Zabawki dla szczeniaka

( ilość produktów: 2 )

Zabawki dla szczeniaka

Życie ze szczeniakiem jest pełne zabawy. Maluch ma ochotę na figle niemalże przez cały czas. To wyjątkowy czas, który warto dobrze wykorzystać. Będziesz więc potrzebować mnóstwa zabawek. Zabawki edukacyjne pokażą Ci, jak mądry jest Twój pies, a zwykła gumowa kość ukoi swędzące dziąsła. Jednak, czy wiesz, jak wybrać zabawki odpowiednie dla szczeniąt?

Na szczęście jest Rikoland! Pomożemy Ci wybrać najlepsze zabawki dla szczeniaka.

Jak wybrać zabawki dla czworonożnego malucha

Zabawka dla psa powinna być nie tylko dostosowana do temperamentu i wielkości psa, ale też wytrzymała - ta zasada jest szczególnie ważna w przypadku szczeniaka podczas wymiany zębów. Szczeniak w tym czasie ma prawo być zdenerwowany, sfrustrowany i nerwowy. Gryzienie przynosi mu ulgę, której tak bardzo potrzebuje.

Musisz pamiętać, że zęby szczeniaka są wyjątkowo ostre, dlatego regularnie sprawdzaj stan zabawek i eliminuj te, które są uszkodzone. Dla wyjątkowych niszczycieli idealne będą zabawki typu extreme, a także wykonane z naturalnych materiałów. W przypadku zabawek z gumy najlepiej podawaj je, kiedy jesteś w domu i możesz kontrolować pupila - dzięki temu unikniesz przypadkowego połknięcia odgryzionych elementów. Nie musisz z nich rezygnować - sprawiają one pupilowi wiele radości - po prostu na wszelki wypadek nie zostawiaj ich w swobodnym dostępie, kiedy wychodzisz z domu.

Zabawki do przeciągania - dla pełnego energii szczeniaka

W domu lub na świeżym powietrzu - zabawki do przeciągania możesz używać wszędzie tam, gdzie jesteś ze swoim psem. Większość szczeniąt kocha przeciąganie - dla maluchów to wspomnienie zabaw ze swoim rodzeństwem.

Najlepsze zabawki dla szczeniaka mają dostosowaną wielkość, by pupil mógł swobodnie chwycić je między zęby. Psy wkładają w szarpanie całą swoją energię, dla najmłodszych szczeniąt dobrym wyborem będzie pluszowy szarpak, który na pewno nie uszkodzi mleczaków ulubieńca. Dla nieco starszych szczeniąt do szarpania wybierz solidny, bawełniany sznur.

Niektóre modele mają na końcu zabawki piłki lub uchwyty do trzymania - sprawdź jaka zabawa sprawia pupilowi najwięcej radości. Zabawa z opiekunem to najlepszy sposób na budowanie więzi. Szczeniaki potrzebują przede wszystkim Twojej uwagi, zabawka służy w tym przypadku do wzmocnienia waszej relacji!

Zabawki do aportowania dla każdego psa

Jeżeli Twój pies żyje po to, by aportować, koniecznie musisz kupić mu zabawkę do rzucania. Może być o frisbee, ale równie dobrze sprawdzają się małe piłki i krótkie sznury - ile psów, tyle preferencji.

Jeżeli nie wiesz, czy Twój pies polubi aportowanie, możesz na początek kupić mu piłeczki - to najbardziej uniwersalne zabawki dla szczeniaka.

Psie przytulanki - jak wybrać mądrze

Nie każdy szczeniak jest jednak szalonym niszczycielem nowych zabawek. Niektóre pieski są delikatniejsze i bardziej wrażliwe - co ciekawe, nie dotyczy to wyłącznie małych psów. Wtedy najlepsza może być pluszowa zabawka dla psa, która sprawi, że Twój pupil poczuje się pewniej.

