Karma dla Berneński Pies Pasterski

( ilość produktów: 34 )

bernenczyk blog

Berneński pies pasterski to rasa idealnie przystosowana do wykorzystywania w dogoterapii. Duże rozmiary zwierzęcia nie idą bynajmniej w parze z jego agresją czy niezależnością. Wręcz przeciwnie, berneńczyk jest łagodnym i bardzo przyjacielskim osobnikiem, który nadaje się na towarzysza tak dla osoby samotnej, jak i rodzin z małymi dziećmi. Nabywając przedstawiciela tej rasy, zwykle zadajemy sobie pytanie, czym karmić naszego pupila, aby był zdrowy i dobrze odżywiony. Bez dwóch zdań, berneńczyk to pies, który lubi sobie porządnie zjeść (świadczy o tym choćby jego postura). Trzeba jednak bezwzględnie zadbać o to, aby było to pełnowartościowe pożywienie .

Jaka karma dla berneńczyka

Wybierając pokarm dla swojego pupila, zwróć uwagę na odmienne potrzeby żywieniowe szczeniąt i dorosłych psów. Młode osobniki z reguły potrzebują jedzenia z odpowiednio zbilansowaną zawartością białka, tłuszczy, węglowodanów oraz innych składników odżywczych, gwarantujących szybki wzrost ciała malucha. Największym walorem smakowym dla piesków odznaczają się produkty mięsne – i tych przede wszystkim nie powinno zabraknąć w ich diecie. W późniejszej diecie należy na bieżąco zaspokajać zapotrzebowanie psa na witaminy i wapń, dzięki którym uchroni się on przed typową przypadłością tej rasy, którą są zwyrodnienia stawów. Berneńczyki nie należą do wybrednych osobników, stąd też można im podawać karmę zarówno w formie suchej, jak i mokrej. Karma musi jednak cechować się zbilansowanym składem i dużą ilością mięsa.

Czego potrzebuje berneńczyk?

Zanim zdecydujemy się na wybór berneńskiego psa pasterskiego, należy najpierw pomyśleć o tym, gdzie chcemy go trzymać – w domu czy na zewnątrz. Niezależnie od naszego postanowienia w tej sprawie, należy zagwarantować mu dostosowane do wielkości naszego przyjaciela legowisko, doskonale zabezpieczone przed deszczem i wiatrem. Jak każdy pies, berneńczyk potrzebuje odpowiedniej ilości ruchu, łagodny temperament zwierzęcia sprawia jednak, że nie ma konieczności zmuszania go do podejmowania większego wysiłku fizycznego. W miarę możności należy zagwarantować psu możliwość towarzyszenia właścicielowi w różnych domowych zajęciach.

Jak karmić berneńczyka?

Trzeba mieć świadomość, że jest to rasa, która ma naturalne predyspozycje do zapadania na dolegliwości ze strony układu pokarmowego (w tym bardzo niebezpieczny dla życia danego osobnika skręt żołądka). Mając to na uwadze, zwierzę należy karmić odpowiednio często (szczenięta, 4 razy dziennie, a dorosłe psy minimum 2 razy dziennie, stosując się do określonej pory dnia). Z karmieniem pupila lepiej wstrzymać się do momentu powrotu ze spaceru lub zakończenia innej aktywności fizycznej. Po posiłku zwierzę potrzebuje odpowiedniej dawki odpoczynku.

Najlepsza karma dla berneńczyka

Odpowiednio dobrana karma dla berneńczyka cechuje się zawartością wszelkich niezbędnych składników odżywczych, zmieszanych w idealnych proporcjach. Produkty mięsne winny być podstawą, ale nie jedynym składnikiem diety czworonoga. Ponieważ drób często wywołuje alergię u tych zwierząt, należy raczej wybierać karmy z dziczyzną albo jagnięciną. Dla starszych psów o wolniejszym metabolizmie warto kupować karmy z mniejszą zawartością składników odżywczych.

pixelpixel