miski metalowe dla psa

( ilość produktów: 5 )

Miski metalowe dla psa są najczęstszym wyborem doświadczonego opiekuna psa, który wie, że warto zainwestować w solidny i bezpieczny produkt, który będzie służył pupilowi przez długie lata. Miski tego typu wykonane są najczęściej ze stali nierdzewnej. Stal nierdzewna jest surowcem bezpiecznym, ekologicznym, trwałym i łatwym do utrzymania w czystości. Kiedy raz kupisz solidne stalowe miski o doskonałej jakości, już nigdy więcej nie będziesz nawet myśleć o innych.

Czym wyróżnia się miska dla psa z metalu?

Niezniszczalne miski dla psa - tylko z metalu

Wykonane ze stali miski dla psa są niemal niezniszczalne. Podczas gdy plastikowe mogą zostać zarysowane lub zniszczone po dłuższej eksploatacji, a ceramiczne czasami się tłuką, miski dla psów z metalu mogą być używane latami. Masz pewność, że wybierasz ponadczasowy materiał, który sprawdza się od lat. Miski ceramiczne dzielą wiele zalet z metalowymi - poza jedną. Stłuczona miska ceramiczna nadaje się wyłącznie do wyrzucenia, a przy tym może spowodować zranienie łapki pupila.

Łatwe do utrzymania w czystości

W przeciwieństwie do plastiku miska metalowa nie będzie się rysować. To bardzo ważne - w zarysowania mogą dostać się bakterie, zarysowaną miskę trudniej jest też utrzymać w czystości. Miska wykonana z metalu to higieniczny wybór. Jedzenie i woda Twojego pupila będą zawsze podane w idealnie czystych miskach. Miska metalowa może zostać umyta ręcznie lub w każdej zmywarce. Dzięki temu oszczędzasz czas, który możesz poświęcić na zabawę z pupilem.

Ponadczasowy wygląd miski dla psów

Widok dwóch metalowych misek dla psów stojących obok siebie wydaje Ci się tak dobrze znany, prawda? Być może podobną miskę, jaką ma Twój pies, miał Twój pupil z dzieciństwa lub ukochany pies babci? Niektórym wygląd prostej, metalowej miski może wydawać się nudny, ale tak naprawdę klasyka nigdy nie wychodzi w mody. Nie ma sensu zmieniać czegoś, co sprawdza się z powodzeniem tak długo. Jesteśmy pewni, że proste miski dla psa na karmę i wodę będą tak samo sprawdzać się w domach tych psiarzy, którzy dziś są jeszcze zbyt mali na własnego psa. W naszym sklepie dostępne są także metalowe miski we wzory. Malowane od zewnątrz miski na pokarm i wodę w różnych motywach są interesującą opcją. Miska z metalu nie musi być nudna!

Zestaw dwóch misek ze stali nierdzewnej- podstawa każdej wyprawki dla psa

Psie akcesoria, zabawki, karmy, posłania - produktów dla czworonożnych przyjaciół jest dziś w sklepach zoologicznych naprawdę dużo. Dlatego kompletowanie wyprawki dla nowego członka rodziny warto zacząć od rzeczy, które są niezaprzeczalnie niezbędne. Z wielu różnych akcesoriów na start możesz zrezygnować, zwłaszcza jeżeli dysponujesz ograniczonym budżetem. Akcesoria, które tak naprawdę są efektownymi gadżetami, mogą poczekać. Co innego miska do jedzenia i wody - to absolutna podstawa, tak samo jak smycz, obroża, czy legowisko. Zestaw dwóch misek ze stali nierdzewnej sprawdzi się u psa każdej wielkości. Pamiętaj jedynie, by wybrać odpowiednią pojemność misek. W przypadku psów małych ras najprawdopodobniej różnica między wielkością miski dla szczeniaka i dorosłego psa nie będzie aż tak bardzo drastyczna, jak w przypadku miski dla psa rasy olbrzymiej. Jest jednak przynajmniej jeden powód, dla którego warto kupić miski dla psów z metalu dla rosnącego szczeniaka. Mała miska metalowa to niewielki wydatek, a kiedy pupil z niej wyrośnie, można ją przekazać schronisku lub dla domu tymczasowego.

Jak wybrać pojemność miski metalowej dla psa?

