Blog

Karmy dla kota po sterylizacji – jaką wybrać?
Koty po zabiegu sterylizacji często zmieniają się nie do poznania – więcej czasu spędzają leniwie, wylegując się na łóżku i zerkając w stronę swojej miski. Zmiany hormonalne i metaboliczne oddziałują również na zapotrzebowanie mruczków na składniki pokarmowe. Aby uchronić kota przed nadwagą i innymi problemami zdrowotnymi, należy zmodyfikować jego jadłospis. Przedstawiamy propozycje karm dla kotów sterylizowanych. 
 
Czytaj więcej
Elegancki i dostojny czy żywiołowy i nieokrzesany? Oto jaki jest kot balijski!
Jest bardzo aktywny, wesoły, skory do zabaw. Potrzebuje nieustannej uwagi i chce, by wokół niego ciągle się coś działo. Kot balijski to bliski krewny kota syjamskiego i ma z nim wiele cech wspólnych. To lubiący pieszczoty gaduła, który z jednej strony chętnie tuli się do swojego opiekuna, a z drugiej potrzebuje czasem samotności i odpoczynku. Kot balijski z pewnością może zamieszkać w domu, w którym ma dużo miejsca na swoje harce, a także opiekuna, który poświęci mu odpowiednią ilość czasu.
Czytaj więcej
Mokra karma dla szczeniąt – ranking TOP 10
Aromatyczna, miękka i naturalna – mokra karma idealnie trafia w gust młodych psów. W menu psich juniorów często sprawdza się równie dobrze, jak karma sucha. Aby jednak w diecie szczeniąt nie zabrakło cennych składników odżywczych, warto starannie przeanalizować recepturę wilgotnych produktów. Które mokre karmy dla psa juniora są warte uwagi? Przedstawiamy ranking mokrych karm premium dla szczeniąt. 
 
Czytaj więcej
Czy istnieją koty dla alergików? Sprawdź, jak wybrać pupila, kiedy zmagasz się z alergią
Alergia to jedna z najczęstszych przyczyn szukania pupilowi nowego domu. I choć to zrozumiałe, że trudno zajmować się czworonogiem, kiedy jego obecność wywołuje przykre alergiczne objawy, to potwierdza to jedynie, że do posiadania zwierzaka trzeba się dobrze przygotować. Warto wcześniej sprawdzić - o ile jest taka możliwość - czy przebywanie w towarzystwie kota nie wywołuje u Ciebie objawów alergii. Jeśli jednak wiesz, że kocia sierść jest u Ciebie przyczyną kataru, kaszlu czy zaczerwienień skóry, a bardzo chcesz mieć kota, rozwiązaniem jest zakup jednej z ras dla alergików. Podpowiadamy, co zrobić w takiej sytuacji.
 
Czytaj więcej
Sto procent psa w psie! Golden retriever - opis rasy
Jego mokry nos pojawia się przy Twojej twarzy w tym samym momencie, w którym robi Ci się smutno. Ogon merda tak żywiołowo, jakby za chwilę miał wypaść z zawiasów, kiedy wracasz do domu po pięciominutowej nieobecności. I parafrazując wiersz Barbary Borzymowskiej - na tym ogonie huśta się jego dusza. Bo większa jest od tego psa. 
 
Czytaj więcej
Nosówka u psa – objawy i leczenie
Nosówka jest rozpowszechnioną na całym świecie zakaźną chorobą psów, która bardzo łatwo szerzy się wśród czworonogów. Wirus nosówki może spowodować trwałe zmiany w układzie nerwowym psów. Szczególnie niebezpieczny jest dla szczeniąt. Dzięki odpowiednim działaniom profilaktycznym można jednak skutecznie uchronić przed nim pupila.
Czytaj więcej
Smutny kot: przyczyny i sposoby na kocią depresję
Gdy za oknem szaro i ponuro, każdego może dopaść chandra. Gorsze dni zdarzają się także naszym mruczącym pupilom. Czasami koty nie mają ochoty ani na szalone zabawy, ani na ulubione jedzenie. Smutek u kotów może mieć jednak również bardziej nietypowe oblicza. Po czym poznać, że mruczek cierpi z powodu depresji? Jak poprawić nastrój przygnębionego kota?
 
Czytaj więcej
Potrzeby żywieniowe pupila - jak często i czym karmić szczeniaka?
Żywienie szczeniąt to wymagający proces, do którego trzeba się dobrze przygotować. Podawanie złej karmy na wczesnym etapie życia może skończyć się przykrymi dolegliwościami w przyszłości. W głowach świeżo upieczonych opiekunów rodzi się mnóstwo pytań o to, czym karmić psa, ile razy dziennie i jakie składniki odżywcze są niezbędne w życiu szczeniaka. Dokładnie zatem przedstawiamy, jak powinno wyglądać karmienie szczeniaka. 
 
Czytaj więcej
Jak często odrobaczać kota?
Regularne odrobaczanie kotów jest bardzo ważne dla utrzymania ich w dobrym zdrowiu. Koty mogą być atakowane przez pasożyty, które szkodzą ich układowi pokarmowemu. Co ciekawe, nawet jeśli Twój kot nie wychodzi na dwór, może paść ofiarą podstępnych pasożytów. Jak często powinno mieć miejsce odrobaczanie kota i co zrobić, by uchronić swojego pupila przed chorobami związanymi z obecnością pasożytów?
Czytaj więcej
pixelpixel