Koci katar tylko pozornie wydaje się dość błahą przypadłością. W rzeczywistości choroba wcale nie przypomina łagodnego przeziębienia, a dla kociąt może stanowić śmiertelne zagrożenie. Jakie są przyczyny i objawy kociego kataru? Jak chronić mruczki przed tą chorobą?
Niektóre rasy psów wymagają regularnego strzyżenia. Coraz częściej, nawet w mniejszych miejscowościach, dostępne są salony fryzjerskie dla czworonogów, w których profesjonalny groomer może rozprawić się z niesfornymi włosami naszych pupili. Jeśli jednak z jakichś powodów nie możemy wybrać się na taką wizytę, strzyżenie możemy przeprowadzić samodzielnie w domu. Wystarczy odrobina zdolności manualnych i - jeśli pies nie należy do cierpliwych - dodatkowa para rąk do pomocy.
Kwintesencja kota. To zdanie całkowicie wyczerpuje charakter wspaniałego kota egipskiego. Wyjątkowo piękny, o hipnotyzujących, intensywnych oczach i łagodnym charakterze, który sprawia, że nawiązuje wspaniałą relację ze swoim właścicielem - egipski mau. Kot, który jest przedstawicielem rasy porywającej i warto dowiedzieć się o nim więcej.
Młode psy są szczególnie podatne na infekcje. Jedną z poważnych chorób wirusowych dotykających szczenięta jest parwowiroza. Przebieg choroby niejednokrotnie jest ciężki – parwowiroza może doprowadzić do poważnych powikłań, a nawet śmierci zwierzaka. Jak zapobiegać parwowirozie u psa? W jaki sposób pomóc czworonogowi, który cierpi z powodu choroby?
"Obedience" to angielskie słowo oznaczające "posłuszeństwo". Stosuje się je często w odniesieniu do treningu psa, ponieważ określa się w ten sposób "posłuszeństwo sportowe", czyli takie, które pokazywane jest na psich konkursach i zawodach. Nawet jeśli nie zamierzamy startować ze swoim psem w zawodach - warto z nim ćwiczyć i uczyć go różnego rodzaju zachowań.
Od dawna wiadomo, że samotność tak samo źle znosi człowiek, jak i zwierzę. Między innymi dlatego tak wielu ludzi decyduje się na psa lub kota. Obecność zwierzaka w domu potrafi dostarczyć naprawdę sporo radości, a przede wszystkim jest w stanie zaspokoić potrzebę towarzystwa. Problem pojawia się wtedy, kiedy warunki mieszkaniowe nie do końca sprzyjają posiadaniu psa.
Czy po sterylizacji kot powinien inaczej się odżywiać? Jak zmiany hormonalne wpływają na jego potrzeby związane z żywieniem? Z naszej rozmowy z Karoliną Hołdą, ekspertką ds. żywienia psów i kotów, dowiesz się, jak prawidłowo zaopiekować się pupilem po zabiegu.
Nowy dywan czy droga sofa zamieniły się w psią toaletę? Po powrocie do domu kolejny raz zastaliśmy kałużę moczu? Naszemu czworonożnemu podopiecznemu z pewnością przyda się solidny trening czystości. Jak nauczyć psa załatwiać się na dworze? Przedstawiamy sprawdzone metody nauki czystości szczeniaka i psa dorosłego.