Zabawki na przysmaki

( ilość produktów: 8 )

Zabawki na przysmaki mają tak wiele zalet, że trudno wybrać tę najważniejszą. Dla każdego opiekuna prawdopodobnie tez będą ważne inne aspekty – dla jednej osoby priorytetem będzie nauka odpoczynku, dla innej skupienie podczas treningu węchowego.

Najpopularniejszymi zabawkami na przysmaki są różnego rodzaju kongi i kule-smakule, które można wypełnić najróżniejszymi smakołykami – mokrą karmą, specjalną pastą, serem, czy mięsem. Dobrym pomysłem jest mieszanie różnych konsystencji, np. gładkiej mokrej karmy i chrupiących psich ciasteczek. Wyjadanie powoli zawartości konga to zajęcie na dłuższy czas dla pupila, które pozwoli mu się uspokoić, wyciszyć i zrelaksować. Kong jest często polecany w terapii lęku separacyjnego, ale polecamy go dla każdego psa. Tego typu zabawki są przydatne także w przypadku zbyt łapczywego jedzenia.

Coraz większą popularność zdobywają maty węchowe. Choć duża część psiarzy kojarzy zabawy węchowe i węszenie jako takie z konkretnymi rasami psów (np. owczarki niemieckie, jack russel terrier, czy beagle), to zabawy węchowe będą wspaniałą rozrywką dla każdego psa – w końcu chodzi tylko o miłe spędzenie czasu, a nie profesjonalne zawody. Ukryte w macie węchowej smakołyki sprawią, że Twój pies poczuje się jak prawdziwy odkrywca. Jest to też doskonały pomysł na zabawę w chłodniejszy dzień, kiedy nie czujesz się na siłach na długi spacer.

Stosunkowo młodą kategorią zabawki interaktywne na przysmaki. W tym przypadku przysmaki (najlepiej treserki) ukryte są w specjalnych kryjówkach, szufladkach i schowkach. Pupil sprawdza, w jaki sposób może dostać się do ulubionych smaczków i uczy się, jak można wyciągnąć nagrodę. Możesz wykorzystać zabawkę interaktywną także do nauki komend „szukaj”, „bierz”, „zostaw”, czy „czekaj”. Wspólna zabawa wzmacnia więź między psem i jego opiekunem.

Zabawki na przysmaki będą odpowiednie dla każdego psa, niezależnie od rasy i wieku. Pamiętaj jedynie, by wybrać odpowiedni rozmiar, zwłaszcza w przypadku przysmaków do napełniania jedzeniem. Odpowiednie oznaczenia znajdziesz w opisach produktów.  

pixelpixel