Zabawki dla psa do gryzienia

( ilość produktów: 8 )

Choć nie da się ukryć, że zabawki - gryzaki mają szczególne miejsce w sercu każdego szczeniaka, nie ma chyba na świecie psa, który nie ucieszyłby się z zabawki, którą swobodnie można gryźć, żuć i szarpać. Ilość zabawek tego typu, ich rodzajów, kształtów i wielkości jest naprawdę ogromna. To wystarczająco świadczy o tym, jak wiele psów darzy gryzaki nabożnym uwielbieniem.

Sprawdź, jak wybrać najlepszy gryzak dla swojego psa i czemu gryzienie dla psa jest tak bardzo ważne.

Dla psów gryzienie jest prawdziwym relaksem i odpoczynkiem. Odpowiedni gryzak to dla Twojego psa bardzo ważna sprawa, dlatego warto dowiedzieć się o nich więcej.

Zabawki dla psa do gryzienia, czyli jakie? Krótki przegląd

Zabawki dla psa do gryzienia to wbrew pozorom bardzo szeroka grupa zabawek i nie ogranicza się jedynie do prostych gryzaków. Dostępne obecnie w sklepach produkty są często wielofunkcyjne - sznur do szarpania jest przecież także doskonałym gryzakiem, do podgryzania może służyć także klasyczny kong wypełniony w środku pastą lub karmą mokrą. Dla psów to wymarzony sposób na spokojne popołudnie!

Piłki zapachowe, kości dental, poroża, maskotki dla psa, piszczące zabawki, opony dla psa - wszystkie te zabawki (i wiele innych, które długo by wymieniać), mogą w pewnym momencie stać się gryzakami. Pamiętaj, zabawka ma służyć przede wszystkim Twojemu pupilowi, nie denerwuj się, jeżeli znajdzie dla niej inne zastosowanie (o ile bezpieczeństwo pupila ni ucierpi).

Kauczukowe kółka do aportowania równie często mogą stać się gryzakiem lub zabawką do szarpania. Pamiętaj, że Twój pies nie umie przeczytać nazwy na opakowaniu "zabawka dla psa do aportowania" i będzie wykorzystywać ją tak, jak lubi. Producenci zabawek dla psów doskonale o tym wiedzą, dlatego często zabawki dla psa do gryzienia wykonywane z wytrzymałych materiałów, niezależnie od ich pierwotnego przeznaczenia. Pamiętaj - to, co Twój pies wkłada do pyska, powinno być dla niego bezpieczne. Dlatego polecamy wybór produktów od znanych i zaufanych marek - to gwarancja jakości, która w tym przypadku przekłada się na zdrowie i bezpieczeństwo pupila. Nasi klienci często wybierają zabawki Trixie, Sumplast, czy Kong.

Czemu psy uwielbiają gryzaki?

Nie da się ukryć, że Twój pies poznaje świat zębami. Przenosi w zębach przedmioty, często poznaje świat jako szczeniak, podgryzając różne rzeczy. Nic więc dziwnego, że zęby są dla psa tak ważne. Choć teraz służą mu głównie do zabawy, nie polowań, niektóre instynkty pozostałe po przodkach nadal dają o sobie znać. Psy mają silny instynkt żucia, to pozostałość po przeszłości, kiedy dzikie psy spędzały wiele godzin na przeżuwaniu mięsa. Choć dziś gryzienie, żucie, szarpanie, czy aportowanie to czynności, które są jedynie zabawą, sprawiają nadal, że pies staje się zrelaksowany i szczęśliwy.

Jak zabawki dla psa do gryzienia poprawiają stan jamy ustnej?

Czy wiesz, że zabawa z odpowiednimi zabawkami wpływa na poprawę stanu jamy ustnej i zębów Twojego psa? Gryzak jest jednym ze sposobów na świeży oddech i brak kamienia nazębnego, to nie żart. Dbanie o higienę zębów psa kojarzy się zazwyczaj z myciem ich specjalnymi preparatami i szczotkowaniem. Choć jak najbardziej polecamy regularne mycie zębów pupila, nie jest to jedyny sposób na profilaktykę stomatologiczną.

Od razu musimy podkreślić, że zabawa ze sznurem i gryzienie kości nie zastąpi mycia zębów, ale połączenie kilku różnych działań może przynieść świetne efekty. Zęby psa nie są narażone na próchnicę tak jak nasze, ale odkładający się kamień nazębny może prowadzić do poważnych stanów zapalnych. Proste zmiany, które możesz wprowadzić od razu, to zakup zabawki - gryzaka lub kości dental. Zabawki tego typu naturalnie ocierają się o zęby, spowalniając proces odkładania się kamienia na zębach. Zyskują także dziąsła - zyskują one naturalny masaż. Proste zabawy mają duży wpływ na zdrowie Twojego pupila!

Gryzak zabawka - niezastąpiony dla psa na diecie

Nie znamy psa, który odmówiłby gryzienia mięsnej kości wołowej, uszu króliczych, czy innych naturalnych przysmaków, które pomagają dbać o higienę zębów. Niestety, nie każdemu psu można swobodnie podawać takie smaczki. Psy ze skłonnością do nadwagi i otyłe muszą często przejść na dietę, by uchronić się przed groźnymi chorobami - dysplazja stawów biodrowych, czy zwyrodnienia kręgosłupa to częste, lecz nie jedyne wskazania do przejścia na ścisłą dietę. W przypadku łakomczuszków na diecie warto podawać kość z kauczuku, gumy lub drewna, by razem z przysmakiem dental nie zaserwować nadprogramowych kalorii.

Zabawki dla szczeniaka - gryzak, który wytrzyma wszystko

Wymiana zębów u szczeniaka to czas często bardzo trudny. Bolesne wyrzynanie się zębów sprawia, że młode psy gryzą wszystko, co tylko są w stanie: piłki, sznury, gryzaki, kości, ale często także przedmioty, którymi pupil nie powinien się bawić. Choć to trudne, bądźmy wyrozumiali dla pupila. By wyeliminować lub zmniejszyć straty w dobytku, warto zapewnić psu większą ilość różnych zabawek. W przypadku psów większych i silniejszych ras postaw na zabawki, w których nazwie znajduje się oznaczenie "super strong" lub "extreme" - są przeznaczone specjalnie dla psów, które szybko rozpracują każdą zabawkę.

Jak wybrać rozmiar zabawki dla psa do gryzienia?

Odpowiedni rozmiar zabawki jest bardzo ważny. Twój pupil będzie wkładał ją do pyszczka, dlatego nie może być ani za mała, ani za duża. Za mała piłka w rozmiarze xs podana nowofundlandowi w najgorszym wypadku może zostać połknięta. Kość xxl podana yorkowi może być zbyt wielka, by pupil mógł ją jakkolwiek złapać. To przypadki skrajne, ale w większości przypadków nieodpowiedni rozmiar sprawi, że zabawka będzie leżała w kącie i pies nie będzie jej używał.

Z drugiej strony, wybór odpowiedniego rozmiaru to nie jest sprawa szczególnie straszna i skomplikowana. W naszym sklepie przy każdej zabawce znajdziesz jej wymiary. Możesz zmierzyć ulubioną zabawkę swojego psa i porównać, o ile jest większa lub mniejsza. Możesz też odmierzyć odpowiednią długość na kartce i porównać ze szczęką ulubieńca - w ten sposób będziesz orientacyjnie wiedzieć, czy produkt jest właściwej wielkości.

pixelpixel