Odpowiednia pojemność miski jest bardzo ważna. Za duża miska będzie niewygodna, może też przyczyniać się do nakładania zbyt dużych porcji karmy (jeżeli nie odmierzasz jej precyzyjnie, tylko na oko). Za mała miska będzie wymuszać częstą wymianę wody, a podczas Twojej nieobecności może okazać się, że pupilowi będzie dokuczać pragnienie. Za mała miska dla psa może też nie pomieścić całej porcji karmy. Przyjmuje się, że psu rasy małej lub miniaturowej w zupełności wystarczy miska, której pojemność mieści się w przedziale 0,3 - 0, l. Dla psów średnich psów miski mają zazwyczaj pojemność między 1,5 l a 3 l, za to psy olbrzymie (np. bernardyn) mogą potrzebować miski przekraczającej objętość 4l!

Dobra miska to stabilna miska

Miska dla psa z metalu, która podczas jedzenia przesuwa się po całej podłodze i z łatwością się przewraca? Dobrej jakości miska metalowa pomoże Ci tego uniknąć. Dostępne w naszym sklepie miski są wykończone na gumie - dzięki temu są stabilne i zwiększają komfort jedzenia. Miska ze stali nierdzewnej wykonana z wykorzystaniem silikonowej podstawy nie będzie się też obijać o podłogę - był to problem misek starszego typu, które mogły odstraszać osoby wrażliwe na dźwięki. Nasz sklep proponuje także nieco inne rozwiązanie, które zapewnia podobny efekt - miski metalowe dla psa z podkładką silikonową od trixie. Podkładki dla wielu psiarzy są prawdziwym odkryciem. To dowód na to, że akcesoria dla psa mogą być praktyczne i naprawdę ułatwiać życie z psem. Według opinii naszych klientów ten produkt nie tylko zabezpiecza przed rozsypaniem karmy, ale też pozwala uniknąć problemu rozlanej dookoła misek wody, a co za tym idzie - ciągłego sprzątania. Nasz sklep oferuje podkładki jako niezależny produkt. Dostępne akcesoria są kolorowe i świetnie się prezentują, warto rozważyć ich zakup choćby ze względów estetycznych.

Miska metalowa na karmę i wodę - podsumowanie najważniejszych właściwości

Czym wyróżnia się wykonana ze stali miska? Czy warto zainwestować w zestaw na lata? Podsumujmy najważniejsze zalety:

  • wykonana z trwałego na uszkodzenia surowca
  • ekologiczna
  • jest stabilna, może z niej korzystać także pies - łakomczuch
  • można ją myć w zmywarce
  • będzie służyć twojemu psu przez lata
  • łatwo dostępna w wielu pojemnościach
  • jest bezpieczna, pies jej nie stłucze ani nie zje
  • jedzenie podane w niej zachowuje pyszny smak
  • ten rodzaj miski nigdy nie wyjdzie w mody

Miska metalowa - czy ma jakiekolwiek wady?

Niestety, uniwersalne produkty idealne na każdą okazję nie istnieją. Miska metalowa raczej nie sprawdzi się jako miska podróżna, nie można więc ograniczyć się do jednego kompletu misek na każdą okazję. Z drugiej jednak strony, mało kto używa misek podróżnych jako codziennych misek domowych. Miska składana, podróżna, ma też zazwyczaj mniejszą objętość. Ciekawym rozwiązaniem są też butelki na wodę dla psa trixie - natomiast, jak wyżej, mało wygodne byłoby korzystanie z nich w domu. Nie da się też ukryć, że miska z metalu zawsze będzie nieco droższa, niż najtańsza miska z plastiku. Choć miska plastikowa jest mniej trwała i ten rodzaj produktu na pewno nie zniesie wielu lat codziennej eksploatacji, cena zakupu jest niższa, niż w przypadku miski metalowej dla psa. Warto jednak tutaj podkreślić, że w przypadku zakupu produktu, który służy pupilowi przez wiele lat.

Wybór miski dla psa - podsumowanie

Gdyby to Twój pies miał sam wybierać sobie miskę na jedzenie i wodę, na pewno wybrałby solidną, metalową i wykończoną gumową podkładką miskę. Najprawdopodobniej wybrana przez niego pojemność nieco różniłaby się od tej, którą zaleca psi dietetyk, jednak możemy Cię zapewnić, że klasyczna miska metalowa to zawsze dobry wybór. Twój pies zasługuje na dobrej jakości naczynia, które przetrwają lata.

pixelpixel