smycz taśmowa dla psa

( ilość produktów: 45 )

Smycz taśmowa dla psa

Smycz taśmowa dla psa jest uniwersalna - doskonale sprawdza się na długich i krótkich spacerach z każdym psem. Dla wielu to codzienna, podstawowa smycz dla psa, po którą sięga się każdego dnia, wychodząc na spacer do pobliskiego parku. Smycze taśmowe dla psa tego typu dostępne są w każdym sklepie zoologicznym, dlatego nic dziwnego, że jest na nich wyprowadzanych tak wiele psów.

Jak wybrać smycz dla psa

Niezależnie od tego, jaki rodzaj smyczy ostatecznie wybierzesz, przed zakupem warto zadać sobie kilka pytań. Gdzie zamierzasz wychodzić z psem? Czy Twój pupil umie ładnie chodzić przy nodze, czy stale pracujesz nad właściwym zachowaniem podczas spacerów? W jakich godzinach wychodzicie na spacer i gdzie? Czy smycz jest przypięta do obroży, czy szelek? Jakiej wielkości i wagi jest pies.

Odpowiedzi na te pytania pozwolą Ci wytypować produkt, którego potrzebujesz. Wybór smyczy dla psa jest ważny - to ona sprawia, że spacery są bezpieczne i komfortowe. To szczególnie ważne, jeżeli jesteś opiekunem psa o większych gabarytach lub Twój pupil ma problemy z posłuszeństwem na spacerach. To ostatnie nie jest kwestią kaprysu opiekuna. Pupil, który słucha swojego opiekuna podczas spacerów jest po prostu bezpieczniejszy.

Kiedy wybrać smycz taśmową

Smycz taśmowa to przede wszystkim smycz miejska. Sprawdza się na codziennych, standardowych spacerach. Jest lekka, dobrze leży w dłoni, może mieć także elementy odblaskowe. Sprawdzi się u większości psów, pod warunkiem, że wybierzesz odpowiedni rozmiar. Smycze taśmowe mają bowiem wiele rozmiarów, najczęściej im grubsza i szersza taśma - tym do większego i silniejszego psa została stworzona. Uczciwie jednak przyznajemy, że nie są to produkty przeznaczone do zadań specjalnych - przy problemach ze spacerami polecamy smycz typu easy-walk (wbrew pozorom nie flexi).

Oryginalna flexi to smycz taśmowa, która zwija się i rozwija wewnątrz automatycznej rączki. Tego typu smycz taśmowa dla psa dobrze leży w dłoni i jest bardzo wygodna. Według powszechnej opinii jest też elegancka. Niestety, rozwijane taśmy nie nadają się dla szczeniąt, które dopiero uczą się spacerować na smyczy, psów agresywnych, a ich stosowanie w centrum miasta najlepiej ograniczyć lub zablokować czasowo możliwość swobodnego wysuwania się smyczy. Jest to smycz, która świetnie sprawdzi się w przypadku ułożonych, spokojnych psów.

Smycz taśmowa może być modnym dodatkiem. Choć nadal najpopularniejszy kolor to czarny, taśmy występują w różnych wzorach i kolorach. Producent, który wyróżnia się pod tym względem, to Amiplay.

Jaka powinna być maksymalna długość smyczy?

Optymalna długość smyczy zależy od wielu czynników. Wysokość ulubieńca, waga, a także teren, na który chcesz odbywać spacery, mają duże znaczenie. Zasadniczo - im bardziej musisz mieć psa pod kontrolą, tym krótsza powinna być smycz. Jeżeli spacerujesz w centrum zatłoczonego miasta, smycz powinna być krótsza niż podczas swobodnej przechadzki na łące.

Przyjmuje się, że standardowo smycz taśmowa powinna mieć długość ok. 2,5 m. Taka długość Będzie odpowiednia podczas standardowego spaceru - zazwyczaj taka odległość pozwala odejść na kilka kroków i obwąchać wyjątkowo ciekawy krzaczek. Strefa centrum miasta, czy komunikacji publicznej wymaga nieco innego podejścia. Tam najlepsze, co możesz zrobić dla swojego pupila, to wybrać krótką smycz, która zapewnia bezpieczeństwo w specyficznym dla pupila otoczeniu. Smycz powyżej 4,5 m daje psu większą swobodę, komfort i satysfakcję ze spaceru. Inną kategorią produktów są długie na nawet 15 m linki - mają zastosowanie podczas wypraw terenowych, gdzie chcesz pozwolić psu na swobodną eksplorację terenu, ale jednocześnie nie możesz sobie pozwolić na puszczenie go luzem (płoszenie dzikich zwierząt, obawy przed zaginięciem).

Jedna smycz taśmowa dla psa - czy to dobre rozwiązanie?

W praktyce oznacza to, że nie nie istnieje jednak optymalna długość smyczki. Dobrym rozwiązaniem może okazać się smycz taśmowa przepinana, ale możliwe, że jeden zakupiony produkt nie wystarczy. Zapasowa smycz jest potrzebna zawsze. Nawet w przypadku, gdy materiał jest trwały i solidny, może zdarzyć się wypadek, który sprawi, że potrzebna będzie szybko smycz zapasowa.

Zwłaszcza szczenięta lubią gryźć smycze, dlatego smycz zapasowa w ich przypadku jest absolutnym must have. Smycz może też zwyczajnie suszyć się po praniu, kiedy zostanie zabrudzona błotem podczas długiego spaceru. Jakkolwiek czas dostawy w naszym sklepie jest bardzo krótki, pupila należy wyprowadzać na spacer kilka razy dziennie - według wielu opinii bezpieczniej jest po prostu zabezpieczyć się na wszelki wypadek.

Jaka smycz taśmowa dla psa będzie idealna dla każdego?

To chyba dla nikogo nie będzie zaskoczenie: w większości przypadków smycz taśmowa dla psa przepinana będzie uniwersalnym rozwiązaniem dla większości psiarzy. Smycz taśmowa tego typu ma cechy, które sprawiają, że będzie idealna zarówno w pociągu, na spacerze jak i na łące. Możesz na niej także prowadzić dwa psy - to duże ułatwienie, prawda? Smycze w naszym sklepie dostępne są w wielu kolorach i wzorach, ale nadal najbardziej popularny jest czarny - ciemna smycz jest przede wszystkim łatwa do utrzymania w czystości.

pixelpixel