Piłeczki dla kota
Twój kot potrzebuje nowej zabawki? Piłeczki dla kota to sprawdzony sposób na udaną zabawę. Tak prosta zabawka, a jednocześnie dostarcza tyle radości - magia, prawda. Czasami proste rzeczy sprawdzają się najlepiej.
Piłka, myszka, czy wędka to zabawki, których siła tkwi w prostocie. Pozwalają w bezpieczny sposób realizować instynkt łowiecki, uspokajając żywiołowego kota lub ożywiając statecznego leniuszka. Sprawdź, jak piłeczki działają na koty i jak wybrać odpowiedni model dla swojego pupila.
Dlaczego koty uwielbiają piłki
Choć na co dzień może się wydawać, że Twój czworonożny przyjaciel to uosobienie łagodności i delikatności, wszystkie koty mają w sobie (mniej lub bardziej uśpiony) instynkt łowcy. Dlatego nawet jeżeli Twój kot nie opuszcza mieszkania i nigdy nie polował, zabawy pobudzające instynkt łowiecki są dla niego tak interesujące. Pupil może być Twoim kochanym kanapowcem, który domaga się drapania za uchem i głaskania po brzuchu, ale jednocześnie może szaleć za piłeczkami i wędkami jak mały kociak.
Kolorowe piłeczki w służbie sportu
Udana pogoń za piłką daje kotu ogromną ilość satysfakcji. Piłka jest więc idealną zachętą do aktywności fizycznej. Kolorowe piłki (zwłaszcza te z kocimiętką) mogą być turlane lub stać się obiektem polowania.
Młodych, zwinnych kociaków nie trzeba zachęcać do zabawy, piłki dla kota warto jednak kupić także bardziej statecznemu kocurowi, który potrzebuje zachęty, by przestać całe dnie obserwować życie osiedla z balkonu. Piłki to idealne zabawki dla kota w każdym wieku, a zachęcanie dojrzałych kotów do zabawy poprawi ich sprawność i pozytywnie wpłynie na zdrowie.
Turlane piłki zachęcają do ruchu, który jest szczególnie potrzebny kotom ras z tendencją do nadwagi. Koty brytyjskie, perskie, czy amerykańskie krótkowłose są znane z wybitnej miłości do jedzenia, dlatego warto zadbać o odpowiednią ilość ruchu. Piłki mogą być sposobem na bezpieczne odchudzanie ulubieńca. Zachęć go do turlania, wybierając produkt z kocimiętką.
Jak wybrać dla swojego kota piłki idealne
Zabawy z piłką dostarczają kotu wiele radości. By jednak piłeczka wzbudziła zainteresowanie Twojego kota, wybierz model, który zwróci jego uwagę. Dla kota szczególnie ciekawe są piłeczki wyposażone w piórka lub ogonek - przypominają mu wtedy potencjalną zdobycz. Zabawka może też być wykonana z różnych materiałów o ciekawych teksturach.
Piłki dla kota mogą się świecić lub wydawać dźwięki - zabawki z dzwoneczkiem pobudzają kota do pogoni za zabawką.
Absolutną klasyką jest piłka z kocimiętką. Ten typ zabawek potrafi przemienić spokojnego pupila w rozkosznego mistrza dobrej zabawy. Kocimiętka jest całkowicie bezpieczna dla kota i nie uzależnia. Możesz spokojnie korzystać z jej lekko pobudzającego wpływu na pupila.
Jak się bawić z kotem
By zabawki dla kota nie straciły swojej atrakcyjności w oczach pupila, najlepszym rozwiązaniem jest kupienie większej ilości zabawek, które nie będą w stałym zasięgu wzroku, lecz schowane. Co jakiś czas wymieniaj zabawki, którymi bawi się Twój kot na nowe, a dotychczasowe chowaj - przydadzą się za kilka miesięcy.
Dla Twojego kota lepsze będą krótkie sesje, które nie będą nadwyrężały jego cierpliwości. Nie zrażaj swojego pupila, na siłę przedłużając harce. Pozwól mu odpocząć. Maksymalnie po 15 minutach Twój ulubieniec na pewno będzie potrzebował chwili wytchnienia.
Po zabawie nagrodź kota granulką ulubionej suchej karmy, przysmaku, czy kawałkiem suszonego mięsa dla kota. Dzięki temu Twój mały łowca poczuje się doceniony - mała nagroda zwiększy jego pewność siebie.
Baw się ze swoim kotem codziennie. Pamiętaj, że piłeczka to tylko produkt, droga do celu. Celem jest natomiast wspólnie spędzony czas. Poświęcaj go swojemu kotu każdego dnia, a wasza więź z każdym dniem będzie stawać się silniejsza. Według popularnego mitu koty zawsze chodzą swoimi drogami i niemal nie mają uczuć. To nieprawda. Choć większość kotów okazuje uczucia w nieco subtelniejszy sposób niż psy, są bardzo przywiązane do swojego człowieka i kochają go całym kocim sercem.