Karma dla Golden Retriever

( ilość produktów: 6 )

najlepsza karma dla golden retrievera - poradnik

Goldeny są znanymi łakomczuchami, a apetyt na życie prześciga tylko apetyt na jakiekolwiek jedzenie. W przypadku psów tej rasy wyzwaniem będzie nie tyle wybranie karmy, która będzie mu smakować (każda będzie), a wybór takiej, która będzie spełniała jego potrzeby żywieniowe.

Najlepszym wyborem będzie wysokiej jakości karma mokra bezzbożowa z dużą zawartością mięsa. Jeżeli z jakiegoś powodu konieczne jest karmienie suchą karmą, warto postawić na wysokomięsną karmę bezzbożową. Zdarza się, że u goldenów występuje alergia na kurczaka – warto jednak pamiętać, że choć kurczak jest pierwszym podejrzanym przy zmianach alergicznych, nie zawsze to on jest głównym winowajcą. Podczas procesu diagnostycznego najczęściej poleca się stosowanie karm monobiałkowych, np. Brit Mono Protein, Genesis Shallow Land lub Farmina Pumpkin. Możesz też wybrać karmę light dla psów z tendencją do nadwagi, np. Fish4Dohs Superior Weight Control, Acana Light&Fit Dog, czy Brit Care Weight Loss.

W sercu wielu golden retriverów stałe miejsce mają przysmaki i treserki, które sprawdzają się na treningach. Goldeny są doskonałymi aporterami, ale potrzebują często małej zachęty. Doskonałymi motywatorami będą naturalne przysmaki z prostym składem, np. Fish4Dogs, czy Woolf Botanicals.

Treserki, przysmaki, czy kości – to wszystko są dodatkowe kalorie, pamiętaj, by odpowiednio pomniejszyć ilość podstawowej karmy w misce. Głównym problemem zdrowotnym goldenów (poza otyłością) jest dysplazja stawów biodrowych. Do utrzymania stawów w dobrej formie może się przyczynić utrzymanie prawidłowej wagi, karma weterynaryjna na stawy (np. Eukanuba Veterinary Diets Joint Mobility) lub suplementacja – np. Dolfod ArthroFos lub Dolfos ArthroCollagen. Jesteśmy pewni, że Twój pupil jest mistrzem w proszeniu o dokładkę lub podzielenie się Twoim posiłkiem. Nieugiętą konsekwencję, cierpliwość i nadzieję podczas starania się o dodatkową porcję goldeny mają zakodowaną w genach. Dlatego super karma dla psa to w przypadku tej rasy dopiero początek sukcesu – ważna jest też konsekwencja w dawkowaniu – a ta na pewno wielokrotnie będzie wystawiona na próbę.

pixelpixel