Największym błędem byłoby jednak kupienie psu przytulanki dla ludzi. Dla psa koniecznie wybierz specjalne maskotki dla psów. Są one specjalnie wzmocnione, by były bezpieczne dla psa, który może szybko uszkodzić zabawkę choćby przypadkiem. Zwykła przytulanka dla dzieci jest niebezpieczna dla psów.

Zabawki do przytulania powinny być miłe w dotyku. Zwróć też uwagę na trwale materiały - wiele psów jest bardzo przywiązana do swoich pluszaków, będą więc musiały znosić częste pranie. Odpowiednio wybrane będą służyć pupilowi naprawdę długo! Pluszowa zabawka w kształcie misia dla psa to prawdziwy skarb!

Bezpieczne pluszaki dla szczeniaka? Znajdziesz je w Rikoland!

Zabawki do gryzienia, które kochają wszystkie szczenięta

Zabawki do gryzienia dają prawdziwą ulgę podczas ząbkowania, a u starszaków działają odstresowująco. Wiele psów potrafi bawić się nimi godzinami. Gryzak powinien być trwały, niezależnie od formy, czy materiału. Podawane w odpowiednim momencie potrafią odwrócić uwagę pupila od mebli, czy butów.

Niektóre psy szczególną uwagę zwracają na piszczące zabawki, które zachęcają do zabawy i mogą stanowić sposób na rozładowanie instynktu łowieckiego.

Naturalne gryzaki dentystyczne - sposób na nudę i wsparcie higieny jamy ustnej

Nie tylko zabawki dla szczeniaka potrafią zająć szczeniaka na długi czas. Wielu opiekunów wybiera specjalne gryzaki dentystyczne, które zajmują psa na długi czas, a jednocześnie wspierają higienę zębów. Ich podawanie ma też dobry wpływ na samopoczucie psa - długie żucie naturalnych kości, czy suszonych kawałków mięsa poprawi Twojemu pupilowi nastrój i wyciszy go.

Jak podawać psie smakołyki mądrze? Przede wszystkim pamiętaj, że naturalne gryzaki to wsparcie higieny zębów, które jednak nie zastąpi szczotkowania. Szczeniaka o wiele łatwiej jest przyzwyczaić do mycia zębów, niż psa dorosłego, więc wykorzystaj szczenięce lata pupila mądrze. Produkty do higieny jamy ustnej dla psa znajdziesz tutaj: Higiena jamy ustnej psa.

Przysmaki i gryzaki powinny stanowić maksymalnie 20% diety psa. Podawaj je więc z rozwagą. W Rikoland znajdziesz wybór gryzaków naturalnych dla każdego psa, niezależnie od wieku, sprawdź nasze Kości i gryzaki dla psa.

Osobną kategorią są zabawki na przysmaki, w które możesz włożyć ulubione jedzenie swojego psa. Służą one do wyciszenia psa - pupil musi skupić się, by wydostać smaczki. Dla szczeniąt to bardzo ważne!

Wielkość zabawek dla szczeniaka

Różnorodność ras psów jest ogromna. Dlatego trudno też jednoznacznie powiedzieć, jakiej wielkości powinna być zabawka przeznaczona dla szczeniąt. W przypadku dużych psów, np. bernardynów, szczeniaczek, który dopiero przyjechał do nowego domu, będzie znacznie większy, niż dorosły york. W przypadku psów średnich i małych - bardzo szybko osiągają one zazwyczaj wymiary dorosłego psa.

Zabawka powinna być więc dobrana do aktualnej wielkości psa. Dobrym sposobem może być sprawdzenie wymiarów zabawki na stronie. Porównaj pyszczek pupila i przedmioty wielkości porównywalnej do zabawki. Zwierzę w tym wieku stosunkowo szybko niszczy zabawki, możesz więc kupić kilka sztuk w różnych rozmiarach - to dobry pomysł szczególnie wtedy, kiedy Twój psiak wciąż rośnie.

Wielkość jest ważna ze względu bezpieczeństwa - zbyt mała zabawka dla psa może zostać połknięta. Zbyt duża zniechęci natomiast maluszka do zabawy.

pixelpixel