Zabawki piszczące dla psa

( ilość produktów: 2 )

Zabawki piszczące dla psa

Większość psów kocha piszczące zabawki. Choć ich dźwięk dla większości ludzi nie jest aż tak atrakcyjny, jak dla czworonożnego pupila, wybór piszczącej zabawki to po prostu najlepszy sposób na idealny prezent dla pupila. Psy potrafią bawić się nimi godzinami, a często zdarza się, że chwilę po skończeniu zabawy wracają do ulubionej piszczałki, by ponownie bawić się nią, jak gdyby pierwszy raz widział ją na oczy. Magia, prawda? Sprawdź, na czym polega urok piszczących zabawek, czemu tak działają na psy, jak wybrać najlepszą i co zrobić, by zabawa była jak najlepsza.

Piszczące zabawki - czemu psy je uwielbiają?

Nie ma drugiej takiej zabawki budzącej skrajne emocje - zarówno wśród opiekunów, jak i psów. Piszczące zabawki swoją podstawową cechą - piszczeniem - sprawiają, że psy uwielbiają się nimi bawić, a większość ludzi najchętniej uciekłaby przed ich dźwiękiem. Co sprawia, że psy kochają piszczące zabawki?

Choć dla części osób może wydawać się to nieco przerażające, zabawki z piszczałką kojarzą się psom (zwłaszcza pochodzących z ras używanych do polowań) z dźwiękami wydawanymi przez zwierzynę. Choć dziś nasze psy nie uczestniczą w polowaniach od pokoleń i najczęściej są łagodne jak baranki, sam pisk jest dla nich po prostu przyjemny. Nie znając polowania i nie zdobywając samodzielnie pożywienia, pies nie rozumie, czemu dźwięki piszczących zabawek są dla niego aż tak pobudzające. Zabawka z piszczałką wywołuje efekt wow całkowicie nieświadomie. Nic więc dziwnego, że zabawki, które wydają dziwne dźwięki, są tak kochane przez psy z ras stworzonych w celach łowieckich: retrievery, terriery, wyżły, czy płochacze. Od razu rozwiejemy wątpliwości - pies, który bawi się zabawkami z piszczałką, jest spokojniejszy. Jego instynkt łowiecki został zrealizowany w sposób bezpieczny dla otoczenia. Zabawkę tego typu możesz podawać mu bez obaw.

Nieco mniej entuzjastycznie reagują psy ras stworzonych do innych zadań - psy zaprzęgowe lub pasterskie najczęściej będą bawić się zabawką, lecz raczej nie będzie aż takich szaleństw, jak w przypadku np. labradorów.

Pamiętaj, że choć rasa w dużym stopniu determinuje pewne zachowania, nasze psy są żywymi istotami i może się zdarzyć wyżeł weimarski, który będzie zapominał o zabawce z piszczałką, jak i husky, który będzie ją uwielbiał nad życie. Każdy pies ma nieco inną osobowość, rasa to nie wszystko.

Jak zabawki dla psa z piszczałką działają na pupila?

Niektórzy opiekunowie obawiają się, że taka zbytnia ekscytacja może być niepożądana. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi - najlepszym sposobem, by się przekonać, będzie kupienie pierwszej zabawki i sprawdzenie tego na swoim własnym psie. To, że piszczałkę aktywują jego własne zęby, sprawia psu wiele satysfakcji. Dla Twojego psa to zachęta do dalszej zabawy. Właśnie dzięki temu tego typu produkt jest dla pupila aż tak wciągający i może zająć go na długie godziny.

Zabawki z piszczałkami nie pobudzają psa do agresji - po prostu pozwalają mu w bezpieczny dla otoczenia sposób zrealizować drzemiące w nim instynkty. Po zabawie pupil powinien być pozytywnie zmęczony i bardzo szczęśliwy. Pamiętaj jednak, by mieć na oku pupila podczas zabawy - choć ekscytacja zabawą jest super, jeżeli zobaczysz, że pupil jest zbyt pobudzony i może mieć problemy z uspokojeniem się, przerwij zabawę i spróbuj nakierować jego uwagę na coś innego. Dzięki temu Twój czworonożny przyjaciel będzie mógł po zabawie odpocząć i się wyciszyć. Ważna jest tutaj Twoja znajomość zachowań pupila - zaufaj sobie - to Ty najlepiej wiesz, kiedy jest czas na zabawę, a kiedy pora się uspokoić.

Dla psów lękliwych i szczeniąt możesz wybrać zabawkę o niższym natężeniu dźwięków lub cichszą. Wybór produktów tego typu jest naprawdę ogromny i na pewno znajdziesz zabawkę idealną dla swojego pupila. Niektórym suczkom piszczące zabawki mogą kojarzyć się z bezbronnymi szczeniętami - wtedy zamiast bawić się nimi, będą się raczej opiekować zabawką.

Najciekawsze piszczące zabawki dla psa

Zabawki z piszczałkami mogą mieć różne formy: od pluszowych maskotek, przez piszczące piłeczki, po lateksowe zwierzątka wydające różne dźwięki.

