Karma dla psa Fitmin For Life i Fitmin Purity - czym się różnią? Wielkie porównanie

2021-09-27
Karma dla psa Fitmin For Life i Fitmin Purity - czym się różnią? Wielkie porównanie

Wybór karmy dla psa nigdy nie jest łatwy. Podczas gdy w sklepach jest tyle świetnych produktów, a na etykieta każdego z nich próbuje przekonać Cię, że właśnie TA KARMA będzie najlepsza na świecie, podjęcie decyzji staje się niezwykle trudne.

By sprawa stała się jeszcze bardziej zagmatwana, większość marek produkujących karmy dla psów ma w ofercie przynajmniej kilka linii produktowych. W przypadku karm specjalistycznych i weterynaryjnych można od razu wybrać właściwy produkt. Zupełnie inaczej wygląda sprawa, gdy Twój pupil jest zdrowym psem poszukującym idealnej karmy bytowej.

Dzisiaj porównamy dla Ciebie dwie popularne linie produktowe karm dla psa Fitmin – Fitmin For Life i Fitmin Purity. Sprawdź, czym się różnią.

Fitmin – informacje o marce

Fitmin to pochodząca z Czech marka produkująca karmy dla psów, kotów i koni. Wszystkie karmy powstają na farmie w Górach Orlickich, gdzie mieści się nie tylko zakład produkcyjny, ale też prowadzona przez Fitmin hodowla psów rasy border collie, które są prawdziwą dumą firmy – wiele z nich osiąga sukcesy w psich sportach i pracuje w dogoterapii.

Bliskość natury, połączenie tradycji z nowoczesnymi technologiami i miłość do zwierząt to najważniejsze znaki charakterystyczne marki. Produkowane przez firmę karmy łączą cechy wspólne:

  • karmy Fitmin są produkowane z użyciem świeżego mięsa
  • witaminy i zioła
  • bez GMO

Fitmin For Life – karma jakości premium

Linia Fitmin For Life jest bardzo rozbudowana – to nie tylko karmy dla psów, ale też kotów, a nawet koni. W ramach linii FFL znajdziesz także przysmaki, a nawet szampony dla psów. Duże urozmaicenie jest największą zaletą – choć Fitmin For Life w założeniu jest przeznaczony przede wszystkim dla zdrowych psów bez szczególnych potrzeb żywieniowych, w ramach linii znajdziesz dużo różnych receptur – jest też większe prawdopodobieństwo trafienia na ulubiony smak pupila.

Fitmin for life to nie tylko karmy suche, ale też monobiałkowe karmy mokre, które mogą być doskonałym urozmaiceniem diety.

Sprawdź karmy Fitmin For Life:

karma fitmin fot life dla szczeniątkarma fitmin z jagnięcinąfitmin for life adult large breed 15 kg

Szczególną uwagę warto poświęcić karmom Fitmin For Life Puppy i Fitmin For Life Junior. Doświadczenie związane z prowadzeniem hodowli FCI z zacięciem sportowym sprawia, że ta rodzinna firma ma dodatkową, cenną perspektywę w komponowaniu karm dla młodych psów. W Fitmin wszystko zaczyna się od troskliwej opieki, jaką otaczana jest mama szczeniąt. Gdy nadchodzi czas na suchą karmę dla szczeniąt, ważne jest, by każdy jej składnik wspierał potencjał maluchów. Kwasy DHA wspomagają rozwój układu nerwowego, a omega 3 i omega 6 (w doskonałych proporcjach) wzmacniają sierść i kondycję skóry. Mokra karma Fitmin For Life Puppy jest jednocześnie recepturą monobiałkową, bez zbóż i glutenu.

Dla psów juniorów dużych ras została opracowana karma Fitmin For Life Junior Large Breed. Uwzględnia ona wyjątkowe potrzeby szczeniąt ras dużych i olbrzymich w okresie wzrostu. Zwiększone ryzyko chorób stawów, w tym dysplazji stawu biodrowego sprawia, że konieczna jest odpowiednia suplementacja już w późnym okresie szczenięcym. Siarczan chondroityny i siarczan glukozaminy zawarte w karmie pozwalają chronić stawy najlepiej, jak to możliwe.

Polecane karmy Fitmin For Life:

fitmin dla szczeniąt

Fitmin Purity – karmy holistyczne dla każdego psa

Fitmin Purity Dog to holistyczne karmy dla psów, które uwzględniają nie tylko potrzeby związane z wiekiem i wielkością psa, wzbogacone o cenne dodatki. Dzięki temu karma jest nie tylko pyszna, ale też wspiera zdrowie Twojego pupila. Purity to też linia zdrowych przysmaków odpowiednich dla psów o wrażliwym układzie pokarmowym.

Sprawdź karmy Fitmin Purity:

karma dla szczeniąt z jagnięcinąkarma dla małych psów fitmin bez zbóżfitmin purity karma półwilgotna

Karmy Fitmin Purity zawierają do 55% świeżego mięsa, natomiast większość karm w linii zawiera łącznie ponad 70% składników pochodzenia zwierzęcego. Wszystkie karmy Fitmin Purity bazują na recepturach bez pszenicy, dzięki czemu zmniejszone jest ryzyko wystąpienia alergii pokarmowych.

Polecane karmy Fitmin Purity:

karmy fitmin rodzaje

Podsumowanie

Gdy w grę wchodzą dwie dobre karmy, warto zacząć od zastanowienia się nad potrzebami swojego pupila. Fitmin For Life to karmy premium, które możemy polecić większości zdrowych psów. Purity na pewno sprawdzi się, jeżeli od karmy dla swojego pupila oczekujesz większej ilości świeżego mięsa i dodatków aktywnie wspierających zdrowie pupila.


Czytaj również: Pies ~ Żywienie

Być może zainteresuje Cię również ten wpis: Potrzeby żywieniowe pupila - jak często i czym karmić szczeniaka?

Poprzedni wpis: Samojed (Samoyed) - biały szpic o wielkim sercu

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021
pixelpixel