Podaruj pupilowi bajkowe święta - pomysły na prezent dla psa

2020-12-04
Podaruj pupilowi bajkowe święta - pomysły na prezent dla psa

Już od dawna traktujemy psa jak członka swojej rodziny. Pupil często ma w naszym sercu specjalne miejsce i chcemy mu to okazywać jak najczęściej. Święta to dobry moment, by uszczęśliwić czworonoga i podarować mu kilka chwil radości, kiedy może rozpakowywać prezenty razem z resztą domowników.

Prezent dla psa na święta - po co go kupować?

Czy pies rozumie, że oto właśnie odbywają się święta, a w tym momencie większość zgromadzonych osób odpakowuje świąteczne prezenty? Być może nie. Jednak nie oznacza to, że nie warto pupilowi sprawić prezentu. Po pierwsze dlatego, że każda forma podarunku będzie dla niego atrakcją - ucieszy się zapewne z przysmaków lub zabawki. Po drugie - dużo łatwiej zorganizować prezent dla pupila, niż dla większości osób, które będą obecne przy wigilijnym stole. Możesz mieć pewność, że pies ucieszy się ze swojego prezentu, a będzie to miłe również dla Twojego oka.   

Jakich świątecznych prezentów nie dawać psu?

Część psich gadżetów niestety bardziej ucieszy opiekuna niż samego psa. Ze wszystkich pomysłów na prezent dla psa odrzuć te, które nie zainteresują Twojego pupila. Wśród nich może być nowa obroża, smycz, ubranko (jeśli pies je nosi) czy choćby komplet nowych misek. Dlaczego? Wystarczy spojrzeć na dzieci, które otwierają prezenty w postaci ubrań. Ich zainteresowanie jest wówczas ograniczone, bo taki prezent zwyczajnie do nich nie trafia. Zdecydowanie bardziej cieszą się, gdy otrzymują zabawki.Podobnie zachowuje się pies. Zabawki są dla niego atrakcją i formą rozrywki. Różnica jednak polega przede wszystkim na tym, że pies ogromnie ucieszy się również z jedzenia.

Świąteczny prezent dla psa - co wybrać?

Postaw na podarunki, które wywołają niekontrolowany atak merdania ogonem. O to przecież chodzi w świętach - by dzielić się radością! Dlatego na pewno w psim podarku mile widziane są takie akcesoria jak:

Legowisko - zwłaszcza jeśli Twój pies jest typem leniucha. Nowe, wygodne łóżko z pewnością ucieszy pupila. Legowisko jest prezentem tak samo praktycznym, jak sprawiającym radość i to jego wielki atut. Pamiętaj, by dobrać odpowiedni rozmiar i zapewnić psu maksymalny komfort.

Mata węchowa - większość psów świetnie pracuje węchem i jest to coś, co sprawia im ogromną radość. Mata węchowa to miejsce, w którym możesz ukryć psie pyszności i pozwolić swojemu psu na to, by je wytropił. Możesz ją wykonać samodzielnie, ale jeśli nie wiesz jak to zrobić - po prostu ją kup. To wspaniały prezent dla psa!

Nowa zabawka - nawet jeśli Twój pupil ma ich bardzo dużo - każda nowość jest dla niego ciekawa, przyciąga jego uwagę, więc pies chętnie się nią zajmie. W ramach zabawek możesz kupić pupilowi pluszaki, gryzaki, piłki czy np. frisbee. Warto również pamiętać, że najlepsza zabawka to taka, którą będziesz mógł się bawić razem ze swoim psem. Twój czas to również cudowny prezent dla psa. 

Przysmaki - wisienka na torcie świątecznych prezentów dla psów. O ile wśród czworonogów często zdarzają się przypadki leniuchów, o tyle rzadko można znaleźć psa, który nie lubi jeść. Prezent świąteczny w postaci nowych przysmaków to coś, co na pewno psa ucieszy. To również najlepszy pomysł, jeśli Twój pies ma już wszystko, o czym może zamarzyć, bo pyszności przydadzą mu się zawsze. Pamiętaj jednak, że przekąski dla psa powinny być zdrowe i - tak jak karma - mieć w składzie dużą ilość mięsa. 

Kość - kość to trochę przysmak, jednak innego rodzaju. Większość psów ma ją przez długi czas, więc to prezent, który cieszy dłużej. Oczywiście nie chodzi tu o zwykłą kość, tylko taką, która jest specjalnie przygotowana dla psa i w pełni dla niego bezpieczna. Dzięki temu będzie miał co robić podczas świąt.

Ty. Tak, może to brzmieć dziwnie, ale warto pamiętać, że dla Twojego psa to właśnie Ty jesteś najlepszym pomysłem na prezent. Większość psów kocha spędzanie czasu ze swoim opiekunem a święta to bardzo dobry moment, żeby im to zapewnić. I jeśli Twojego psa nie ucieszy jedzenie czy zabawki, a w stronę nowego legowiska nie zechce nawet spojrzeć - będzie na pewno szczęśliwy, jeśli znajdziesz dla niego trochę czasu. Możecie wspólnie spędzić czas na spacerze lub po prostu zostać razem w domu i przytuleni obejrzeć w telewizji świąteczny film. Psy uwielbiają nasze towarzystwo, więc jeśli mamy możliwość im je zapewnić - wykorzystajmy to. 

Wyjątkowe pomysły i wygodne zakupy

Inspiracji na to, jaki prezent dla psa położyć pod choinką możesz szukać w sklepach, ale także w Internecie. Staraj się wykorzystać czas świąt i niezależnie od tego, jakimi prezentami obdarujesz najbliższych i swojego pupila - pozwól sobie na chwilę wytchnienia i odbudowywania wzajemnych relacji. Nawet jeśli prezenty już się zniszczą, zgubią albo zostaną zjedzone - pozostanie garść wspaniałych wspomnień, do których będzie można wracać. I nie martw się - Twój pupil też takie rzeczy pamięta, dlatego warto go nimi obdarowywać nie tylko od święta. Chwile spędzone z opiekunem to dla każdego czworonoga - Twojego również - jeden z najlepszych prezentów na świecie!  
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020

Polecane

pixelpixel