Zabawka tego typu maże być naprawdę wielofunkcyjna. Może służyć nie tylko do gryzienia, ale też aportowania czy przeciągania. Możliwości jest sporo, więc wybierz zabawki dla psa, które sprawdzą się w Twoim domu.

Pluszowe maskotki

Propozycja dla psów łagodniejszych, które uwielbiają się przytulać. Dodatkowo - widok ulubieńca z taką słodką zabawką jest po prostu przeuroczy, prawda? Polecamy szczególnie pluszowe zabawki dla psa wzmocnione wewnątrz sznurami. Dzięki temu zabawka nie zostanie zbyt szybko rozerwana na strzępy. Bardzo ważne jest, by nie podawać swojemu pupilowi maskotek przeznaczonych dla ludzi - to nie są bezpieczne zabawki dla psa. Miękkie pluszaki z działu dziecięcego może wyglądają tak samo, ale są o wiele mniej trwałe.

Piszczące zabawki do gryzienia

Będą świetne zwłaszcza dla szczeniąt. Gryzienie łagodzi ból dziąseł podczas wymiany zębów i sprawia, że ten trudny czas staje się dla pupila odrobinę łatwiejszy. By zabawki tego typu były bezpieczne, wybieraj wytrzymałe zabawki z gumy, lub plecione z bawełnianego sznurka. Pamiętaj, że dźwięk piszczałki może sprawiać, że zabawa będzie bardziej intensywna, a co za tym idzie - zabawka będzie na pewno o wiele silniej eksploatowana. Dla Twojego psa oznacza to świetnie spędzony czas, ale w tym samym czasie zwiększa się też ryzyko połknięcia zabawki. Dlatego bardzo ważne jest, by zabawka była używana tylko w Twojej obecności.

Przeciągacz z piszczałką

Przeciągacz dla psa to zabawka, która pozwala uwolnić mnóstwo energii i dla wielu czworonogów jest najukochańszą, ulubioną zabawką. Kiedy doda się do tego zachęcający dźwięk - nie ma takiej siły, która odwróciłaby uwagę pupila od radosnego przeciągania. Wbrew pozorom przeciąganie nie jest pokazem agresji, lecz zabawy, współzawodnictwa takiego, jakie naturalnie występuje między rodzeństwem w miocie. To świetny sposób na zmęczenie psa w domu, kiedy w jesienne i zimowe dni, brzydka pogoda zniechęca do długich spacerów.

Piszcząca piłka dla psa

Zabawka do gryzienia, aportowania, turlania... każdy pies powinien mieć przynajmniej jedną piłeczkę (niezależnie od tego, jak ją wykorzysta). Pamiętaj jednak, by dobrać jej wielkość do możliwości pupila - zbyt mała może zostać połknięta, zbyt duża - nie zmieści się do pyszczka psa. Większość psów je uwielbia - tenisowe, gumowe, czy zrobione ze sznura. Mała piłka z piszczałką to wielka rzecz dla Twojego psa!

Najważniejsza rzecz, którą powinieneś wiedzieć o bezpiecznej zabawie z czworonogiem

Nawet najlepiej wybrane produkty nie zapewnią Ci stuprocentowej pewności, że podczas zabawy na pewno nic się nie stanie. Są takie dni, kiedy spokojnemu na co dzień psiakowi włącza się niekontrolowana głupawka i super solidna zabawka zostaje rozniesiona na strzępy.

Warto też pamiętać, że Twojemu psu większą przyjemność sprawia zabawa z opiekunem lub w jego towarzystwie. Twoja obecność i uwaga są dla niego bardzo cenne, a wspólnie spędzony czas sprawia, że wasza więź staje się silniejsza.

Kolejna sprawa związana z bezpieczeństwem to regularne sprawdzanie stanu zabawek. Naszym zdaniem jest to najłatwiejszy sposób, by zapewnić pupilowi bezpieczeństwo podczas zabawy. To bardzo proste - wystarczy, że po każdej zabawie i za każdym razem przed zabawą sprawdzić, czy zabawka jest w dobrym stanie. Bądź bezlitosny - każdy uszczerbek może spowodować zniszczenie zabawki podczas psich szaleństw, a to z kolei grozi przypadkowym zjedzeniem jej fragmentu. Przegląd to prosta rzecz, a może zaoszczędzić wam niepotrzebnego stresu.

Dla bezpieczeństwa pupila jest ważne także dobranie rozmiaru zabawki. Większość producentów umieszcza informację o jej rozmiarze w opisie produktu (często zdarzają się zabawki, które mają w nazwie hasło "puppy"). Pamiętaj jednak, że rekomendacja producenta to jedynie wskazówka - przy ogromnej rozpiętości możliwych rozmiarów psa podział na "s", "m", czy "l" jest punktem wyjścia, nie ostatecznym wyznacznikiem.

Życzymy wielu chwil, wspólnej, radosnej zabawy.

pixelpixel