym łowcą, dla którego polowanie jest najlepszą możliwą zabawą. Mimo życia w ciepłym domu i otrzymywania codziennie zdrowej karmy od swojego opiekuna, koty potrzebują zabawy w polowanie, które są dla nich wyjątkowo ekscytujące.

Zabawka, zwłaszcza ta z pobudzającą kocimiętką, pobudza instynkt myśliwski kota. Myszka do zabawy to jedna z najbardziej popularnych zabawek, która każde polowanie przemienia w koci pokaz zwinności i gibkości. Zabawa z myszką jest interesująca dla każdego kota, także dla niewychodzącego pupila, który wychodzi z domu jedynie do weterynarza. Pluszowa zabawka uruchamia w kocie instynkt, który jest zapisany w jego genach. Dla kota zabawa w łowy na zabawkowe myszki to najlepszy sposób na spędzenie wolnego czasu.

Myszka - zabawka, która pobudza instynkt myśliwski kota

Mysz w środowisku naturalnym kota jest częstym obiektem łowów kota. Pościg za małymi gryzoniami koty mają zapisany w genach, dzięki temu są w stanie przetrwać w niesprzyjającym środowisku. To właśnie dlatego gonitwa za zabawką z szarego pluszu, czy z odrobiną sztucznej sierści jest dla Twojego mruczącego ulubieńca tak wciągająca.

Myszka - idealna zabawka dla kotów w każdym wieku - jak wybrać najlepszą

Choć wygląd zabawkowych myszek może różni się od siebie znacząco, tak naprawdę dla Twojego kota może najbardziej liczyć się to, co ukryte jest w środku.

Mamy tu na myśli przede wszystkim myszki wypełnione kocimiętką lub/i te z grzechotką. Szczególnie kocimiętka jest sprawdzonym sposobem na to by zachęcić kota do zabawy. Jeżeli Twój pupil jest już statecznym, starszym kotem lub z natury jest raczej wylegującym się na kanapie leniuszkiem, kocimiętka może sprawić, że Twój pupil w końcu podniesie się z drzemki.

Nie oznacza to, że wygląd nie ma żadnego znaczenia. Są elementy, które mogą być dla kota szczególnie interesujące. Myszki z ogonem wykonanymi ze sznurka, z kolorowymi uszami, czy świecącymi oczami mogą wywołać szczególne zainteresowanie kota. Ciekawa może być też myszka z włochatego pluszu lub ze sztuczną sierścią.

Pamiętaj jednak, że zabawki są dla kota bardziej atrakcyjne, kiedy Ty też poświęcasz czas na zabawę z pupilem. Twoja uwaga jest dla niego bardziej cenna niż jakakolwiek zabawka.

Zabawka, która pomaga zapobiegać otyłości kota

Warto zachęcać swojego pupila do zabawy w łowy, nawet jeżeli Twój zwierzak jest spokojnym, niewychodzącym kanapowcem. To nie tylko świetna zabawa dla Twojego kota i sposób na wspólne spędzenie czasu. Zabawka zachęca kota do aktywności, która jest dla niego naturalna. Ściganie zdobyczy to dla Twojego kota naturalna aktywność, która nie tylko pozwala utrzymać pupila w świetnej kondycji, ale jest też zdrową gimnastyką dla pupila.

Zabawne myszki pluszowe wypełnione kocimiętką (czy nawet zabawki w kształcie pluszowego serka, czy piłki) zachęcają zwierzaka do ruchu. Ruch jest zdrowy dla kotów nie tylko z uwagi na kontrolę wagi. Gibkość i zwinność, która jest regularnie trenowana podczas zabaw wpływa na stan zdrowia pupila. Utrzymanie kociej sprężystości ruchu sprawia, że pupil staje się bardziej pewny siebie. Ten sam mechanizm możemy zaobserwować także u siebie - kiedy jesteś w formie, lepiej się czujesz i poprawia się Twoje samopoczucie, prawda?

Jak sprawić, by wspólne zabawy były jeszcze bardziej satysfakcjonujące

Choć ściganie myszki jest dla kotów samo w sobie niezwykle ekscytujące, jest sposób na to, by mysz-zabawka stała się jeszcze bardziej atrakcyjna. Warto wiedzieć, że w łańcuchu łowieckim kota na samym końcu występuje posiłek po udanym polowaniu. By kot był w pełni usatysfakcjonowany i mógł nacieszyć się swoim sukcesem jako skutecznego łowcy, zakończ wspólną zabawę, podając mu ulubiony smaczek. Upolowana zdobycz zostaje skonsumowana, dla Twojego pupila nie jest już tak ważne, że nie jest to jego "mysz", lecz smakołyk.

W ramach przysmaku możesz użyć gotowych smaczków dla kotów (np. liofilizowanego mięsa) lub odrobiny karmy.

Jak długo powinna trwać zabawa dla kotów

Ściganie uciekającego celu jest świetną zabawą, ale w pewnym momencie ciągłe bieganie za nieuchwytnym celem staje się dla kota frustrujące. By Twój pupil trochę się rozruszał, a jednocześnie nie stracił cierpliwości, dopilnuj, by myszka została schwytana najpóźniej 10 minut po rozpoczęciu zabawy.

Koncentracja na celu i skupienie, podążanie za przynętą i kocie pokazy zwinności są dla kotów świetnym sposobem spędzenia czasu - pod warunkiem, że myszka ostatecznie zostanie schwytana, zanim kot zacznie się irytować zbyt nieuchwytnym celem. Przeznaczeniem myszki jest ostatecznie trafić w kocie łapki, więc pozwól pupilowi na nieco satysfakcji i dumy ze swoich umiejętności. Niech złapie w końcu tę myszkę!

Po skończonej zabawie Twój pupil - zmęczony, lecz szczęśliwy, na pewno zechce nieco odpocząć. W ciągu chwili ze zręcznego i szybkiego zdobywcy pupil przeistoczy się z zadowolonego z siebie mruczka, który chętnie spędzi resztę wieczoru na głaskaniu, mizianiu brzuszka i innych czułościach kociego leniuszka.

pixelpixel